Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz dqdb #87008 üzenetére

    Sose szerettem touchpadet, mondjuk a pöcök egeret mégkevésbé, bár melóban néha jól jönne hogy ne kelljen egeret vinni vonatozáshoz. Tudom vegyem meg HA-ról azt a lenovo USB-s pöcök egeres billzetet, időnként jó árban van, csak ugye az nem mecha...meg nincs rajta numpad...meg nem programozható.

    Nekem egyébként baromira nem kényelmes a jobb hüvelykujjat spacehez használni akkor amikor egyenes háttal ülök, mert túl alacsonyan van a bill tálca és ki kell csavarnom hozzá a kezemet, de a bal kézzel kezeléshez is kissé...
    Ha hátradőlök telesen, akkor más a helyzet, ez a "South park WoW póz", amiben a leggyorsabban tudok gépelni, tegnap néztem hogy a low profileal a korábbi max 76 wpm-ről már sikerült felmennem 82-re, pedig a szélessége miatt ez még messze nem optimális.

    Szóval ja, ha épp egyenes háttal ülök, még ha háttámla is van, akkor is sokkal kényelmesebb a valamivel gyorsabb gépeléshez ha időnként jobb mutató ujjal spacelek...pl amikor nyomok egy "q"-t, mire a bal kezem kvázi "elindul" a másik irányba, a jobb mutató ujjal már lenyomtam a space-t...mert ugye ki van csavarva a kezem kissé és így nem tudok egyszerre 2 ellentétes ujjal ellentétes irányba kifejteni...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák