Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 00alex00

    csendes tag

    Sziasztok!
    Laptop vásárlásban szeretnék tőletek tanácsot kérni:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Következő napok, hetek
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150.000 nagyon max 200.000
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Családi laptop lenne. Sok böngésző fül, filmezés, Excel, E-Learning. Néha Photoshopban alap dolgok. Semmi játék. De órákat menne egyhuzamban.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi játék
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FHD-t szeretnék, nem tudom hogy 14 colra ideális-e, vagy kell a nagyobb. Sokat néznénk ebből fakadóan az IPS az ideálisabb?
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Előfordulna, tehát ha jobb anyag használat fontos lenne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem számít
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD, 256Gb tökéletesen elég lenne. 8Gb RAM és i5 procival számolnék
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Egy kézzel nyitható legyen, numerikus billentyűzetet, gyári magyar billentyűzetet és világítást szeretnék.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Szerintem használt gép is tökéletes számunkra. Viszont garanciát szeretnék.
    Eddig csak neten informálódtam, képek alapján a Dell Latitude tűnt a legjobbnak, viszont abból is rengeteg fajta van. Hogy tudnám, még jobban szűkíteni szerintetek? Van olyan széria ami teljesen rendben van, megbízható?
    Tudnátok abban tanácsot adni, hogy Hajdú-Biharban merre felé keresgéljek?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák