Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz dabadab #85 üzenetére

    egyébként amíg ki nem kristályosodik a konkrét elképzelés egyszerűbb utakon járok. célszerű lenne a levegő hőmérsékletének különbségeit használni hűtésre-fűtésre. a dolog relatíve egyszerű. a szoba / lakás két átellenes pontján egy-egy szellőzőnyílás. az egyikbe egy (csendes) ventilátor, ami befelé fúj. minden esetben, amikor a kinti levegő hőmérséklete közelebb van a benti célhőmérséklethez, mint az aktuális benti hőmérséklet a ventilátor beindul és szépen lassan cseréli a levegőt. persze ez nem teljesértékű légkondícionálás, de vályog ellenére tavaly meg lehetett dögleni a lakásban. pár napja viszont már kísérletezek ezzel a légcserélős megoldással és egész jónak tűnik. a gyakrolatban a ventilátort este 9-10 körül bekapcsolva egész éjjel hűti a lakást.

    mondjuk nekem annyi előnyöm volt, hogy nagy két szobából nemrég lettek leszerelve a konvektorok és a kéménylukakat meghagyattam, így azok most a radiátor mögött vannak.

    lehet, hogy írok majd a speedfan progit csináló emberkének, tudna-e valami primkó programot írni hozzá. akkor elég lenne egy 12 / 14 centis ventilátor 12 volton meg egy hőérzékelő vmi vastag és hosszú kábellel. persze nincs egy nagy légszállítása de tartós üzem esetén a percenkénti 1 m3 levegő szépen lejjebb tudja vinni a hőmérsékletet. a legnagyobb problémát a kinti levegő hőmérsékletének mérése okozza, hiszen nehéz mindig árnyékos helyet találni.

    egy még elborultabb pillanatomban ki akartam bélelni az üzemen kívüli kéményt valami najlonnal mert feltételezem, hogy 7 méter magasan 1-2 fokkal hűvösebb van és kevésbé poros a levegő és jobb lenne ezt benyomni.

Új hozzászólás Aktív témák