Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kbalazsa

    senior tag

    válasz pintérnorbi #5380 üzenetére

    Hali!

    Én A4tech XL-747H egeret használok néhány napja, így egy kicsi tapasztalatom már van vele.
    - Elsőre kicsit furcsa volt, mert nagyobb, mint amire számítottam. Most már ráállt a kezem, kényelmesnek találom, bár egy hüvelykujj tartós rész nem ártott volna rá. A4tech-ék nem úgy gondolkodnak, hogy egy általuk "csúcs" egérnek tartott cuccon elkélne ilyesmi.
    - Az anyaga a gomboknál teljesen jó, hátul kicsit izzadós, de én még nem találkoztam olyan egérrel, amivel ne jártam volna így, tehát biztos bennem van a hiba.
    - Gombok, tekerők megfelelően működnek, bár az oldalsó gombok elhelyezésén lenne mit javítani.
    - Mozgás, siklás tökéletes, nem ugrál, nem akad, könnyen siklik még úgy is, hogy csak egy gagyi műanyag egéralátétet használok (ha kapnék valami tanácsot, hogy milyet érdemes venni, már alá tettem volna valami jobbat :U ).
    - Az anti-vibrating-et úgy képzelték el, hogy addig működik az egér amíg az alján kilógó gomb nyomva van, amint felemeled az egeret, a gomb kiugrik és megakadályozza, hogy mozduljon a mutató. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy még mindig rándul egyet, ha felemeled az egeret, nekem kicsit csalódás, szerintem jobban is meg lehetett volna ezt oldani... Talán csak a méretezéssel van gond, lehet, hogy vékonyabb teflon kellen rá, és hamarabb kioldana a gomb és... de ezen nem nekem kellene gondolkodni, hanem a tervezőnek... Az rendben van, hogy az egérhez adott teflontalpak közt ehhez a gombhoz is adtak teflon palacsintát.
    - A súlyok is rendben vannak, nekem bent van mind, így jobban tetszik...
    - A szoftver is rendben lenne, de időnként hibás memóriacímre hivatkozással megakasztja a Win7 leállását... újabb szoftverrel próbálkoznék, ha az a4tech honlap support részlegében ki lehetne választani a termékek közül az X7 vagy XL termékcsoport megfelelő tagját... de nem lehet. :((( Az X7 saját honlap meg nem elérhető épp... sebaj letöltöttem máshol, tapasztalatok később.

    Szóval összegezve szeretem használni, rendben van a dolog, de a tökéletestől mesze van. Szerintem arányosan kis befektetéssel a fenti hibák orvosolhatók lennének és akkor nem lenne semmi gond vele, így azt mondanám, hogy az ár/érték aránya megfelelő, kisebb (ámbár) bosszantó hibákkal és egy nagyon reklámozott, ámbátor elhibázott funkcióval.

    [ Szerkesztve ]

    Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

Új hozzászólás Aktív témák