Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Gyuro! #66984 üzenetére

    CK530 V2-ömben szintén TTC kapcsolók vannak. Talán picivel hangosabb a V1-es CK530/550 Gateron kapcsolóknál. Inkább az lehet zavaróbb, hogy jobban hallható a fémes hangja a kapcsolóknak, amit a fém burkolat vezet. Ez akkor hallható, ha nem szól semmi a szobában.
    CK550-en nem igazán hallottam, csak miután összehasonlytottam a 2 klaviatúrát.
    Már rendeltem o-gyűrűket és fogok venni fóliát a ház belsejébe, valamint még kitalálok valamit a csavar csapokra.
    A CK550 V1-en van o-gyűrű és szerintem hasznos. Halkabb a gépelés, mert a "kattanás" a billentyű visszaérkezésekor hallható, lefelé nem kopog.

    CK550-ben 2 hülyeség van, az egyik, hogy nincs dedikált némító gomb (makróval megoldható, kicsit trükkösen), a másik, hogy elcseszett helyre tették a capslock/numlock/scrlock visszajelző ledeket. Ha nem felülről látod a billentyűzetet, akkor nem látod ezeket... mintha nem is lenne.

    Ettől függetlenül szerintem nem járnál rosszul ezzel.
    Nem gépelek sokat, nekem nem koptak 1 év alatt a kupakok.
    Most a CK530 V2 , amit nyüstölök.
    Kis upgrade után picit halkabb lesz.

    #66987Molydeus
    Igaz, hogy nincs tapasztalatom nagyon billentyűzetekkel, de szerintem az o-ring hatékony a CCK550 V1-en. Nyílván a halk - silent - kapcsolókkal nem veszi fel a versenyt, de itt többen mondták már, hogy olcsón nem nagyon lehet megúszni egy halk billentyűzetet, vagy moc-olni kell (ami szintén zsééé).

Új hozzászólás Aktív témák