Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #79957 üzenetére

    Visszavonom a korábbi véleményemet a WS SIlent Tactile-ról. Van egy roppant idegesítő tulajdonsága a kapcsolónak, amit csak azután vettem észre miután nem csak 1-2 kapcsolót próbáltam ki gyorsan, hanem rendesen elkezdtem gépelni vele:

    Ha off center sikerül leütni az adott billentyűt, vagy erősebben ütöd le, akkor felengedésnél kattan egy bazihangosat. Demonstráció itt: [link]

    Az összes kapcsoló ilyen, a stem dizájból adódóan:

    Szóval hacsak nem touch type-ol valaki (mondjuk igaz, hol máshol lenne erre lehetőség mint egy taktilisnál), akkor nem ajánlott kapcsoló, mert így az elsődleges célját veszíti el. Én meg a hülye fejemmel rendeltem 2 szettet, most nem tudom hogy egyáltáan fair dolog lenne-e eladni :F

    Ha ez nem lenne, igen jó ajánlat lenne: A gyári kenés parádés, a tactile bump gépelés közben is U4 mértékű és jellegű, és ezt a néha felengedésnél jelentkező kattogást leszámítva valóban nagyon csendes is, a box stem miatt keycap wobble sincs, a rail design miatt pedig kevésbé mushy, gyakorlatilag semennyire, úgyhogy még azok is együtt tudnának élni vele akik a gumipad miatt nem szeretik a silent kapcsolókat. Plusz még olcsóbb is mint egy U4, a Durock Shrimpről nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #80280 üzenetére

    Ja, ne is mond, mostanában én is kiakadtam a rohadt postára. Értem én, hogy kevés az ember, rossz a fizetés, de érthetetlen amit csinálnak:

    X. kerület, kis posta, összesen 4 ablak van. Délkor bemész, 3 ablaknál is ülnek, van amikor 4-nél, csak éppen minek ülnek ott, mert ügyfél az nem nagyon van. Aztán 6ig vannak nyitva ugyebár, 5 után bemész, AMIKOR MINDENKI MEGY, mert hát munka után van, mikor máskor menjen a legtöbb ember...általában ilyenkor 2 ablaknál ülnek, de sokszor csak 1-nél van valaki, és olyan sorok kigyúznak hogy ha 5:40-ra mész oda, akkor jobb ha el is felejted a postát mert 6-ig nem érsz be az épületbe sem, nemhogy egy ablakig.

    Én komolyan nem tudom, elhiszem hogy van munkájuk amit meg kell csinálni zárás előtt, de komolyan nem lehetne ezt úgy szervezni, hogy ne délben üljenek kb az összes ablaknál, amikor gyakorlatilag senki nem megy, hanem 5 után amikor a legnagyobb a forgalom?!

    Érthetetlen. És nem csak én vettem ezt észre, mostanában többször hallottam hogy a hasonlóan elégedetlenkedő vendékek ugyanezt fújták, hogy hogy a fenébe van hogy 5 után jobb esetben is max 2 ablaknál dolgoznak...

    De amit te írsz, azt is tapasztaltam már. Nem szállítják ki a csomagot azon a nap amikor ígérte a tracking információ, ilyen üzenettel hogy a címzett nem volt jelen, hagytunk értesítőt...egyrészt semmilyen értesítőt nem hagytak, másrészt otthon voltam egész nap csak basztak kijönni. Megintcsak megértem hogy kevés ember, kevés fizetés, sok csomag stb, de öcsém akkor írja azt hogy 2 nappal később hozza vagy valami, ne menjen már a hazudozás :W

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80283 üzenetére

    Igen, valóban én kérdeztem. Hát ha gyakran akarod cserélgetni a kapcsolókat úgymond, akkor valóban jobban megéri az egész pereputtyot cserélni PCB-kapcsoló-plate értelemben, csak nekem nem volt világos hogy ez a cél. :)

    Más: Az Aifei SA/MG klón szetted kupakvastagságáról tudnál pár képet lőni, random kupakok innen onnan, spacbar, enter stb. Az alis "kálváriának" az lett a vége, hogy megjött a csomag, és valóban az amit rendeltem, így ötödik rendelésre végül csak sikerült összehozni...és nagyon üt ez az Ember színkombó. :)

    Viszont a keycap-et minőségével, főleg a vastagságukkal nem vagyok elégedett, értem hogy relatíve olcsó, meg kínai klón, de ez tényleg elég vékonyka. Szóval nem tudom hogy vajon ebből is van több klón gyártó van és a különféle boltok más gyártótól árulnak, vagy mindegyik ilyen kis vékonyka vajon.

    Illetve neked is az alsó sor az R3? Ez fura volt, de megnéztem és a képek is ez a helyzet, szóval erre csak most jöttem rá, hogy az alsó sor az R3 valójában, ez fura.

    Amúgy gépelésre elég kényelmes ez az SA klón vagyis inkább MG profil, az egyetlen furcsaság jelenleg a backspace, valahogy az fura hogy a teteje a kupaknak magasabb mint az alja, mert pont ott szoktam nyomogatni.

    Egyik szemem amúgy nevet, de a másik sír: az egész szettet azért is vettem hogy kipróbáljam mennyire jön be ez a magas sculpted szférikus profil, és hát eléggé, sokkal jobb mint a cherry profil, ezzel most meg is jött az igényem pár GB-ja vagy extrák vadászására jódrágán, nagyon mély a nyúl örege valóban :D

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #80285 üzenetére

    Edit: Az R3-as kérdés nevermind, most nézem hogy rendes group buy szetteknél is R3 az alsó sor.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz -FreaK- #80291 üzenetére

    Rövid válasz az, hogy igen :D

    #80289 dqdb
    "Az eredeti ős SA uniform profil volt (ma SA R3 néven szokás hívni), ebből készítettek sculpted profilt úgy, hogy az R2 és R4 egymás tükörképei, az alsó sorba pedig a lapos R3 került, mert kellemesebb gépelésre. Egyes klóngyártók az R4-et használják ott is (Domikey SA, Maxkey SA),"

    Hmm, érdekes a sztorija akkor az SA profilnak, hol jelent meg először, melyik billentyűzeten? Mert pl. az tudom hogy a Model M-en is uniform kupakok vannak, lévén a plate görbített, nincs szükség sculpted kupakokra, de az a kupak nem tűnik teljesen SA R3-nak. De sok modell M előtti bllentyűzete azért sík volt a plate, szóval érdekes hogy nem sculpted profilként indult.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80297 üzenetére

    és #80296 Domonkos
    Nemtom valamiért az IBM 4978 alapján, aminek eléggé SA szerű profilja van (bár jobban méyített, hasonlóbb az MG-hez talán), meg mivel úgy általában az IBM volt alegnagyobb játékos akkoriban, azt gondoltam a kettő összefügg valahogy és ha az SP külön cég is, az IBMnél vannak a gyökerei :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #80287 üzenetére

    Látom neked nagyon bejön ez a 9009 jellegű színkombó, ahogy nézem ez a Winmix is olyasmi :D

    Köszi a fotót, így floating designon szépen látszik valóban (amihez nagyon nem passol a magas profil, de legalább demonstrációs célra tökéletes)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80305 üzenetére

    Köszi!

    Ugyanez nagyjából az enyém is. :( Hát...mindegy. Értem hogy ócó kínai klón, de a Keychron féle magyar PBT-hez képest is vékonykább, a KAT készleteimről nem is beszélve, és ilyen magas kupakoknál ez valahogy különösen szembeötlik.

    Amúgy amitől féltem hogy a nem box stem-es U4 kapcsolókkal zavaró lesz a wobble, de egyáltlaán nem, teljesen stabilnak érződnek a kupakok. :)

    "Én kifejezetten örülök, hogy az alsó sor R3, mert így biztosan van sorhelyes Ctrl és Fn a két szélre a homerow-ra is, ha szükséges. A legtöbb készletben az R3 a legszűkebb."

    Ja ez kétségtelen előny, de cserébe az arrow cluster nagyon fura, olyan ha rápillantok mintha lenne benne egy hupli, mintha nem egy sík felületre lennének felpakolva a kupakok, hanem az elsó meg az afeletti sor között lenne egy kis kiemelkedés. Nyilván nincs, csak én látom bele, de mint valami optikai csalódás :D

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Drop-ról rendelve tudja valaki, hogy mennyi a nettó szállítási költség? Fix vagy érték/súly függő?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz prtk #80336 üzenetére

    Ha a kupakot a jobb felső sarokban nyomod le, akkor a legkönnyebb előhozni, de off center keypresseknél lokalizácótól függően is általában jelentkezik. Ha teljesen középen nyomod le akkor is jelentkezik, de akkor tényleg tövig kell nyomni a kapcoslót és hirtelen felengedni.

    Végülis mindegy, lényeg hogy aki erősebben gépel és mindig bottom-out-ol, akarva akaratlanul lesz gépelés közben egy-egy kupak ami kiadja ezt a kattogó hangot felengedésnél és elég idegesítő egy amúgy silent kapcsoló esetén. Ha tudsz touch-type-olni, nem bottom-outolsz akkor nincs probléma. :)

    #80333 ATI

    Igen, közben már a honlapjukon s megtaláltam a fix 15$-os költséget. :R

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80341 üzenetére

    Igen, ez így van.

    De nem láttam ezt a kritikát még a kapcsolóval szemben amúgy, máskülönben nem rendeltem volna be "látatlanban" 2 szettet, úgyhogy nemtom lehet csak én vagyok a béna.. :F :((( .

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz plehoczky #80355 üzenetére

    Nem értem hogy jön a magyar keycap meg a gumigyűrű össze? Az o-ring egy olcsó és kevésbé hatékony alternatívája a billentyűzet halkításának. A keycap maga nem bottom-out-ol. Szóval a halkítást sokkal hatékonyabban (bár igaz drágábban) meg lehet oldnai a silent kapcsolókkal.

    2 réteg gumigyűrű az már borzalmas gumimatracon gépelős élmény, és a keytravel-t is nagyon redukálja még akkor is ha érzékel. Szóval határozottan nem ajánlott.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    MT3 gurukat kérdezném (ha vannak ilyenek :D )

    Az MG klón nálam aratott sikere alapján elhatároztam hogy beszerzek egy MT3 profilos szettet, talán az áll a legközelebb ehhez a majdnem MG profilos Aifei SA klónhoz, és nem is a rendes SP féle SA profil. Na meg a másik érv, hogy SA szett szinte mind amit láttam ABS, én köszönöm maradok a PBT-nél, a fényesedést gyűlölöm, a sárgulást szintén, és az alfáknál nagyon kevés az olyan szett (mindenféle profilt beleértve, amit láttam eddig) ahol a színes alfák tetszenek. Szóval általában fehér vagy világos krémszínű alfák jönnek be, ez meg ABSnél a sárgulás miatt "extra" kockázat.

    Tehát MT3 és PBT. Nem sok opció van ahogy látom:
    - a profilteremtő Dev/tty szett (modok lehetnének sötétebbek, meg nem piros az accent, de alapvetően tetszik)
    - Serika (világos sárga modok, az összes ráadásul, nem tetszik)
    - Godspeed (még élénkebb "ABS színekkel" sem tetszett ez a színkombó, a barnás alternatív színséma sem, a fakó anyagában festett PBT meg még rosszabb, szóval skippelős szintén)
    - 2048 Extended (ez bazijó színekre, a mindig is bejövős CYMK szetteket juttatja eszembe, pl ami a Varmilo-kkal jön, nyilván a színek nem stimmelnek teljesen, de a koncepció ugyanez, a betűtípus viszont elég pocsék szerintem, ez valami Apple féle rondaság lehet)
    9009 - Ez a színkombó sosem tetszett a szürke modokkal, itt sem begyere
    - LoTR féle tematikus szetteket inkább hagyjuk, színek sem jönnek be, a felirat is problémás törp meg elf meg stb nyelven van, nekem nagyon off putting, már a kék KAT Napoleonic modokon sem bírtam elviselni hogy francia a felirat

    Szóval lényegében az eredeti Dev/tty szett marad, mint favorit. Van is hozzá International kit ISO gombokkal, sőt még kis színestő RGB kupakszínes accent kit is. Sajnos viszont pont mindkettő out of stock a drop.com-on.

    A hosszú prológ után kérdeznmé, hogy szokta a Drop újragyárttatni ezeket a keycap-eket? Vagy kb ha out of stock sosem lesz már in stock? Sajnos a Dev/tty szett base kit teljesen nem ISO kompatibilis :W

    Nézegettem használt piacot is persze, a brutális árak miatt is, de ha base kit-et meg egyebeket árulnak is másodkézből, ISO szett sehol kb...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80377 üzenetére

    Mondjuk az igaz hogy már vagy 3 széria ment belőle, ki tudja lehet lesz negyedik...

    Amúgy erre mondják tényleg, hogy ízlések és pofonok, nekem azok a teal mod-ok nagyon nem jönnek be. :) Amúgy a Triumph base kit van relatíve olcsón most a MKEU discord csatornáján, ha mégis érdekelne valami 60€ shipping nélkül. Ha lenne benne ISO támogatás, a profil miatt már lecsaptam volna rá, de így hiába olcsó, ha nem is tetszik meg nem is ISO... :(

    Nekem a Shoko sem tetszik, szóval ebben tényleg eléggé eltér az ízlésünk :D

    Végül amúgy lecsaptam egy MT3 Camillo-ra, azzal már régóta szemeztem, csak hát ABS meg a profil miatt nem mertem bevállalni korábban. De azért még vadászok egy Dev/tty-re is...

