Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz Chereiose #67398 üzenetére

    Hidd el, ha 25-ért veszel házat, nem fogod megbánni. Ha aprón nézegetsz, nagyon jó ajánlatokba lehet belefutni a bolti ártól olcsóbban, sokszor patika állapotban. Az én gépházam újonnan 25k+, én 20-ért vettem, járt hozzá a gyári 2 ventin kívül 3+ venti, azokat eladtam 5k-ért, így féláron lett egy patika házam, ami az egyik legjobb léghűtésre, batár, minőségi.
    Előnyei a minőségi háznak:
    -csak akkor cseréled, ha megunod, mert több gépet is kiszolgál, ha vigyáz rá az ember.
    -jó a kábelrendezés, ami csak szerelésnél érdekes, de esztétikus, jól szellőző, tiszta rendszerre ad lehetőséget.
    -tiszta marad a gép, mert jó a porszűrés.
    -csendesebb, mert nem rezeg, nyeklik, hajlik stb...
    -és jól szellőzik ezek tetejébe, sok és nagy ventinek is ad(hat) helyet, vagy akár víznek is: ez utóbbi a gép alkatrészeinek élettartamát növeli, a ventik zaját csökkenti (kevesebb fordulattal is át tudnak szellőztetni).
    Ami ezek közül a z9-neoban nincs meg (eredetileg olyat akartam, 15-ért volt is aprón szállítással együtt, de lett egy majd 30k értékű házam ugyanannyiért):
    -porszűrés gyengébb, nehezen tisztítható, körülményes.
    -gyenge anyagból van
    -kicsi a hely benne, a cpu hűtő is erősen korlátozott (talán max 160mm)
    -a gyári ventik csapnivalóak, az 5-ből 4 nem szabályozható, maxon süvít (molexes), kevés levegőt szállít, és baromi hangos.
    -ebből következik, hogy a gyenge anyagú ház ezt a zajt tovább erősíti.
    -a szellőzése sem a legjobb, bár nyitott előlappal elfogadható.

    Szóval: milyen alkatrészeket szeretnél bele, kell-e 5.25 hely, szín mindenképp fehér legyen-e, atx, matx, itx, egyéb, ablak kell-e, hangszigetelés kell-e + egy tisztességes keret.
    Olyan ajánlatot kapsz, hogy feleségül akarod majd venni :D
    Egyébkén amennyiért te akarod ez a bestbuy:Cooler master masterbox 5 Van fehérben is.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák