Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thanoker

    csendes tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben (1 hónap múlva) szeretnék egy számítógépet építeni és ahhoz keresek egy megfelelő számítógép házat. Bár a konfiguráció pontos paraméterei még pontosan nem ismertek (pontos típus és modellekkel még nem szolgálhatok), azonban már elegendő információval rendelkezek a számítógép ház kiválasztásához.

    A következő paraméterekkel keresek számítógépházat:

    ATX méretű alaplapot tudjon fogadni.

    Mid tower vagy full tower legyen a gépház.

    A ház képes legyen 360mm-es radiátort felül vagy elől vagy akár külön kamrában (pl.: Thermaltake Core X71) fogadni. Első körben valószínűleg egy 280-as AIO fog felülre kerülni, azonban meg szeretném hagyni a lehetőséget később egy 360-as radiátornak is.

    A felső és az elsülő panel minimálisan akadályozza a levegő útját.

    Moduláris a belsővel rendelkezzen.

    Felül, alul és elől legyen könnyen hozzáférhető és tisztítható porszűrő. A felső porszűrő nem annyira fontos, mert a kompakt vízhűtő radiátorán lévő ventilátorok úgy is felfele fújják ki majd a levegőt, de jó ha van az is.

    Edzett üveg oldallapja legyen az egyik oldalon és a ház lehetőleg megfelelően masszív és tartós legyen.

    Videokártyából minden beleférjen könnyedén (gondolom +310 mm-es hely megfelelő lehet erre).

    1-2 darab 3.5-s HDD-nek és 2.5-s SSD-nek legyen hely.

    Dizájn szempontból nincsenek nagy elvárásaim, maximum annyi, hogy lehetőleg ne minden oldal / felső lapja üveg legyen a háznak. Plusz pont, ha a gépházból van fehér és fehér belsővel rendelkező modell.

    Összegben pedig maximum 60 000 forintot szánok a számítógépházra.

    Ezeknek a feltételeknek egyelőre a Fractal Design Meshify S2 TG felelt meg, amivel meg is lennék elégedve. Ezen kívül még a Cooler Master MasterCase H500P ami jónak tűnt, bár itt elől nincs porszűrő és a felső panel nem tudom mennyire akadályozná az AIO hűtését.

    Biztos vagyok benne, hogy a fenti feltételeknek több ház is megfelel, mint amelyeket eddig én találtam, éppen ezért kérem a segítségeteket, amelyet előre is köszönök. :R

  • Thanoker

    csendes tag

    válasz frelife #72023 üzenetére

    Néztem ezt a házat is, de az előlapja miatt elvettetem ezt, ugyan is nem hiszem, hogy elegendő friss levegőt tudnának így beszívni a ventilátorok. Ezért is inkább olyan mesh típusú házakat próbáltam meg keresni, amelyek az előlapjuk levétele nélkül is jó hőfokokat tudnak produkálni.

  • Thanoker

    csendes tag

    válasz frelife #72025 üzenetére

    Be kell látnom, hogy a „levenni” tényleg nem volt a legjobb megfogalmazás. Éppen ezért megpróbálkozok ezzel még egyszer.

    Olyan számítógépházakat kezdtem el keresni, ahol úgy lehet „out of the box” elérni a hűvös működést, hogy nem kell eltávolítani (pl.: Phanteks Eclipse P600S), vagy kinyitni az előlapot. Éppen ezért esett a választásom a mesh szerű előlappal felszerelt házakra hiszen ott alapból a dizájn részét képezi a megfelelő szellőzés biztosítása.

  • Thanoker

    csendes tag

    válasz chopin42 #72029 üzenetére

    Igazad van, az tényleg csak a zajszűrését felel, erre akkor rosszul emlékeztem.

    Köszönöm a segítséget, ezek közül már biztosan meg fogom találni a megfelelőt számítógépházat.

Új hozzászólás Aktív témák