Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fbarni

    újonc

    Sziasztok!

    A laptopom sajnos kezdi magát megadni, ezért elgondolkoztam a cserén. Több informatikában jártas ismerősöm egyből mondta, hogy hát akkor azonnal nézzek magamnak ki valamilyen használt üzletj laptopot, mert azok érik meg a legjobban.

    Nem igazán értek a laptopokhoz, a számítástechnikához, ennek ellenére körülnéztem több oldalon is, és mivel nekem fontos, hogy legyen a billentyűzet magyar, ezért természetesen olyanokat nézegettem.

    Viszont lehet én vagyok a hülye, de egyszerűen nem találtam olyan gépet ami megérte volna. Sok üzleti gép még DDR3-as ramokkal van felrakva, illetve 4-5 esetleg 6. generációs I5-ös processzorral, ami szerintem manapság már nem számít erősnek.

    Ami kimondottan tetszett, az a Lenovo Thinkpad 480T volt, viszont bővítve a RAM-ot 8-ról 16GB-ra, illetve az SSD-t 256-ról 1T-ra, illetve ha kicseréltetem benne az aksit egy utángyártottra, gyakorlatilag 200 körül vagyok.

    Ehhez ha egy kicsit hozzáteszek kapok egy 16GB RAM-os, 1TB SSD-s új generációs processzorú notebook-ot, csak arra 3 év garancia van, illetve az zsír új, annyi különbséggel, hogy talán nem olyan masszív, mint egy üzleti gép, de én max 2-3 havonta 1x ha kiviszem a lakásból a laptopot, akkor is laptoptáskában, autóban szállítva.

    Elfogadom ha teljesen vakon vagyok a dolgokkal kapcsolatban, mert ahogyan említettem, nem nagyon vagyok otthon ebben a témakörben, szóval kérlek javítsatok ki ha tévedek.

  • fbarni

    újonc

    Sziasztok!

    Végülis gondolkodtam, osztottam és szoroztam és úgy döntöttem, hogy lehet vennék egy Lenovo Thinkpad T480-at, 16GB-ra bővítve benne a RAM-ot, meg az SSD-t 512-re. Amire használnám, az elkövetkezendő 1 évben azok egyetemi dolgok, szakdolgozat megírása, több Excel/Word/PDF/böngészőlap egyidejű használata, meg sima általános böngészés, egyetem után meg csak simán böngészésre használnám, a képeim/adataim mentésére a telefonomról, adott esetben filmnézésre maximum, itt már annyira nem lesz nekem fontos a sebesség őszintén szólva, az már inkább, hogy tartós legyen a laptop.

    Ezekre a célokra megfelelne egy Thinkpad, mondjuk az elkövetkezendő 5 évre? Jó vásár lenne?

    Vagy esetleg ráfizetéssel egy újabbat? (Megmondom őszintén arra amire én használnám felesleges lenne egy új szerintem de minden véleményre nyitott vagyok)

Új hozzászólás Aktív témák