    #80382 sittes79

    Most ezt nyilván azért írtad be, hogy kapjál egy végső megerősítést, de igen hidd el 110€-ért az egy jó deal, keycap szettek többe kerülnek. Force break mod-ot megcsinálod meg rendberakod a stabokat aztán öröm bódottá.

    #80361 Ereshkigal

    Ha az aljából nem veszed ki a szivacsot nem sok mozgástere van a plate-nek flex-re, ha erre gondolsz, rugalmasabb plate meg gasket mount ide vagy oda. Alacsonyságot nemtom, egász magas az alsó magassága, utána az 5 fokos szög az teljesen átlagos.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dni #80386 üzenetére

    Van hozzá keycap, átvilágítosban szar minőségű (Keychron, Glorious), nem átvilágítosban jóval jobb minőségű. A Keychron saját PBT szettje az utóbbi, 3 féle színkombó, de ez OEM profil, cherry profilban csak egyfél szett van ali-ról drágán és ronda betűtípussal, a hírös KPRepublic féle szett. Más raktárról elérhető jó minőségű szett nincs magyar ékezetes betűkkel.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dni #80388 üzenetére

    Ja bocsi, nem Q10-et olvastam hanem csak Q1-et. :W Mea culpa. Hát Q10re nincs kész készlet magyarul. Legózni kell, de sajnos a custom világban pont ez OEM profil elég ritka keycap-eknél, szóval megfelelő kicsi OEM space kupakokat összelegózni nem triviális. De szerintem nem feltétlenül kell, szerintem ha az alap keycap-ek OEM profilosak, a space nyugodtan lehet cherry profil, az nem zavaró. És a keychron féle cherry kit-ek kb mindent lefednek. A bal oldali makró sorba is rakhatsz cherry kupakokat, talán nem lenne nagyon zavaró. Színben persze tökéletesen úgysem fog passzolni a többi mod-dal, meg nyilván nem M1-5 feliratos gombokat fogsz berakni, de ez van.

    Szóval én a helyedben vennék egy Q1-re való HU PBT szettet, meg valami nagy, minden kiosztást lefedő cherry profilos szettet, space-eket meg a bal oldali szeparált macro sort meg kipótolnám abból. Nem ideális, de nem is a világvége.

    KAT Napoleonic-kal lehetett volna még megoldani ezt a problémát, de jó drágán, és a magyar alfák már nem is kaphatóak és nem is lesznek már a jövőben, úgyhogy az egy elúszott hajó.

    #80389 Molydeus

    Hát igen, a nyúl meg az ürege. :) Ilyen szempontból kifejezetten rossz hatással lehet a topic az emberre , mert csak mélyül az öreg, új ötleteket ad, valaki posztol egy akciót vagy új GB-t amire nyilván semmi szüksége az embernek de mégis kell... :DDD

    Amúgy ha az ilyen Shoko féle sznívilág neked tetszik, a most futó MT3 GB is lehet megérne egy misét, még holnapig tart asszem: [link]

    Nekem nem jön be a színvilág, az agyonzsúvolt számsor meg megint nem túl szép (még ha magyar lenne elviselném - hahaha, álmodik a nyomor, de egyébként nem). Az is fura hogy az ISO international set az nem külön van, mondjuk ahhoz képest nem sokkal drágább az ISO base kit, ugyanakkor hiányoznak a kék accent shift-ek belőle, szóval mégiscsak rossz valahogy. Cserébe a base kit is támogat ISO kiosztást, csak nem többféle nyelvet.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80393 üzenetére

    De a KAT Arctic spacebar kitjében színes a rendes 6.25u meg 7u méretű space, csak az osztott space-re való kis kupakok nem.

    Amúgy tegnap előtt vettem észre, hogy rossz mod kitet küldött MKEU (még ki sem bontottam őket, ciki, mert akkor minek vettem ugyebár...), text modifiert vettem erre az icon-t küldték, most két napja próbálja felfogni a support hogy mi is a bajom tulajdonéppen. Legutóbb amikor az ottani supporttal kommunikáltam arra nem voltak ilyen agyhalottak, most olvasni sem bírnak, leírom mit rendeltem, mit küldtek, berakom az order numbert is meg minden, erre visszakérdez hogy akkor melyik kitet küldjék? Azt sem tudom van-e text mod még nekik mert a honlapon már out of stock ugyebár, szóval kérdés hogy normálisak-e és tartottak-e el nem adott kit-et hasonló esetekre...

    Amúgy ha már KAT Arctic, hátha valaki (@dqdb? :D) tudja erre a választ: Az vajon miért lehet hogy a text VS icon kitekben nem teljesen ugyanazok a kupakok vannak? Első meg talán sokadik blikkre is ez két teljesen azonos szett, csak egyik szöveges másik ikonos (értelemszerűen), de nem: az Iconban van egy plusz R2 1.75u kupak ) az a vízszintes vonalas, illetve eggyel több R1 1.5u kupak van benne, cserébe a text kitben eggyel több az R1 1.25u kupak meg R1 1u kupak )a képen a legeslegalsó kupaksort érdemes összehasonlítani). Ezt én is csak most vettem észre amikor nézegettem az Icon kit-et hogy megéri-e visszaküldözgetni a szövegesért, tényleg ennyivel jobban bejön-e a szöveges vagy sem, és ekkor tűnt fel hogy nem teljesen azonos a két készlet. Nem tudom eldönteni, hogy ez valami render hiba, vagy oversight a designer részéről, vagy van valami oka, de ha igen akkor mi lehet.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ereshkigal #80398 üzenetére

    Hát ez mindig egyéni preferencia kérdése, de igen, csak ilyen próbálkozások árán tudja magának kitapasztalni az ember hogy pontosan mire vágyik.

    Én szerencsére nem vagyok nagyon "érzékeny" erre a "milyen magas, mekkora a dölésszög" kérdésre, a tipikusan látott kereteken belül legalábbis.

    "De van egy olyan sejtésem, hogy kis erővel való gépeléskor azért a gasket mount nem akkor csoda"

    Azért csodának nem volt soha titulálva szerintem, főleg nem a Keychron féle implementáció, ami nem a legdurvább azért. :) Lehet ezt sokkal extrémebben is csinálni mint ahogy ők csinálták, szanaszét szabdalt PC plate-tel, szanaszét szabdalt 1.2mm-es PCB-vel, puhább és kevesebb gaskettel. De nem biztos hogy erre van szükség.

    A Keychron féle arra jó hogy valamennyit halkít a billentyűzeten illetve picit rugalmasabb lesz a gépelési émény, nem olyan keményen "csattogós". A gasket mount, még ha jól is van implementálva, nyilván nem egy világmegváltó dolog, ha az lenne akkor szerintem az összes prémium billentyűzet ezzel jönne, de ez közel sincs így. Na meg marketing duma is lett manapság, mintha gasket mount az egyenlő automatikusan sokkal jobb lenne, de nem. Szerintem jó dolog, és én szeretem, de a hype vonatra azért nem szabad felülni. :) Amúgy persze, touch-typeolásnál kevésbé jön ki, de ez fizika.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80429 üzenetére

    Igen, annyi, csak sajnos az ÁFA a szállítási költséggel megnövel árra jön még rá. Szerintem még konkrétan 1 db Doppelkiaser készletük van. Ezt onnan tudom mert rendeltem tőlök egyet vagy 2 hónapja már lassan (így van nekem kettő :) ) , és valamiért nem fogadta el a bankkártyámat úgyhogy a (szerintem) tulaj sráccal beszélgettem discordon, hogy hogyan tudnék utalni neki (végül PP lett belőle, nagyon rugalmas volt mert ilyen fizetési opció nincs is a honlapon rendelésnél), és akkor mondta a srác hogy 2 van nekik összesen.

    Ha valaki több kit-et rendel, ilyen akciós árak mellett akkor talán már megérheti összességében. Szóljon valaki ha akarna rendelni, akkor feleződne legalább a postaköltség.

    Sajnálom hogy bezár. :( Gondolom nem ment elég jól a bolt...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz t256 #80422 üzenetére

    "V" széria nem wireless, csak drótos. A "K" széria meg a most induló "Q Pro" széria wireless.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz ATI #80444 üzenetére

    Igen ám, de pl a múltkori BOGO akcióban sem volt minden MT3 szett benne, volt ami nem volt az akció része, asszem a Dev/tty sem, csak az olyan szettek amiknél nincs ilyen sokféle megvehető kit. Szóval lehet azzal sem leszek előrébb.

    #80456 dqdb

    Amúgy én ezzel egyszer próbálkoztam lustaságból, de nem sikerült olyan tűt venni ami elég vastag hogy azt a sűrű, drótra való kenőanyagot normálisan át lehessen tolni rajta a fecskendővel. Túl nagy a viszkozitása a zsírnak, a keresztmetszet meg túl kicsi, nekem az is egy szenvedés volt.

    #80452 Molydeus

    Kérdés, hogy adnak-e hozzá ilyen extra dolgokat. Az én v2 Durockjaimhoz (Keygemtől rendelve) csak washer volt, bandaid modhoz meg holee modhoz való kics ragacsok nem. Az alis-s oldalon sme úgy tűnik, hogy járna hozzá.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80462 üzenetére

    Ha el tudnám viselni hogy füldugóval gépelek, bevállalnám. :D

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80486 üzenetére

    Chyrosran mekkája lenne az a billentyűzet :D MOndjuk az a 26 csilliárd tekerő elég hülyén néz ki, mit akarnak belőle csinálni, DJ pultot?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80488 üzenetére

    Igen, a drótozást én is néztem, elég bravúrosan meg lett csinálva amúgy, szóval az ötlet elborult de nagyon ügyes a megálmodója. :)

    Domonkos amúgy azt érti, hogy nem lefelé mennek méretben, hanem felfelé, és hát nem is ergo split. ;] :P

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Jorus #80494 üzenetére

    Nem viccesen, hanem atomcool! Nekem a hely többet ér az asztalomon, de kinézetre mindig is vonzottak ezek az over-the-top battleship méretű billentyűzetek. Olyan pozitív értelemben komolynak tűnik az összes, érzed hogy nem szarral gurigázik, egy teljes atomerűművet el lehetne irányítani róla :D De lehet még egy űrállomást is, tényleg. Nekem abszolút felesleges és hülyeség lenne egy ilyesmi, de baromi jól néz ki. :)

    Az ergonomikusabb gépelés meg olyan tényleg hogy van aki nem gépel olyan sokat hogy zavaró legyen neki, vagy eleve kevésbé érzi a csuklóján a terhelést stb. Én elhiszem hogy jót akartok amikor ilyen irányba próbáljátok terelni a népet, de azért az ergo split nem feltétlenül lesz endgame mindenkinek, és nem is kell hogy az legyen. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Domonkos #80497 üzenetére

    Nem.

    Szubjektív ellenérv: Nagyon hülyén néz ki, bármellyire is kényelmes. Még egy Alice is hülyén néz ki szerintem, nemhogy egy split.

    Objektív ellenérv: Nehezebb az élet ha mondjuk ergo split irányba menne az ember, kevesebb a billentyűzet, adott típustól függően kevesebb lehet a formátumot támogató keyap set stb, stb. Egyéni igények kielégítése nehezebb lehet. Nemrég volt a példa, hogy ha ergobb vonalra váltana valaki, de azért mégis szeretne magyar kupakokat, mennyire nehéz összehozni a dolgot még egy Alice keyboardra is normális keretek között, vagy a gatyádat is ráköltöd. És most kérlek ne gyere azzal, hogy neked igazából felirat sem kell a keycap-ekre, mert ez beside the point. :)

    + tanulást igényel, nem azonnal lesz kényelmes a dolog

    Nyilván ha valaki megszokta a hagyományos módit, és nem érzi hogy annyira nagyon kényelmetlen neki, akkor kevés emberben van meg a hajlandóság/kíváncsiság hogy belevágjon valami olyasmibe ami később valszeg jobb lesz (bár kérdés neki személy szerint konkrétan mennyit ad hozzá), de biztosan tanulást igényel.

    Félreértés ne essék, szerintem tökre pozitív hogy egyáltalán vannak akik képviselik itt ezt a vonalat. A te lelkesedésedet különösen becsülöm, időt nem kímélve szoktál hosszú leírásokban tippeket-tanácsokat adni azoknak akiknél egyáltalán felmerül az ötlet vagy hajlandóságot mutatnak arra hogy belevágjanak. Csak el kell fogadni hogy ez nem mindenkinek való és nem is mindenkinek kell, még akkor sem ha való is lenne neki.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz LadaLord #80500 üzenetére

    Inkább tapasztalat nem nagyon van a manapság kapható membránosokkal. Sokféle van és nem vesszük, pont mert membrános. :)

    Ennyi pénzért valszeg nagyjából ugyanazt a minőséget kapod, úgyhogy érdemes azt venni ami tetszik, esetleg valami ismertebb brand. Neszesemmi fogd meg jól tanács, de ez van, az itt rendszeresen fórumozók közül mindneki mechanikust használ. A nem kattogás megoldható mechanikus vonalon is, csak nem ennyi keretből.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #80504 üzenetére

    Lehet valami olyan játékokkal játszik amihez nem kell. De picit én is meglepődtem, legtöbb játék irányításához szerintem kell a nem egeres kéz kisujja :D

    Amúgy ezért is lehet jobb lett volna a fémkeretes változat, ott a fémkeret van olyan vastag talán hogy lehet rajta pihentetni a kisujjat és nem vágja a vékony fos műanyag keret.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz -FreaK- #80542 üzenetére

    Úgy tűnik akkor úgy ahogy van elcseszték az ISO változatokhoz rendelt plate-et, rosszat sikerült berendelni hozzá. Írj te is a supportnak, hogy küldjenek újat, meg ha elegen írnak csak leesik nekik a tantusz hogy itt valami nem egyedi hiba van, hanem az összes rossz...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80553 üzenetére

    De várj, mármint a kupak kopik, vagy nem érzékel maga a kapcsoló? Ha előbbi, akkor minden festett ABS kupakos billentyűzetben benne van hogy hamar el fog kopni. A géjmer cuccok mind ilyenek sajnos, úgyhogy csak ezért nem ajánlott a teljes billentyűzetet lecserélni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz sittes79 #80570 üzenetére

    Gyári stabok valóban hagynak némi kívánnivalót maguk után, nem ördögtől való cserélni.

    #80566 lezso6

    A K Pro változatokból nem nagyon van ISO barebone eladó. Úgyhogy egyelőre én nem alapoznék erre, hogy lesz. Igazából ha eladod belőle a kapcsolókat, már nagyjából jó árban jössz ki. A kupakok "fölöslege" az pár ezer forint plusz marad, nem a világvége szerintem. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #80573 üzenetére

    Én vagy 2 szettnyi barnát is adtam már el, nem kellett sokat várni vele, bár nyilván nem volt túlárazva. Szerintem nagyjából mindegy. De ha a biztosra akarsz menni akkor legyen a piros.

    Igen a legkevésbé népszerűek a clicky kapcsolók, úgyhogy azt érdemes kerülni. Illetve anno a K2-őt azért UK ISO kupakokkal rendeltem, mert gondoltam azzzal lesz a legegyszerűbb eladni, ha később a teljes board eladásra kerülne. Ugyanilyne célból tartok egy szettnyi barna kapcsolót még, majd belerakom ha eladásra kínálnám. Ezt csak azért mondom, hogy ha nem úgy veszed hogy 10 évig biztos ez a board lesz, akkor lehet a kapcsolókat sem érdemes eladni. Majd ha veszel másikat XY év múlva abba viszed át a preferált kapcsolókat, a K2-be meg visszarakod az eredetieket. Ebben az árkategóriában szerintem jobban jársz ha teljes billentyűzetként akarnád majd továbbadni, ha oda kerül a sor, bareboneként kisebb lenne a kereslet rá, hiába nyilván olcsóbban kínálnád.

    Innen lehet szerezni: [link]

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80578 üzenetére

    Néha amúgy teljesen érthetetlen a szállítási költség, volt amikor egy 15$ körüli dolog hozzáadása a rendeléshez, valami plate asszem megdobta 20 dollárral a szállítást, volt amikor hasonló értékű, de más jellegű dolog hozzáadva szinte nem is növelte a szállítási költséget nekem. Egyszer végigpróbálgattam pár variációt.

    De szeritnem ha az összes rendelésünket összeadnánk csak innen a topicból, kijönne már 25+ és igen senki soha nem fizetet már plusz ÁFÁt vagy vámot. Állítólag egy holland címre küldenek első körben, és onnan küldik tovább EU szerte, ezért nem kell külön vámot vagy magyar 27% ÁFÁt fizetni rá. Mondhatni csalnak, de a mi pénztárcánk ennek csak örül.

    #80582 lezso6

    Hát ez a nyúl, meg a mély üreg esete. Korábban húztam a számat az árakon, most már akár 100€-s nem klón "teljes" kittinges keycap szettet olcsónak látok, profiltól függően...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80581 üzenetére

    Ez már egy tisztességes keret, az ANSI miatt meg még jobban megnöveli az in stock opciókat is. Wireless kell?

    Amúgy a Keychron "Q" széria teljesen jó minőség. Group buy világban vannak jobb opciók, de azokra hónapokat kell várni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #80590 üzenetére

    Igen ezt mondom, hogy nálam is egy plate rendelése nagyon megdobta volna a szállítási költséget, többe került a szállítási költség extrája mint maga a plate, nem érte meg megvenni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lezso6 #80593 üzenetére

    Ezt hogy érted, hogy különbözik a layout? Nem exploded, de a 65%-os K billentyűzet sem exploded, míg a Q igen. Szóval nem mondnaám hogy van egységes filozófiájuk a layout-t illetően, sőt, láthatóan az az özletpolitika hogy minden létező layout-ot lefednek.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80620 üzenetére

    Pont hogy group buy-ban lehet megvenni. Vagy az extráit az adott group buy-nak, ha az "előrendelők" már megkapták a saját példányaikat. Mindig akad pár eladó extra mindegyik billentyűzetből )bár jellemzően picivel drágábban mint a GB ár), de résen kell lenni amikor elérhetővé válnak és gyorsan lecsapni rá (magyarul ez úgy fogható fel mint nagyon limitált készletű, de in stock elem). Egy-egy GB meg kb 2 hétig szokott tartani, addig lehet benevezni rá.

    A ZOOM TKL-ből pár hónapon belül lesz egy második forudlós GB. Viszont maga a szállítás egy GB befejezése után 3-4 hónap, szóval ugyan ezzel a módszerrel igen jó ár-érték arányú billentyűzeteket venni, de csak olyannak jön szóba aki tud várni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80625 üzenetére

    Ahogy írták előttem, stabot sokszor adnak, Zoom75-höz is lesz (ami azért különösen fontos, mert a PCB nem a tipikus 1.6mm hanem csak 1.2mm) általában csak keycap meg switch kell hozzá. De néha lehet korrekt áron egy csomagban venni, a Zoom75-höz is lesznek custom világban korrekt árú keycap szettek (persze nem magyar nyelvű).

    Viszont nagyon ritkán jönnek teljesen összerakva. Semmi értelme nem lenne: a custom iránt érdeklődők 99.9% nem fog megrettenni egy összerakástól, sőt a hobbi egy fontos eleme maga az építés meg a billentyűzettel bíbelődés. Az odavezető út is számít, nem csak a végállomás, hogy bölcselkedjünk :) Ennek ellenére előfordul hogy minden egyben és összerakva jön, ilyen volt pl a legelső Zoom65 kiadás is, meg asszem a Zoom TKL-ből is volt összerakott változat (de azok asszem késnek, szóval lehet még nem is szállították le). Úgyhogy erre ne alapozz szerintem.

    #80626 Kobe

    75% vonalon a QK75 volt meg a JRIS75 nemrég hasonló kaliberű board hasonló pénzért, de azokról lemaradtál. Nyilván lesz még a jövőben ilyesmi GB, nagyon pörög a piac, újítgatnak is a gyártók, meg trendek-jönnek mennek. Szóval simán előfordulhat hogy egy év múlva lesz pont egy GB ami még jobban bejönne, de sokkal olcsóbb nem hiszem hogy lesz. A Keychron kvázi tömeggyártó ezekhez a fenti billentyűzeteket gyártó cégekhez képest (Meletrix, qwertykeys, irislab), mégis azért a Q szériás billentyűzeteket azért ők is 150$+-ért kínálják, nem akciósan.

    A QK65-tel a qwertykeys kezdte el hogy kvázi prémium (400-500$) minőséget meg fícsöröket hozott le egy-két kategóriával lentebb (170-200$ környékére), és jöttek a versenytársak, aminek persze a vásárlók nagyon örülnek, de azért nem várható hogy ez a végtelenségig fog tudni folytatódni, no meg a világgazdasági folyamatok sem kedveznek a stabil olcsósításnak. Mondom az szerintem simán előfordulhat hogy lesz a jövőben olyan board aminek lesz valami fícsöre amire rájössz hogy neked kellene, vagy kinézetre jobban fog tetszeni a billentyűzet, de olcsóbb nem nagyon már lesz ettől, ez a 165-170$ a legalja ezeknek a GBjoknak is (és az tényleg a legalapabb legolcsóbb változat, drótos, vagy akár plate nélküli, ha azt támogatja a mounting stb)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kobe #80628 üzenetére

    A Monsgeek esetén úgy tűnik simán csak rossz plate-et rendeltek be, később biztos javítják ezt a hibát, meg ha normális a customer support akkor küldenek csere plate-et majd később. 110$-ért nem mondom hogy ez belefér, de ettől eltekintve egy nagyon jó ár értékű board. Más kapcsán nem tudom mire gondolsz, ennyi pénzért nyilván ne számítson pöpecül megkent csúcsszuper stabokra az ember, ez teljesen normális, hogy a stabok ugyan biztosan mérföldekkel jobbak mint egy random gájmer billentyűzetben, azért lehet mit javítani rajtuk. Más kiegészítő nem nagyon kell hozzá, az ennyi pénzért megintcsak teljesen megszokott, hogy nem annyira testre szabható (nem tudsz venni többféle PCB-t, többféle súlyt, nincs 4-5 féle anyagú plate stb). Továbbra is "csak" 110$-ról beszélünk ami egy ilyen masszív alu billentyűzetnél nagyon olcsó, sokszor maga a case kerül ennyibe meg jóval többe a drágább cuccoknál...

    Abban a Zoom75 se nem egyedi, se nem első, hogy várhatóan az összes hozzá adott komponens jól használható és nagyobb blamától mentes. De mondom pl. mindegyik fentebb említett 75%osnál 165$ volt nagyjából az alja...plusz a Monsgeek in stock, GB esetén meg várnod kell hónapokat. SZóval valamit valamiért.

    (végig nettó árakról beszélek, a pontosság kedvéért)

    #80630 elite.cs11

    Azért tegyünk különbséget a nettó-bruttó árak között. :) A 150$ egy MOnsgeekért már bőven a bruttó ár, a 150$ (de mondom szerintem efölött voltak a legolcsóbb QK65,75,80 Jris65,75, Zoom65,TKl billentyűzetek) a GB típusokért meg nettó ár. És igen a Monsgeek in stock, kb 2 nap múlva postára adják, a GB cuccokra meg várni kell, ha lemaradsz kimaradsz, vagy vadászhatsz extrákra, de azok úgyis drágbbak lesznek ráadásul.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kobe #80628 üzenetére

    Mág egy gondolat: A Zoom75 sem tökéletes azért, pár dologba bele lehet kötni:

    - Picit magas az alja, 22mm-nél legtöbb board azért alacsonyabbról indul (18-20mm)
    - Tök jó a moduláris jobb felső sarok, de ennyi erővel a jobb oldali blocker is lehetne moduláris
    - QK75-ben ennyi pénzért vörösréz súly volt, ebbe külön kell venni és "csak" stainless steel, bár igaz nagyobb/nehezebb
    - az anodizált case-ek a prémium kiadásnak számítanak több pénzért
    - még a PC, POM plate-ek is szanaszét vannak szabdalva (de legalább flex-cut nélküli PCB lesz legalább), szerintem átestek a ló túloldalára
    - ez abszolút szubjektív, de engem idegesít hogy kb bármilyen hátlapot választasz hozzá, mindenképpen ujjlenyomatmágnest fogsz kapni
    - nem kombináltható minden mindennel (case+external weight+backplate)
    - plateless nem lehet építeni

    Én be fogok szállni, mert a fentiek ellenére kb ez az a board ami az én preferenciáimnak leginkább megfelelt eddig ebben az árszegmensben, de ez sem tökéletes. Nincsen best-buy, és valszeg soha nem lesz olyan board ami minden szempontból passzol valakinek ÉS még a legolcsóbb is mindemellett a kategóriáján belül. Vagy ha igen, hát a fene sem fog addig várni ;]

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    QK100 ilyen lesz:

    Ezek a színváltós súlyok nagyon mennek ezeknek.... :Y

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80635 üzenetére

    A backplate az sajnos a ház színéhez kötött, ha más hátlapot akarsz csak extraként vehetsz hozzá. A ház színe, illetve a külső súly szabadon kombinálható, meg persze ha veszel extra hátlapot akkor mindne szabadol kombinálható.

    Keycap-et nem muszáj venni. Amúgy nyilván majd kiderül hogy lesz megoldva, de valszeg külön kell majd hozzáadni, vagy lehet bundle-ök lesznek, amiben minden fix és így a keycap is.

    A konkrét színek kiválasztása meg rád van bízva, ezért custom. :) Magyarul 3 dologot kell kiválasztanod mindenképpen: case, külső súly, meg a PCB. Az adott case színhez tartozó "Product page"en látható hogy egyszerű lenyíló menü lesz. Az extráknak meg biztos lesz egy külön oldal szentelve, ahol megint valami lenyíló menüből kell kiválasztanod amit akarsz.

    Kérdés még hogy közvetlenül a gyártótól rendelhető lesz-e, vagy csak vendortól, Európában ez a MKEU lesz, azt meg még nem láttuk hogy náluk hogy lesz megoldva a konfigurálás, de a lehetőségek ugyanazok lesznek.

    Amúgy a színválasztás nekem is fejtörést okoz, mert a kékjük ez a nagyon sötét "utálom" navy szín, nem valami szép kék, pedig ha valami szép kék lenne tuti arra mennék rá. A zöld, piros nagyon szép csak ahhoz meg keycap-jeim nem mennek annyira, max egy Kat Napoleonicot tudnék rárakni zöld modokkal. Az ezüst lehetne picit sötétebb, inkább olyan titán szürke mintsem ezüst, akkor jönne be igazán. A törtfehér kérdés hogy mennyire sárgás élőben, ezt sajnos még nem nagyon láttuk. A többi szín meg nem érdekel anynira, túl paszteles vagy harsány vagy unalmas az én ízlésemnek. A QK65 kékjét azóta is visszasírom, az gyönyörű volt :O

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80639 üzenetére

    EZ már rád van bízva. :) Néha hozni kell ilyen nehéz döntéseket :D

    Neutrális színekhez mint fehér, törtfehér, szürke, ezüst, fekete nyilván kb mindenféle keycap szett megy. Viszont egyik sem fog velük akkorát "ütni", szvsz, mint egy színügyileg jól összepasszintott case color + keycap color válogatás. Pl. a Lilac nem tetszik nekem mint szín, de annál a neki szánt keycap (aminél továbbra is hangsúlyozandó, hogy nem muszáj megvenni) nagyon jól el lett találva szerintem.

    Vagy a narancsoshoz a bal oldali szett szintén rohadt jó:

    Amúgy józan paraszti ész: Ha nem nagyon akarsz keycap-eket cserélni, meg foglalkozni ezzel a billentyűzet témával a kövi pár évben, csak egyet megveszel, használod aztán happy vagy, akkor nyugodtan lehet színesebb házat venni amihez korlátozottabb a passzoló színkombók száma, de talán nagyobbat "üt", meg egyedibb/különlegesebb. Ha tervezel még többféle színű keycap szettet venni amit cserélgetnél (pl különböző profilok kipróbálása végett), akkor érdemesebb lehet valami neutrális színt venni (kivéve ha billentyűzetet is akarsz még venni a jövőben, mert akkor az lehet egy másik élénk szín és kezdődik a körhinta meg összeválogatósdi előlről :D ). Érdemes lehet ebbe a discord csatornába benézned, ugyan QK80hoz van, és a case színek nem teljesen azonosak stb. de photoshoppal az adott színekhez rengeteg eycap szettet legeneráltak, arra jó hogy az emberben kialakulhasson egy kép hogy nagyjából milyen színeket preferál, meg hogy a saját érzése szerint milyen színhez milyen szett passzol leginkább.

    Pár kombó még az íze kedvéért:

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80643 üzenetére

    Jó, mondjuk a corsair, asus, steelseries, cooler master stb akkor is egy teljesen másik célközönséget szolgál(t) ki, még most is, szóval nem érzem azt hogy a cutsom piac alakulását rajtuk keresztül (akár kontrasztot állítva) lehetne jól bemutatni. :) De igen, tényleg nagyon pörög a custom piac, jobbnál jobb opciók vannak - vagyis hát fut hozzájuk GB, aztán utána ül az ember hónapokat és mire megjön az adott cucc közben van 3 másik GB amibe ugyanúgy beszállt volna, ha nem költötte volna már el a pízt :DDD

    Nincs mennyiségkorlát, elérhető lesz a lila SE edition is (bár a felárat szerintem nem éri meg), a GB meg 2 hétig fog tartani, szóval nem kell azonnal az order gombra tenyerelned nyugodtan gondolkozhatsz még a dolgon napokig. :)

    #80642 Molydeus

    Valóban nem gyakori de van pár klasszikus színséma amiből többféle profil is létezik. pl pár ami hirtelen eszembe jut az az Arctic (GMK+KAT), Mizu (GMK+SA+KAT), Carbon (SA+ tuti van ebből is valami cherry profilos szett), Hyperfuse (GMK+KAT), Godspeed (SA+MT3), Maestro (GMK+SA). A lista biztos nem teljes, sőt biztos van olyan szín amihez van többféle profil mint amiről én tudok... De igen, ha a teljes keycap piacot veszem, akkor nekem is az a benyomásom hogy a legtöbb szett csak egyfél profilban elérhető (tipikusan cherry, mi más lenne :((( )

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Mephike #80645 üzenetére

    Igen, valószínűnek tartom, hogy a géjmer világban is egyre több billentyűzet jön majd a custom világból ismert fícsörökkel, amire majd jól ráraknak egy nagy marketing kampányt és úgy mutatják be mint világmegváltó innováció... :U A hangsúly azért továbbra is más dolgokon lesz (ÁRGÍBÍÍÍÍÍÍ), szóval igen vannak és lesznek még áthatások, de nagyjából két külön piac, az árakat, minőséget meg a célközönséget tekintve is, és ez szerintem így is fog maradni.

    #80646 ATI

    Gratulálok, nagyon baba lett! A keycap nekem uncsi (sorry :D ) de ezt leszámítva jól néz ki :C :R Ez a szín mindig is tetszett ennél a háznál, tényleg kár hogy nincs ISO változat (a földi halandóknak legalábbis, csak olyanoknak van akik forrasztgatnak meg munkát raknak bele :D ). A PCB amúgy minden baj nélkül belemegy, nem kellett semmit mókolni?

    #80647 Kobe

    Igaz, de vendortól rendelve van normális(abb) customer support (bár MKEUra pont most kezdek nagyon bepipulni) ha lenne bármi gebasz, plusz biztosan nem fog kelleni majd még vámot meg adót fizetned a rendelésedre, szóval kisebb a bizonytalanság. Valamit valamiért. :)

    #80648 dqdb
    "Igen, group buy, de 1-2 hónappal a szállítás után tele van a piac group buy ár alatti hirdetésekkel."

    Yap, de a tényleg jó ajánlatokat elég hamar elviszik, vadászni kell, illetve pont az a szín+plate+weight kombó nem biztos hogy éppen lesz amit pont te szeretnél. Nem billentyűzet, de MKEU WTS csatornájára (meg mechmarketre) EUból feldobott valaki MT3 extended 2048 keycap-ekre egy hirdetést, alfák, modok, numpad, media kupakok, ISO international set 100€-ért, kb 1 nap alatt elvitték, pont lemaradtam róla. :W A vadászatnál meg az időddel fizetsz a jobb árért, aztán vagy szerencséd van, vagy nem.

    "Ezek a Zoom 75-ben azért "csak" "súlyok", amelyek eléggé egyszerű geometriával bírnak és nem túl nehezek, hogy olcsó legyen előállításuk."

    Persze, ennek ellenére a qwerttykeys tudott gyönyörű, grafikával ellátott sandblasted SS súlyt belerakni a Qk80-ba. Nyilván alapvetően kit érdekelt, hiszen ezt pont nem látod miután összeraktad, jobban érdekel hogy valóban súlyt adjon hozzá esetleg a hangot segítse, de azt látjuk azért hogy nem lehetetlen ebben az árszintben nem ennyire puritán belső súlyt rakni. Ilyen dolgok is hozzájárulnka hogy mennyire érződik prémiumnak egy board. De ez érdekes hogy mindkettőnek (mármint réznek meg SS-nek is) van kínja, ennyire nem vagyok otthon a témában. :)

    "Korábban az e-színek azért számítottak extráknak és drágábbnak, mert a gyártó tipikusan csak anodizálást kínált a CNC mellett, így át kellet szállítani ezeket a billentyűzeteket egy másik céghez és vissza. A Meletrix és QK minden házon belül old meg és/vagy olyan mennyiségekkel operál, hogy ez a költség már elenyésző ahhoz képest, amit az alumíniumon tudnak spórolni."

