Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kamikaze boci

    őstag

    válasz nahat #79 üzenetére

    A minőségi egerek árai nem esnek a végtelenségig, inkább nem adnak el belőle többet. Az MX518-nál 9-10 ezer lesz a határ szvsz, de addigra a lézeresek sem lesznek sokkal drágábbak.

    bumper mx510 nem lézeres (s2020-as). Jó egér (a maga idején a legjobb volt), én is nyúzok egyet, de nem ezt venném, ha most vennék.:)

    egyéb állatfajták

  • kamikaze boci

    őstag

    válasz nahat #93 üzenetére

    de jó újra itt:D

    Vagy lusta a bolt, vagy eleve 1+2 év a garancia, a második évtől neked kell gondoskodnod arról, hogy az egér eljusson a gyártóhoz.

    egyéb állatfajták

  • stargazer

    senior tag

    válasz nahat #645 üzenetére

    most olvastam egy-két cikket angol oldalakon, és már kezd különben kikristályosodni előttem hogy miről is szól ez az egész nagy egérpad-egér világ. alapvetően pár féle pad van anyagát tekintve: főleg műanyag, és textil, de van alu, üveg, spec anyagok (mint pl a hybratek, fibertek, carbytek). ezeknek két fő jellegzetessége van: mennyire jól csúszik, illetve mennyire érdes a felülete. van ami jól csúszik, ennek ellenére érdes, ez zabálja a teflont, és emellett az érzékenységben van nagy szerepe (minél érdesebb, illetve minél nagyobb barázdákkal van dolgunk, annál érzékenyebb). 3 féle érzékenység van, de ez az egértől is függ: low-, mid-, és highsense. ez azt mutatja, mennyire érzékenyen reagál majd az egérmutató a mozdulatainkra. nekem nem játékra kell sem az egér, sem a pad. hanem egész napos munkára ami 8-12 órát jelenthet naponta. ezért előnyben részesítenék egy vastagabb, kevésbbé kemény padot, mondjuk az 5L is ilyen. eddig noname padot használtam. egérből eddig a logitech click! optikait használtam, de ez igazábol nem az enyém, ugyhogy helyette kellene egy saját, és lehetőleg kényelmesebb, programozható gombokkal, nem feltétlenül lézeres. sokat kell klikkelnem a középső görgővel, ugyhogy a microsoft egér nem biztos hogy nyerő mert az nagyon keményen kattan, legalábbis amit én próbáltam (lehet nem mindegyik olyan). ebből a szempontból a logitech sokkal kényelmesebb, puhábban kattan. végülis az nem annyira érdekes hogy vezetékes vagy sem, mert igaz hogy laptopom van, de hetente csak egyszer-kétszer hurcibálom. wireless lézeres egér nem sokáig bírja aksival, talán az optikai jobban, ezt nem tudom. azért mégis praktikusabb lenne. a 3.0-ás explorert azétr még lecsekklolom.

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Új hozzászólás Aktív témák