Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simon04

    csendes tag

    Videózáshoz keresek viszonylag 150 e Ft alatt jó minőségű fényképezőgépet.

    Számomra is a Nikon D3300, vagy Nikon D5200 felelne meg, és az igen csak befutó a Sony a 58k lenne az elérhető.
    A helyzet az, hogy már van egy Nikon D80-as gépem AF-S 18- 135 -ös 3,5 -5,6 obival. Így már egy kicsit nehezebb kompromisszumot kötnöm magammal.

    Videózásnál az autófókusz is lényeges szempont, viszont ebben a Nikon ugye gyengébb.
    Az érzékelő szenzora viszont a Nikonnak jobb, és jobbak az objektívjai is.

    A Sony-hoz látom van F bajonettes Nikon adaptergyűrű, érdekes összeházasítás lenne objektív szempontjából a Sony-Nikon páros:), igaz AF nélkül, de pont ez is jó szvsz a Sonyban, hogy a manuális fókuszálást is segíti focus peaking.

    Másik fontos szempont külső mikrofon csatlakozás. Ez ugye mindegyik általam említett gépen van.

    A Sonynál a videófelbontás szerint a 1280x720 -as nem került bele, pedig szvsz. egy ilyen normál HD fájlal könnyben elboldogul egy régebbi pc konfig is (amd Athlon 64x Dual proc. 2,1 GHz, 3,25 GB ram, Radeon x1650 256 MB). De mi a tapasztalat a 1920 x 1080 AVCHD fájlal kapcsolatban, egyszerű szerkesztés terén, pl. minimális áttűnés , effekt, szintjén?

    Nézetem a Sonynál is lehet kötni kibővített garanciára szerződést. Mennyibe kerülhet 4 v. 5 év kiterjesztett garancia a Sonynál? Vagy inkább egy email a Sonynak? Vagy pl. edigital.hu garancia?

    Szívesen várok tapasztalat, vélemény leírását a fentiekkel kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30145 üzenetére

    Köszönöm, érdekes felvetés a Pana G6 szinte minden tekintetben megfelel az általam elvártaknak + 5 év gari. Egy kicsit aggaszt a valós 16 MP, a 4/3"-os érzékelő, és az ára, lehetne egy kicsit olcsóbb. Talán első körbe ezért nem játszott nálam.

    Ha azt vesszük, hogy 20 MP-es a Sony a 58 -nak jobb ár/érték aránya van, de csak 1 év gari val, ha hozzáveszek még 4 év garit, akkor már az ár/értéknél nem jelent nagy különbséget vagy szinte semmit.
    Egyébként sok mindent belezsúfoltak ebbe kis Milc-be, még kihajtható kijelzője is van, külső mikrofon csatlakozó, tudja a 1280 x 720-at is, ahogy említetted focus peaking van, kevés fénynél is jó AF, vakusaru csatlakozó, 14-es nagylátószögű obi, más gépeken általában 18-as látószögtől kezdődő kit-obi van, több dedikálható gomb, jó kis gépnek tűnik.
    Szóval nem nagyon tudok belekötni:)
    A képminőséget összehasonlítva a Youtube-s videókon a Sony a 58-nál, Nikon d5200 -nél nem látok nagy különbséget.

    Esetleg más vélemény a képminőséget illetően?

    fireman123: pinnacle-t használok én is, csak még 11-es magyarnyelvűt, ez még DV kamerára volt kiélezve. Most próbálgatom az AVS Video Editor, a felülete hasonló, mint a Pinnacle-nek, a Sony Vegasnak kicsit borsosnak tartom az árát egyszerű videókhoz.
    Egyébként videózás terén a Nikon d5200-vel milyen tapasztalatod van, nagyon macerás az AF?

    80hun: a Sony a6000 már túl megy a keretemen, de köszi az infót az adapterrel kapcsolatban.

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30184 üzenetére

    A Pana GH2 és a Pana G6 között milyen különbséget látsz?

    Számomra a két gép "tudása" szinte egyformának tűnik, leszámítva pl. a wifi, nfc holmi úr huncutságokat :) nem hoznak lázba.
    Néztem az Ebay-on a Pana GH2 nagyon tartja az árát még használtan is, akár a Pana G6 is, de itthon még használtan sem lehet nagyon hozzájutni. No meg az 5 év gari az új Pana G6-re nem hangzik rosszul. Egy használt garisba még lehet, hogy beneveztem volna, de inkább kizárásos alapon azt hiszem egy új mellett fogok dönteni.

    Találtam a youtube-n egy nagyon jó kis videót Voigtlander Night 25 / 0,95 obival, hááát, nem semmi :K persze az obi ára sem $856 (amazon.com).
    Ja a poén az, hogy én is szeretek túrázni, sajnos sokat nem tudok barangolni, de amikor lehetőségem van, akkor magammal szoktam vinni egy kis Panasonic Lumix TZ3-ast :K

    (#30183) 80hun: Köszi a pontosítást az obi szorzókat illetően. :R

    Csatlakozom én is köszönttel az előttem szólókhoz, a sok észrevételért, útbaigazításért :R

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30295 üzenetére

    Fehéregyensúly beállítási lehetőség van a videónál pana G6 nál?
    Már lehet, hogy túl sokat kívánok, (ezek a milcek azért még sem videokamerák elsősorban) hogy fejhallgató csatlakozó gondolom nincs a pana GH2-nél, és a pana G6-nál sem?
    A videofelvételeket milyen szerkesztő progival szerkeszted, van különbség fájl bitráta egyéb a 2 gép között... (az egyszerűbb szerkeszthetőség miatt kérdezem) ?

    Néztem a képeidet, szvsz szinte "élnek" a fotóid. :K

    Ezt nézegetem ebay-on, de nem nem merem megvenni, ki tudja hol áll meg a licit..., nincs garancia, payapal sem működik. Azért a pana g6-os 5 év garanciával szemben...a licit akár 90 e Ft-ig is felmehet, aztán jó vagy nem, nincs apelláta.. :U
    Nézegettem Gh2 vázat csak 400 euró körül, 1 év gari Németországban, akkor még pluszban egy objektívet venni....
    Szvsz. megint csak a pana g6 5 év garival a nyerő.

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30308 üzenetére

    GH3 -nál látok fejhallgató csatlakozót, GH2-nél, G6 -nál látom van videó-audió kimenet, lehet, hogy ezzel lehetne v.mit kezdeni v.mi átalakítóval, hogy legyen hang a fejhallgatónál, felvétel közben működhet-e...nem tudom...

    Próbált valaki ilyen Nikon F adapterrel Nikon objektívet használni?

    80hun: Tőled olvastam, hogy M 4/3 nál jobb a bázistávolság, így tehát itt mindenhol (végtelennél is) éles lesz az M 4/ 3-os gépeknél.

    A Pana G6 ezzel a Metz 44 AF-1 vakuval szinkronban lehet, gondolok a TTL vakuzásra? Metz

    Amikor 2013-ban kihozták a G6 -ot akkor a G5 ára sokat esett, az ebayon idézem k1csi: "(I)(I)MILC cuccok esetén viszont azt is meg kell fontolni, hogy ezeket aranyáron vezetik be, gyors áreséssel. Azaz itt ha rosszul méred fel az igényeid és az újabb drága cuccok közzül választol akkor egy csere elég fájdalmas lehet anyagi szempontból. Pl. ebay-ről garis Pana G5-öt lehet 100-110k-ért venni vagy G3-at még olcsóbban azonnal (aukció még jobb áron megy)."(/I)(/I)

  • Simon04

    csendes tag

    válasz MrChris #30310 üzenetére

    Composit AV Video-Audio kimenet nincs GH2-n, v. G6-n? Annyira nincs komoly igényem, persze adódhat, csak a lehetőségére vagyok kíváncsi, hogy megvalósítható vagy teljesen kizárt. No, meg van egy hangmérnök barátom, aztán kiakadna, ha a hangra nem kérdeznék rá. :K füles kontroll = az LCD kijelzőn látható a hang kijelzése?
    Mikrofonban már gondolkodtam, elég lehet egy olcsó 9-10 e Ft-os az Ebayról, ami zoom, vagy élességállítás hangját nem veszi fel? pl. ez vagy egy kicsit drágább ez ?

    "A helyes expozícióval és wb-vel sokkal többet kell dslr/milc videózásnál foglalkozni, hogy egyáltalán külső félnek élvezhető legyen az alkotás." Ezt, kérlek kifejtenéd jobban, pl. automata módban videokamerához képest érted?

    Nikon D80-hoz van optikám, AF-S 18-135 -ös F/3,5 -5,6 ezzel gondoltam, de már látom, hogy ez nem lesz jó, nincs rajta manuális rekesz állítás.

    Összességében jobb minőségű videófelvétel, viszonylag jó ár/értékben, nézegettem egy Panasonic HC-X920 -as videókamerát 230 -t, de ezt soknak tartom. Ezért keresetem v.mi olcsóbb alternatívát, így aztán a Sony SLT a 58 helyett köszönet érte jjeahh-nak így a Pana G6-nál, v. GH2 kötöttem ki. Ahogy néztem a teszteket a X920-as és a G6 között, videó minőségében túl nagy különbséget nem látok, árban viszont igen. Többnyire 3-4 percnél hosszabb videónál viszont nem kell több.

    Hun80: Szerintem többtől is olvastam, mivel, hogy kisebb a bázistávolság a MILCEken, és ezért jól lehet használni a manuál obikat, te a Sony a 58-al kapcsolatban javítottál ki a manuál obikkal kapcsolatban, így vontam párhuzamot, és lehet, hogy egy kicsit összefolynak a dolgok a sok hsz. olvasva. :B jjeahh tól viszont ismételten köszönettel megkaptam a kimerítő választ.

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30315 üzenetére

    Az x920-ban "3x 1/2.3" MOS Sensor " van, de ahogy látom ár/érték arányban és képminőségben ez sem nagy durranás a 4/3 -os szenzorhoz képest. Akkor ezt is kiveséztük. :K
    A fehéregyensúly által azért normálisan beállítható a normál bőrszín a G6nál videónál? Tehát nem jönnek WB beállítás után sem fals színek?

  • Simon04

    csendes tag

    válasz MrChris #30317 üzenetére

    Elég érdekes ami az AWB-ról írsz. Van ez a kicsi Pana Lumix TZ3-om, ezzel is szoktam fotózni, kicsit videózni ezen is van AWB, de nem tapasztaltam színeltéréseket, de videónál sem, pedig teljesen autómata módban használom...szóval meglepő amit írtál...

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz MrChris #30317 üzenetére

    Na még egyszer, ez AWB nem hagy nyugodni. :U
    A Nikon D80 -as gépemmel is pl. kirándulásokon program automata módban használom, és a WB automatikusra van állítva, de színhőmérséklet terén ilyen durva színeltéréseket, hogy a melegvörös és a hidegkék között ingadozzon az AWB-nél még soha nem tapasztaltam. :U Korábban amikor használtam még a "VHS" korszakban egy Panasonic videókamerát, annál sem volt gond, illetve egyszer, elment az AWB folyamatos hidegkékbe. Akkor elvittem egy hivatalos Panasonic márkaszervizbe, bevizsgálták, aztán kiderült, hogy ki kell cserélni az AWB érzékelőt, ennyi volt. Kétségtelen, hogy profik azt csinálják, hogy fehér lappal mérnek WB-t és akkor még jobb színegyensúlyt lehet kapni. Ha átlagos felhasználást nézünk, akkor szerintem az AWB nem lehetnek akkora színeltérései, mint amit említettél. Ugye minden napszaknak megvan a maga színhőmérséklete, és egy adott színhőmérsékletnél rövid időn belül ekkora változások nem lehetnek, ha csak a fényviszonyok meg nem változnak (pl más a déli nap színhőméréskelete, és más a késő du. nap színhőmérséklete, vagy pl.a sárgás műfényé). SZVSZ. általában ezeknek cuccoknak illik tudni még jó színhőmérsékletet elfogadható határokon belül. Szóval a Pana G6-nál ez típushiba, amit leírtál, vagy egyedi esetről lehet szó?
    Egyébként a Pana x920 al kapcsolatban, 3-4 perces videóhoz, szerintem kár lenne kiadnom kb. 230 e Ft-t, egyébként hogy 3 x 1/2.3" szenzor van benne, nem tűnik rossznak Youtube-n nézve, sajnos még nem volt módom kipróbálni, a lencséje 1,5 től indul, viszont igen a szenzor, (még, ha három is van belőle) dinamika, nem tűnik olyan jónak, mint a Pana G6 képe, hiába 4/3 az 4/3. :K Az igazi az lenne, ha mindkettővel lehetne teszt felvételeket készíteni, de mivel, hogy átlagos felhasználásra kell, ezért nem bonyolódom bele.
    Amiket láttam teszt felvételeket, gyenge fényben is, a Pana G6 dinamikája, színtelítettsége, élessége jobbnak tűnik, mint a Pana X920.
    Már majdnem megrendeltem "látatlanban" egy Pana G6-ot, de így inkább amellett döntöttem, hogy muszáj lesz egyet kipróbálnom. Igaz, vidékről ez kicsit nehezebb lesz, viszont ennek az AWB -nek utána akarok járni.
    Más nézegettem csúcs kompaktokat, meg bridge/ultrazoom pl. Panasonic Lumix DMC-FZ200-t, ennek szimpi, hogy viszonylag elfogadható 2,8 -as fényáteresztő az optikája, viszont, itt is többek közt szerintem a szenzor 1/2.3" méretével van a probléma. Közel 100 e Ft az ára, akkor már inkább egy 4/3-os Pana G6, a minőség szvsz. megéri a plusz 30-40 e Ft -ot. Na szóval marad a Pana G6, és nem szeretnék csalódni benne. :)
    Az jó hír, ha a mikrofon nem veszi fel a zoom, élességállítás hangját. Ha meg kell v.mi komolyabbhoz akkor kölcsönkérek a barátomtól egy jó miki-t.

  • Simon04

    csendes tag

    Panasonic G6 nál, pl. belsőterek videózásához melyik obi-t ajánljátok inkább?

    Panasonic Lumix G 14/F2.5 ez nagyobb látószöggel rendelkezik, míg a Panasonic Lumix G 20/F1.7 ennek viszont jobb a fényereje. Mi a tapasztalat a két obival kapcsolatban, mivel árban szinte egyforma?
    A gyakorlatban azt látom, hogy elsősorban ez I-es kit obival adják a gépet, kivéve talán a MM-ot, ahol II-es jár hozzá a leírás szerint, vagy tévednék?
    LUMIX G VARIO 14-42 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. ennél a kitobinál mennyivel jobb belsőterekre a 14/F2.5 -ös obi, mivel itt is v.mivel jobb a fényereje az obinak, meg fix gyújtótávolságú, mint a 20/F1,7 is. - ez az obi viszont nagyon rendben van, nem?

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz MrChris #30612 üzenetére

    Csak magát a belsőtereket, helyiségeket gondoltam videózni, személyek nélkül.:) Van valami olcsó gildecam, vagy steadycam, amivel lehet "finom" kameramozgást elérni? Pl. ilyenekkel lehet v.mit kezdeni?

    [ Szerkesztve ]

  • Simon04

    csendes tag

    válasz jjeahh #30637 üzenetére

    Elég lehetne egy fluid fejes állvány is, csak arra gondoltam, hogy pl. körbe is sétálnám a helyiségeket, tereket, az udvart is, egy kicsit változatosabb lenne a felvétel. Nekem nagyon bejönnek ezek a steadycam-os felvételek.:)

Új hozzászólás Aktív témák