Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fefe09

    friss újonc

    Sziasztok! használt laptopot szeretnék vásárolni, és a kiválasztásában szeretnék segítséget kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Azelkövetkezendő hetekben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 120.000 forint.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Filmnézés (akár 4k)
    tanulás
    alap programozás

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindenképpen IPS kijelző legalább 14-es.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Utazás közben nem használnám, egy-egy előadásra viszont vinném magammal.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    Ebben az árkategóriában nem igazán találtam m.2 csak sata ssds laptopokat,(javítsartok ki ha tévedek) szerintem 256 gb elég lenne a fent leírt célokra.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Ha belefér akkor ddr4-es ram

    Egyelőre amiket néztem az a :

    -Lenovo T460 i5-6300u
    -Fujitsu Lifebook E746 i5-6300u
    -Dell UltraBook Latitude E7470

    A lenovo t-szériáról nagyon sok jót olvastam / hallottam,
    a fujitsuról viszont borzasztó kevés anyagot találtam, ezért picit "félek" tőle, viszont több laptopra is nyitott vagyok.

    Annyira még nem vagyok otthon a témában, de talán gyengébb laptoppal is megtudnám tenni a fent leírt dolgokat, azonban az otthoni pc miatt hozzá vagyok szokva egy adott bootolási vagy működési sebességhez.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák