Új hozzászólás Aktív témák

  • Bora

    csendes tag

    Nekem két klíma van a tarsolyomban meleg ellen. Egy 1 Kw-os kétcsöves mobil (Stiebel Eltron), és egy 3.5 Kw-os elnett ''diesel'' split klíma.
    A mobil sacc 5 éves lehet. Eleinte egy 12 nm-es szoba hűtésére használtam, később kényszerűségből egy 46 nm-es komplett lakást temperáltam vele, majd a jelenlegi 64 nm-es lakásom teljes hűtésére használtam, nem kis megelégedésemre. Gyakorlatilag két évig be sem kapcsoltam a lakás split klímáját. Ennyit a teljesítmény számítás, és a savasodás gyakorlati jelentőségéről.

    Tavaly, és idén lusta voltam/vagyok a kuplerájom alól kibányászni a mobilt, így a splitet használom. Vélelmezem, hogy a mobilnak ez a két évi állás betette az ajtót. Kipróbálni, viszont továbbra is lusta vagyok.

    A márkák minőségéről a véleményem megoszlik. Tudomások szerint kompresszorokat nem gányolnak az utángyártók, azt onnan veszik, ahonnan a nagyok. A lényeg itt nálam el is dőlt.
    Még a márkákról zárójelben. Nekem itthon a háztartási gépek között igeny komoly márkák képviseltetik magukat. De már nem sokáig.

Új hozzászólás Aktív témák