Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz schawo #20084 üzenetére

    Pont ezért mondtam, hogy ezen az analógián 10-ből 9 ide betévedőt vissza lehetne fordítani, hogy ne vegyen cserélhető objektíves gépet, mert elég neki egy olcsó kompakt is.

    Persze lehet egy kis cinizmust gyakorolni és mindenkinek rámondani, hogy jó lesz az neki amit kinézett, mert úgyis igénytelen hozzá. De senki sem gondolatolvasó, ha valaki azt írja, hogy fontos a videó is, akkor én azt a magyar nyelv szabályai szerint fogom értelmezni.

    Meg amúgy szerintem a legkevésbé sem áll messze a valóságtól, hogy a Fujifilm gyenge videóban, gyakorlatilag a MILC piac egyik leggyengébb rendszere videós szolgáltatásokban és minőségben. Fotóban persze kiváló, ez elsősorban azoknak a rendszere akiknek a fotózás az egyetlen igénye.

    Aztán lehet pontosítani az igényeken, van akinek ez is megfelel, ez is teljesen oké, de amíg csak annyit tudunk, hogy "fontos a videó is", addig még mindig vannak a Fujinál jobb vételek is. A Fuji videóminősége jellemezhető azzal, hogy alacsony dinamikájú moiré-tenger, hátba verve aliasing problémákkal. Ez már egy laikus szemét is sérti egy Full HD monitoron vagy TV-n visszanézve.

Új hozzászólás Aktív témák