Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LazaCCC

    tag

    Olvasgattam a topicot, de azért egyben tenném fel a kérdésem, mert már megírtam máshol :)

    Szóval a lényeg, hogy szeretnék valami normálisabb gépet, most egy Samsung WB600-asom van. MILC-re gondoltam, mert szeretnék DoF-os (defókuszos) képeket is csinálni (a kompaktok általában nem feltétlen tudnak oda fókuszálni ahová kéne, az enyém tuti nem), meg úgy egyébként jobb minőségűeket, gyereket is fotóznék, úgyhogy a gyors záridő is számít, na meg h gyorsan lehessen képeket csinálni ... és ami még fontos, vagy legalábbis jó lenne - mert emiatt kezdtem el új gépen filózni - az a Wifi/NFC, amivel androidos telóról lehetne távkioldani, mert most a családdal magunkat fotózni a 10mp-es késleltetéssel horror, főleg ha a gyerek is ott van :)
    Alapjában véve onnan indultam, hogy egy Pana TZ40-et kéne venni ... most meg tartok itt :)

    Szóval hasonló bevezető után nekem a Sony A3000-et ajánlották, de az óriási, nehéz, és szolgáltatás terén sem feltétlen az amire gondoltam.
    Persze 80k, de én jelenleg rászánnék 120 ... maximum indokolt esetben 150k-t ... mert egyet akarok venni és egy jót, lehetőleg ami kiszolgál.

    Amiket nézegettem: Sony A5000, Sony NEX-5T, Sony NEX-3N, Nikon 1 Jx vagy Vx (bár ezek drágák) ... nézegette a Samukat is, pl NX300, de az nem tetszett, egyáltalán nem azt csinálta amit akartam, nem oda fókuszált.

    Ha nem kéne Wifi/NFC már 100k alatt tudnék mazsolázgatni, de ami jelenleg ezt is tudja, még az értékhatáron belül van és kis nyomkodás után tetszik is, az a Sony A5000 :) ez közelre, távolra azt csinálta amit akartam, ott volt a fókusz, baromira tetszett.

    Ti mit ajánlanátok?
    Bármilyen tanácsot megfogadok, baromira nem vagyok profi fotós ... csak évente 5000+ képet készítek (szegény kis Samuban benne van már 15000 :))

  • LazaCCC

    tag

    válasz MC Pite #20040 üzenetére

    Néztem szép képeket lehet csinálni velük. És ezek pl egy Sony NEX3 vagy A5000-hez (ebben azért van Wifi is) viszonyítva? :) az ártól tekintsünk el ebben az esetben :D

  • LazaCCC

    tag

    Tök jó olvasgatni titeket, csak minél többet és több helyen olvasgatok, annál bizonytalanabb vagyok, hogy milyen gép is kellene nekem ... azaz tudom hogy mit szeretnék ... szeretnék az általános kompaktról egy olyan kategóriára váltani, amivel lehet DoF-os képeket csinálni, mert igazából ez az ami nagyon hiányzott nekem mindig ... persze az is fontos, hogy kevesebb fény mellett is tudjak jó képeket csinálni (lakásban, esetleg este) ... gyors mozgás mellett a gyerekről ... és jó lenne Wifi/NFC, mert a családi távkioldós fotózás nagyon hiányzik, az időzítéssel sosem lesz tökéletes a rohangálás miatt ... és magam is inkább a point and shoot kategóriába tartozom, azaz megyünk, beállunk, lövünk, meglátunk valamit, lövünk ... persze szeretem az érdekes beállításokat, meg hajtani ide-oda a családot, és rengeteget is lövöldözünk ... más kérdés mennyi használható fel belőle :) de szeretnék egy olyan gépet, amivel esetleg később több lehetőségem is nyílik, na meg szeretem néha 'művészire' venni a figurát, és akkor készül vagy 100 kép ugyanarról a mozzanatról mindenféle beállítással, effekttel (pl a gyerek hintázik :) )

    Valamiért a kompaktoktól a MILC felé vettem az irányt, mert ezek MM-ben való nyomkodás után meghozták az étvágyam ... persze ebből még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
    A Sony A5000-es gépe úgy tűnt eddig mindent tudhat ami nekem kellhet, de mégiscsak 150k, és nem szeretnék mellényúlni és jövőre új gépet venni.

  • LazaCCC

    tag

    Sziasztok!

    Még 2014 májusában vettem egy Sony NEX5T masinát az alap 16-50-es obival + egy 55-210-es obit.

    Bár a 16-50-esnél a 55-210-es kicsit szebb képet csinál, mégis sokkal szélesebb körben használható, így 90%-ban az volt a gépen ... az 55-210-esnek sokkal több hely kell, inkább tágasabb szabadtéri fotózásnál vettem hasznát. Ettől függetlenül így is tökéletes képeket csináltam a 16-50-el, nálam minden korábbi kompakt gépet lemosott ... főleg a gyengébb fényviszonyok esetében, összehasonlíthatatlan :)

    Na mindegy, a lényeg, hogy nagyon meg vagyok elégedve a géppel, tökéletes állapotban van.

    Anno pont akkoriban jött az A6000-es, de az nagyon drága volt. Most viszont nagyon jó ára van, főleg hogy jön az új változata.

    Mit gondoltok, mennyiért lehetne most eladni a NET5T-t az alapcsomagban, azaz az 55-210 nélkül? :)

    Ha elég jó áron, akkor lehet upgradelnék egy 'újra' :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák