Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz runner 125 #38526 üzenetére

    Megnéztem azt a videót, hát ha jobb az a Fuji videóra akkor azt vegyél. Persze csak ha nem zavar az elképesztő moiré, a részletvesztés, blokkosodás, kép szétesés, kisebb dinamika, kevesebb részlet... Ebben a videóban nagyobb a Fuji-n a kontraszt, ilyet a Sonyn is beállíthatsz, a színeket is szaturáltabbra veheted (tesztelő ezt nem tette meg, pedig kicsit összehangolhatta volna az alap dolgokat). Persze fotóban kiváló a Fuji, talán a legjobb a croppos vázak között.

  • pethob

    aktív tag

    válasz runner 125 #38526 üzenetére

    Több gond van a Fuji videóval szerintem (is):

    1. Moiré, sajnos az x-trans színszűrőt nem tudták összegozni a codec-el. (Ezt x-trans III-on megoldották, tehát az X-PRO2 és X-T2 is kifogástalan.)
    2. Követő fókusz gyenge. Többet nem írom le, mert kiátkoznak a Fuji fórumból és életem végéig Sony vázat kell használjak... :Y Nem használhatatlan, de a minősége nincs arányban a gép általános minőségével. (Ezt is megoldották X-T2-n és elvileg az új (2.0) firmware-el X-PRO2-n is, bár a konfigurálási lehetőségeket végül nem kapta meg az X-PRO2, így nem lehet ugyan olyan jó, és a v1.02 firmware-el még ugyanaz volt a helyzet, mint az X-T1-en. A v2.00-át még nem próbáltam. Ezt a frissítést elvileg megkaphatja még az X-T1 is...
    3. Nincs szenzor képstabilizátor. (Hála égnek, mert a fotó képminőségen rontana.) Emiatt fixeken nincs képstab.
    4. A natív Fuji és Zeiss optikák zöme fly-by-wire fókuszos, ami nem könnyíti meg a kézi élesség állítást. (És mellesleg hangos, amit kezelni kell, ha hangot is venni akarsz.

    Persze házi használatra lehet videót csinálni vele. Nálunk ez pl. egy családi fotózásunk mellékterméke, ahol egyáltalán nem terveztem videót csinálni (látszik is a minőségen), de azért a távoli nagyik kedvéért végül összevágtam pár percet.

    "Profi" felhasználókat zavarja az is, hogy nincs tömörítetlen HDMI kimenet külső rekorderhez, és nincs flat profile. (X-T2-ben van.)

    A rendszer nagy előnye viszont, hogy a filmszimulációs módokat videóra is lehet alkalmazni, így ha ezek közül valami nagyon tetszik, akkor egy csomó utólagos color grading-et meg lehet spórolni.

    Minden esetre Panasonic vagy Sony, sőt szerintem a Canon is jobb videóban.

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák