Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz raycoon #69821 üzenetére

    A 9300 annyira lapos és enyhe szögben döntött, hogy alatta, az asztalon támasztom meg a tenyerem, kb mint a notebookon is teszem. Persze nyilván ez a forma egybevág azzal is, hogy alapvetően tv-k, tabletek, stb. mellé szánja szerintem a rapoo.

    Szerintem az itthon kapható rapook, ha csak nem tünteti fel ellenkezőleg a forgalmazó, akkor ISO kiosztással és magyar feliratozással jönnek, Nekem a 9000-es és a 9300-as is magyar, bár a kisebbiknek "hibrid" kiosztás, van Í a bal Shift mellett, de egysoros az Enter és felette van az Ű.
    A gyártók sokszor nem csinálnak külön ISO termékfotókat, azért látsz a honlapokon csupa ANSI-t, de a specekben ott szoktak lenni a különböző lokalizációk.

    Azok az ollós bill.-ek (asztali és notebook), amikre emlékszem, 1mm körüli úthosszal működnek (régebbi notikon nagyobb is volt). A keychronnál használt mechanikus gateron low profile-ok pedig névlegesen 1.5mm-et tesznek meg. Ez már akár érezhető különbség is lehet (legalábbis nekem pl. a cherry mx silent red 3.4mm-e feltűnt a legtöbb normál magasságú switch 4mm-eréhez képest), de semmiképpen sem nagy.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák