Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jjeahh #14569 üzenetére

    Az agyonszaturált megakontrasztos szemétért nem a colorchecker hiánya felel, hanem a user aki rászabadul a szoftverben a csúszkákra és addig tologatja amíg valami giccstenger ki nem esik belőle. De ezen a korszakon szerintem minden kezdő átesik (nincs mit szépíteni, pár éve még én is gyártottam agyongyalázott HDR fotókat amikor először lett digitális SLR-em, szerencsére hamar leálltam az ilyesmivel), aztán vagy benő az ember feje lágya vagy nem.

    De colorcheckerhez visszatérve: A legtöbb hobbi fotós embernek semmi szüksége ilyesmire, mert az automata fehéregyensúly mellett is tökéletesen jól elvan. Mondjuk műfényes portrénál, tárgyfotónál és hasonlóknál azért egy szabványos fehér papírlap jó ha van, de ennél több már tényleg csak annak kell, akinek tényleg fontos a fokozott színhűség. Laikus (gyakorlatilag a célközönséged 98%-ka) amúgy meg sem mondaná, hogy melyik egy AWB mellett lőtt JPEG és melyik egy colorchecker referenciapontokra mért, beállított RAW-ból hívott színhelyes TIFF.

Új hozzászólás Aktív témák