Új hozzászólás Aktív témák

  • Visty

    csendes tag

    válasz PROTRON #51780 üzenetére

    Régi építésű családi ház 6cm polisztirol szigeteléssel a falakon, fent a padláson semmi (csak agyagpor). Két rétegű műanyag ablak mindenhol.
    - Szoba1: 20m2, ablak nyugatra néz, 750-1000w fogyasztás, 2 külső fal (nyugat és észak)
    - Szoba2: ~17m2 ablak délnyugatra néz, 750-1000w fogyasztás, 3 külső fal (kelet, dél, nyugat, nyáron érezhető hogy egész nap éri a nap. Egyedül itt van redőny.)
    - Szoba3: ablak délre néz, semmi extra fogyasztás, 2 külső fal (észak és dél)
    Mivel ablakok nyugatra és délre néznek, ha jól értem a ház délnyugati tájolású.
    A hálózat a régi 1500w-os porszívót (1300w vesz fel), vagy a mosógépet (nem mértük) még bírja a gépek mellett.
    A gépek általi hőtermelés jogos, talán ez volt a klíma melletti legfőbb ok. Télen kb 1 fokkal melegebb van ezekben a szobákban mint a ház többi részén.
    A zaj nem hiszem hogy annyira zavarna, ha hihetek a "telefonos zajmérő appnak" akkor a gépes szobákban ha minden megy ~32db alapzaj van. Annyira hozzászoktam, hogy már nem is hallom.
    Árban nincs nagy különbség 2.7 és 3,5 közt, ezért gondoltam esetleg valami 3.2/3.5 jó lenne? Az a baj, hogy ugyanazon gyártó azonos teljesítményű klímái közt se nagyok tudok különbséget tenni.

Új hozzászólás Aktív témák