Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás1640

    újonc

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném az alábbi laptop-vásárláshoz:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Az elkövetkezendő napokban vagy hetekben.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    40.000 Ft körül, nagyon max. 55-60.000
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Játék az abszolút nem.
    Hobbi szinten, főleg internetezés, néha letöltés és filmnézés, továbbá egy kevés Excel, Word.
    Valamint szabadtéri bulikat szoktam csinálni nyáron, ott zene-lejátszás, de semmi extra, csak pl. Winamp-ban. Viszont lehet, hogy fontos lenne a jó belső hűtés a nyári szabadtéri használat miatt, habár a jelenlegi, ősöreg Acer gépemmel nem volt ilyen gond.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Semmi extra kívánság, csak annyi, hogy a kijelző mérete 14 inch-től felfelé. A filmeket főleg plazma TV-n nézném, HDMI-n – ha működik ez így.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Alapvetően nem hordoznám, csak az említett bulikba. Utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ezt nem tudom, mert nem értek hozzá. Gondolom, valamilyen Windows lenne a legegyszerűbb.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    A sebesség miatt egy 120 GB-os SSD az jó lenne (vagy utólag beletenni, mert akkor legalább új kerülne bele). A filmeket, zenéket stb. pedig egy külső HDD-n tárolnám. Memória: 4 GB az szerintem azért kéne, optikai meghajtó az nem szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI az jó lenne, de nem alapkövetelmény, csak előny. Akárcsak az USB 3.0 a külső HDD miatt, és esetleg Express kártya hely (pl. egy külső hangkártya okán, de ez USB-vel is megoldható)

    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák