Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz hibavissza #4413 üzenetére

    úgy látom nagyjából eldöntötted hogy a rút kiskacsa Nikon D5000 lesz a befutó. nincs is ezzel semmi gond amúgy, jó gép. indulásnak sztem a kitobi teljesen jó. ha nagyobb átfogásra vágysz, a 18-105 VR-tt szokták ajánlani. ha külön telét keresel, az 55-200 VR a legolcsóbb képstabis megoldás. fényerős fixre sztem a bestbuy a 35/1.8. olcsóbb az 50/1.8, de abban tudtommal nincs fókuszmotor, és mivel a D5000-ben sincs, ugrik az AF.
    Canon esetén kitobi + 55-250 IS egy jó összeállítás. az IS-es (késptabis) kitobi igenis elég jó. max az lehetett a "gondod" hogy a Canon jpeg-jei alapból kevésbé élesek, de ez beállítás kérdése.
    Oly-ra nagyon jó kis obik vannak, de ha neked nem szimpi, nincs mit tenni.
    aztán a Sony, mivel minden szentnek maga felé nyúlik a keze, nekem is. szóval az A500 kitben 200k 3 év garival, hozzá veszel még egy Tamron 55-200-at 35k-ért, a belső képstabinak itt jelentkezik az előnye (nem kell képstabis tele 2x ennyiért). egy 50/1.8-as fix még megfontolandó, bár kicsit dárágbb mint az egyéb gyártóknál.és akkor ott van még a Pentax, azt nem említetted, de ezt Szten-re hagyom ;)

Új hozzászólás Aktív témák