Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Tudnátok segíteni dönteni (vagy alternatíva ajánlásában)? Tegnap voltam MM-ben és megláttam a Samsung NX2000-et kit-ben 79.990 Ft-ért és nagyon megtetszett. Hazajöttem és böngészgettem a netet minta fotókért és videókért (1 és 2) és nagyon tetszik a minősége. Tudom, hogy ezek nem RAW anyagok, de ha ilyet ki lehet hozni belőle utómunkával, akkor annyira nem lehet rossz).

    Látom, hogy épp a Samsung NX2000-ről (is) van szó, de azóta megláttam, hogy a Sony ILCE-3000k (A3000) is 80k. Mind a kettő MILC, de nem tudom melyikkel járnék jobban. Én ténylegesen használom a gépek videó képességeit is (jelenleg Pana FZ38-ét) szóval fontos lenne a videó képesség és ebben az eddig látott sample fájlok alapján jobb az NX2000 (vagy csak ügyesebb kezek közé került ami videókat találtam). Fotó esetében közel azonosnak véltem a két gépet (talán a Sony tetszett ebben jobban).

    Az obi park annyira nem izgat, tehát csak azért ne húzzátok le egyiket sem. Ha azt mondjátok ezekkel ennyiért nem járok rosszul, akkor a későbbiekben veszek egy-két fix-et hozzájuk, valamint egy 50-200-ast és szerintem kész is a kis gépparkom (az obik ára azért fontos).

    Nem profi munkára akarom használni, csak a jelenlegi FZ38 + Sony AS15 párosról akarok feljebb (jóval) váltani fotó minőségben, valamint a nyaralós videókból szeretnék minőségibbeket készíteni, útinapló jelleggel. Nem is volt a jelenlegi felállással sem különösebb baj, még 42"-on is elég jó visszanézési minőséget adott (a hozzá nem értő nézőknek tetszett), de személy szerint nekem még állványról sem tetszett teljesen a végeredmény (sem fotó, sem videó esetében).

    A mostani célom az, hogy a két eszköz helyett egy legyen, ami minőségben több, mint a jelenlegi kettő. A látottak alapján erre egy MILC képes lenne. Csak azt nem tudom melyik. A keret nagyjából ennyi, esetleg nyomós érvvel el lehet menni 100k-ig. Gondolkodtam még olcsó DSLR-ben is (1100D?), de videó minőségében jobbnak találtam a tükör nélkülieket, bár ha jól láttam NX2000-nél csak auto-fókusz van.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stauffenberg #20126 üzenetére

    Az A58 tetszik. És igazából hiába drágább, az obikon visszahozná a különbözetet. Csak most egyelőre kereten kívül van, tekintve a majdnem plusz 40.000-es felárat az NX2000-hez képest. Szerinted érdemes rá gyűjtenem, vagy úgy is kérdezhetném, hogy szerinted megéri a plusz 40k-t az A58? A NEX 3 is majdnem 100k plusz ott az említett melegedés (van, hogy 5-10 perc is megy egyhuzamban (szülinap pl.)), így az A58-al összevetve, akkor már inkább az A58-at venném nem sokkal drágábban. Tehát maradt döntésre az NX2000 vagy az A58. :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stauffenberg #20128 üzenetére

    Majd keresek tulajokat és érdeklődöm náluk, hátha. De egyre jobban hajlok az A58 felé. Már többen mondtátok, hogy ez jobb (más oldalon is), szóval szerintem akkor majd benevezek erre.

    (#20129) schawo: nem CSAK videózni kell, olyan 50:50 arányban használnám erre is arra is, mert mint írtam útinaplók készítéséhez használnám. Használt gépben pedig nem nagyon gondolkodom, mert nagyon peches vagyok műszaki cikkekben, gari nélkül nem nagyon szeretek vásárolni. :N

    (#20130) ccs2929: neked is köszi. Akkor marad az A58-ra gyűjtés. :K

  • imibogyo

    veterán

    Döntöttem, végül Sony A58 lett a befutó a Samsung NX2000-el szemben. Egyelőre kit obival, majd a későbbiekben fejlesztek. Kézbe vettem és sokkal jobb a fogása mint a Samunak. Ezen valahogy minden kézre áll. :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz szabolcs1975 #20793 üzenetére

    Egyrészt ilyen nem hangzott el, sőt ha kicsit visszább olvasol jó pár DSLR is volt ajánlva, másrészt a vitastílusod és az adott topik teleszemetelése után el tudom képzelni miért tiltottak ki a másik topikból.

    Még annyit, hogy egy a vitán kívülálló emberként én pont téged látlak annak aki lekaksizza mindenki más véleményét, tapasztalatát és teszed mindezt olyan mázban, mintha téged utálnának ki, mindenki ellened lenne. Az a hozzászólásokból is látszik, hogy nagyjából senki sem ért veled egyet. Ez nem lehet véletlen, nem gondolod? Egy-két direkten beléd kötő alakot simán ki lehet fogni (nekem is sikerült már párszor), de ha senki sem ért veled egyet, akkor azon azért érdemes lenne elgondolkodni. :U

  • imibogyo

    veterán

    válasz JohnyBlue #20826 üzenetére

    Igen, csak sajnos én örököltem a rosszabb géneket.
    Nekem nincs olyan cuki fejem. :P

    (#20827) szabolcs1975:
    Na jó, de amiket itt beírogattál azoknak sokszor nem volt semmi alapja (például a már említett éljenek a MILC-ek stb.). Ilyen egyáltalán nem hangzott el. Sőt pl. a Pentax dslr-je igen csak sűrűn előjött ajánlásban. Vagy az ilyen "nem tanulni kell hanem tudni" jellegű beszólások. Lássuk be kevés szakmaiságot tükröznek. Ezek után nehéz a hozzászólásaidat szakmaiként felfogni, még ha annak is szánod. És ezt a lehető legjobb értelemben mondom, nem támadólag. :N

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Vyndree #20915 üzenetére

    Én is láttam annyiért. Az Örsnél lévő MM-ben volt még egy hete. Hogy most van-e azt nem tudom. Nem esik útba. :N

  • imibogyo

    veterán

    Sony A58-ról szerintetek mire lenne érdemes tovább lépnem? Alapvetően nagyon elégedett vagyok a mostani géppel, tehát, méret, kezelhetőség, forma stb. tetszik, ezeken nem is szeretnék nagyon változtatni. Sőt a képminőség és szolgáltatások is rendben vannak az én igényeimnek az esetek 95%-ban, de az a maradék 5%.....

    Az az 5% pedig a következő:
    - éjszakai képek és makró (gyorsan fogy a fény az A58-on (szerintem a félig-áteresztés a ludas)
    - teljesen kihajtható, forgatható kijelző (oktató videóknál nagyon jó lenne)
    - videós képességekben, minőségben kicsit többet vártam (főleg a Sony AS-15-öm után)
    - Wifi, vagy okostelefonos távirányítás hasznos lenne, nem szeretnék venni még egy távirányítót is külön (ez egyébként nem annyira fontos, csak láttam, hogy van ilyen is és amikor például a műhelyben rögzítek, akkor hasznos lenne)

    Nem feltétlenül csak Sony érdekel (ezért is hirdettem meg a komplett rendszeremet), de ha azt mondjátok, hogy érdemes csak a vázat cserélni, mert tudtok értelmes áron, értelmes alternatívát az A58 leváltására Sony-ból, akkor részemről az is tökéletes, mert a jelenlegi géppel sincs semmi minőségbeli bajom, egyszerűen csak egy kezdő gép, ennyi. A keret olyan 200-250.000 Ft, feltéve ha elviszik a jelenlegi cuccost.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz MrChris #22447 üzenetére

    + schawo

    Köszönöm mindkettőtöknek. :R

    Idő közben kísérleteztem jobb beállításokkal és jobb megvilágítással (sajnos nincs normális vakum, ezért állandó megvilágítással operálok). Ezt sikerült kihoznom egy 8 mm-es csavarból. Az objektív egy Helios 44M-4 F2 50 mm-es, ha jól emlékszem F6-on lőttem a képet, ISO 100-as beállítással és talán 0,8s záridővel.

    Érdemesebb akkor talán objektív (vagy vaku) vásárlás felé kacsingatnom. Alapvetően egyébként tényleg nincs bajom az A58 minőségével, csak azok az apróságok, amiket említettem. Ami akár még tanulással/gyakorlással is áthidalhatóak. A fordítható kijelző is inkább plusz lenne, kényelmi dolog, mint annyira eget rengetően fontos valami. A távirányító vásárlása is okés, csak hát okostelefonom már van és a Sony AS-15-nél szerettem ezt a funkciót.

    Na mindegy. Egyelőre elnapolom a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stauffenberg #22453 üzenetére

    Azok a beállítások a makróra vonatkoztak, nem az éjszakai fotózásra úgy általában. Mondjuk makróra a vaku lenne a megoldás már látom (anélkül elég szenvedős), de az éjszakai fotózást az sem oldja meg, főleg ha "távolról" akarok lekapni valamit, mondjuk buli-összképet.

    Lassú Víz:
    Állványra kell rakni, önkioldóval.
    Állványon volt, 10 másodperces önkioldóval, és majd 1 másodperces záridővel. Tudom mehetnék feljebb a záridővel, de épp erre irányult a kérdés, hogy van-e olyan gép (jobb érzékelővel például), amivel nem kell ISO-t és záridőt növelnem (mondjuk a mostani 1 másodperchez és ISO 100-800-hoz képest) ahhoz, hogy jobb makró, vagy low-light fotókat tudjak lőni, úgy 250k-val bezárólag.

    Elsősorban egyébként NEM statikus témákkal van a bajom. Egy csavarnak mondhatom, hogy itt maradsz 20 másodpercet, de mondjuk egy társaságnak nem nagyon...

    Akár több másodperces expo alatt sem zajosodhat be ISO 100-on.
    Nem is a zajosodással van bajom. Szóba sem került. Jobb low-light képességekről volt szó, hogy rövidebb záridővel is tudjak éjszakai fotókat készíteni, anélkül, hogy mondjuk az ISO-t az egekbe kellene tornásznom. Ez volt a kérdés, hogy ezért érdemes-e drágább vázra váltanom? A Helios olyan amilyen rajzolatban stb.-ben, viszont fényerős, ezért nem értem, hogy mi okozhatja nálam azt, hogy csak nagyon kompromisszumosan tudok este fényképezni. Az utcán és kerti-partikon, amikor magam is a "tömeg" része vagyok ritkán rohangálok állvánnyal és a több másodperces expo sem túl kecsegtető.

    A háttér sötét és világos határvonala, a csavar dupla árnyéka mind user error.
    A makró kép csak egy gyors példa volt arra, hogy majd 1 másodperces záridő kell ahhoz is, hogy egy bő 400W-al közelről megvilágított kicsi területről ilyen "világosságot" kicsikarjak. Hogy jön egyáltalán ide a kérdésemhez a kompozíció milyensége (ami amúgy nekem tetszik, ha teljesen homogén lenne, akkor baromi unalmas is egyben, a dupla árnyék ok, de egyelőre ez van)? Nem ezekkel van bajom, hanem azzal, hogy hogy lehet, hogy egy F2-es objektívvel is majd egy másodperces záridőt kell használnom mondjuk egy ilyen fotóhoz. Nem mondhatom nekik, hogy "hé maradjatok úgy 1-2 másodpercig, mert különben sötét lesz a kép". :B

    Persze tudom vaku meg jobb objektív, csak azt nem tudom, hogy ha beáldozok ezekre egy komolyabb összeget, akkor azokat ki tudom-e majd használni ezzel a vázzal, vagy érdemesebb előbb a vázat magát cserélnem. Ez lett volna az eredeti kérdés, hogy 250k-val bezárólag érdemes gépet cserélnem, vagy kísérletezzek és gyakoroljak tovább egy élhető kompromisszumig ezzel a géppel. De már úgy döntöttem marad ez és gyűjtök egy jobb objektívre, valamint egy vakura, amikkel két legyek ütök egy csapásra, amellett, hogy remélhetőleg jobb képeket tudok lőni, például lesz AF-em.

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stauffenberg #22459 üzenetére

    Az ISO emelés annyira nem játszik, mert én már ISO 800-on is zajosnak érzem néha a képet, ISO 1600-on pedig már egyértelműen (és nem vagyok egy nagy utómunkázó típus, saját használatra készülnek a képek). De akkor oda lyukadunk vissza, hogy vennem kell egy komolyabb objektívet és egy vakut, ami döntés, már schawo válasza után is megszületett. De köszi a pontosítást és a segítséget! :K

    Lassú Víz:
    Tehát neked olyan váz kell amelyiken magasabbra tolhatod az ISO-t úgy, hogy a megnövekedett zaj és az elvesző részletek még vállalható végeredményt adjanak.
    Ez volt az eredeti kérésem is, hogy ajánljatok ilyet. 250k lenne rá. Van ilyen? Vagy nincs ennyiért és inkább maradjak a fényerősebb obi + vaku mellett?

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz jjeahh #22464 üzenetére

    Nem. Viszont volt szerencsém kipróbálni úgy 10 percre egy USA kiküldetés kapcsán. Bár nem ezzel az objektívvel. Nagyon profi gép, de tényleg nem ez a keret. Most a CNC gépem fontosabb. Kevesebbet az sem visz el sokkal, viszont több a munkalehetőség vele főállás mellett. ;)

Új hozzászólás Aktív témák