Aktív témák

  • Tegzi

    csendes tag

    Szerintem 46.000-ért akkor már jobb az A510-es, bár ez 6.000 több, mint a keret. Kb. egy hónapja nézem én is a gépeket, múlt héten vettem meg az A510-est. Anno nekem is az volt az eképzelésem, hogy 50-ből jöjjön ki, csak akkor még nem tudtam néhány dolgot.
    1. Minden géphez valami nagyon kicsi kártyát adnak (16 vagy 32 MB), tehát azt vennem kell még mindenképpen, és az 512-es éri meg a legjobban, mivel a 128-as kb. 5000, a 256-os meg 7-8 között van, míg az 512-es 10.000-ből meg van, vagyis ki lehet számolni, hogy melyiket éri megvenni.
    2. Vennem kell még töltőt+aksit, ami olyan 6.000 HUF (Ansmann töltő 4db 2400-as aksival).
    3. Válltáska, vagy valami, amibe tárolni lehet a cuccot. Ez megint 2-3ezer HUF.

    Ha 40-ből akarsz kijönni, akkor olyan 25.000-ért kellene venned a gépet, ennyiért meg elég ócskát kapsz. Persze minden általam leírt nélkül is működik a fényképező, csakhát állandóan aksit venni, meg a kis kártya 30 jó minőségű kép után megtelik....
    Ezért inkább gyűjtöttem még egy keveset, ha neked sem létfontosságú (mivel hobby célra kell), akkor inkább gyűjtögess. Annak is érdemes utána nézni, hogy a kiegészítők mennyibe kerülnek, különben nagyot lehet ''szívni''. Pl. az ''olcsó'' Fuji gépekbe csak SD kártya megy bele, ami majdnem kétszer annyiba kerül, mint az MMC vagy XD kártya. Nem árt ha az ember alaposan körbenéz.

    Üdv, Tegzi

Aktív témák