    Most ebből nem akarok következtetéseket levonni, de érdemes megjegyezni, hogy a QK75nél meg pont az e-coated házak voltak a drágábbak, az ano-s volt az alap. :) És mint tudjuk (általad :D) , utóbbi a tartósabb színezési módszer, ezért tartom negatívumnak, hogy a tartósabb módszerű színezés itt nem az olcsóbb, hanem pont fordítva. Mondjuk a SE editionökben lesz az a gravírozás, meg kis aranyozott accent az éleknél, de a lényegi különbség az anodizálás lesz náluk. Kár amúgy hogy csak 4 féle szín van. :(

    "Háromféle megközelítés van: semleges ház-élénk kupak, élénk ház-semleges kupak és semleges-semleges, ez már teljes egészében ízlés- és kedvfüggő, hogy melyiket célzod meg."

    Hmm, nemtom, az általam linklet levander lila háza lila kupak meg narancssárga ház narancssárga kupak nekem a 4., vagyis az élénk-élénk megközelítés inkább. És 2 változónál ezzel le is fedtük az összes lehetséges variációk számát. :)

    Nekem amúgy kb minden nap változik hogy mi az ami jobban bejön, néha látok egy-egy ilyen nagyon clean, stealthy billentyűzetet az is dögös, meg a színügyileg összeválogatott de élénk, az is. Csak utóbbinál mindig eszembe jut, hogy azt viszont nem akarnám hogy "világítson" a szobában (mert hát a billentyűzeten kívül semmi sem lenne pl. narancssárga :D ), vagy ha valami külsős ránéz, az se gondolja hogy LGBT irányba akarok elmenni :D Úgyhogy többnyire mindig maradok a visszafogottabb kombinációknál vagy hidegebb színeknél, QK80-ból is szürkét akartam rendelni, a dusk súllyal, de évgül le tudtam beszélni magamat hogy a szekrénybe kiállítási darabnak (lévén használva úgysem lenne) ennyit azért nem ér meg.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kobe #80654 üzenetére

    A customer support részét nagyvonalóan megint kihagytad az egyenletből.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #80660 üzenetére

    Amúgy a Zoom75nél nem is nagyon van ilyen világosabb pasztelesebb szín ami tetszik. De egy ilyen coral pink az dögös lenne, valóban. :) Szerintem a piros-zöld sikerült a legjobban az adott nem paszteles "színen belül", de azokhoz meg pont semenynire nincs vagy alig van keycap szettem. A KAT Explosion dögös lehetett volna a pirossal, ha nem lenne olyan fakó világospiros az alfája ugyebár...

    (szerintem maradok az eredeti elképzelésnél, és egy baziunalmas de legalább "clean" és mindennel társítható SE fehér lesz a befutó)

    "Valamelyik a fenti kettősnél a saját bolt régiókorlátos lett, így ha közvetlenül akarsz, se tudsz rendelni tőlük (nem rémlik már, hogy melyik)."

    QK80nél sem lehetett közvetlenül a gyártótól rendelni, csak a vendoron keresztül. QK65-nél még igen. Szóval ki tudja hogy most a Meletrix hogy jár el, van rengeteg vendoruk, szóval nem lepődnék meg ha tiltanák az EU-s címre szállítást például.

    #80661 Kobe

    Te el vagy tévedve picit. :) Ezek nem hátsórettenet bivalybasznádos noname EU boltok, a custom kb világban a MKEU vagy a prototypist már évek óta jól bejáratott vendor, rengeteg GB fut náluk, sok embert kiszolgálnak, és van aki elég nagy pénzeket mer otthagyni náluk.

    Mellesleg saját készletet tartanak fent ha jól tudom, minden vendor rendel extrákat, azok egy részét értékesíti, másik részét talonban tartja vásárlói panaszkezelésses ügyintézés érdekében.

    Mondom most pont kezdi nálam kihúzni a MKEU a gyufát mert nem bírják felfogni hogy rossz mod kit-t küldtek a KAT Arctic szettemhez, de pl egy korábbi pozitív példa: Ismerősnek rendeltem Zoom65-öt, rossz külső súlyt küldtek, nem aranyozottat hanem fehéret. Írtam nekik, küldtek egy visszaküldési címket amivel ingyenes volt visszaküldeni a rossz súlyt, majd küldték ténylegesn azt amit rendeltünk. Ha lesz egy ugynailyen baki a gyártónál, good luck ezt lezongorázni velük, lehetőleg ne 2 hónap alatt és ingyen, főleg hogy lehet angolul se úgy tud náluk a customer support stb.

    Félreértés ne essék, én nem akarok lebeszélni senkit a gyártótól rendelésről, de azért ne tegyünk már úgy hogy hülye aki vendortól rendel, mert annak is megvannka az előnyei és persze a hátrányai. Összességében valószínűleg picivel drágább lesz és lassabb mire megkapod - cserébe biztos nincs semmi meglepi extra költség, és vendortól függően ugyan (vannak vendorok akikre sok a panasz, pl Candykeys), de azért van esélyed egy normális customer supportra ha valami gebasz van.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kobe #80666 üzenetére

    MKEU is hivatalos vendor:
    MKEU oldal

    Nagy kérés lenne hogy előbb tájékozódj, és csak utána írjál? :U

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz zoltanz #80670 üzenetére

    Matricával megoldható, máshogy nem nagyon.

    "Fizikailag átmatricázom, szofveresen át lehet variálni magyarra a kiosztást?"
    Windows alatt? Egyszerűen magyar beviteli nyelvet állítasz be.

    #80673 Ereshkigal

    Ahh ne is mond, az a lila nagyon dögös szerintem is, kár hogy helyette ezt a levander jellegű lilát tolják inkább sokszor. Vagy ez a CKW80 féle lilát is elfogadnám, kár hogy 500€...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Peddy789 #80677 üzenetére

    Ennyi flex cut mellett az összes plate-ben, én úgy tippelnék még kevésbé jön ki a különbség a plate-ek között. Amúgy ha tele van tömve szivaccsal egy billentyűzet, akkor persze hogy nem nagyon hallani különbséget. Alapból a PC plate jár hozzá amúgy.

    Én fogok rendelni egy POM plate-et, de lényegében csak tartalékba, ha a PC-vel történne valami. Szvsz egy kezdő építőnek egy-egy ilyen GB jó lehetőség a különböző plate-ek közötti különbség kipróbálására, de a Zoom75 erre nem egy jó jelölt, szóval fogd fel ezt a hőn áhított lebeszélésnek :D

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák