Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    válasz bitpork #54909 üzenetére

    havidíjas konstrukcióban letilthatja, mert akkor se a teljes árat fizeted...
    ha ellopják a kocsim, 90%-ban biztos, vagyok, hogy fizetnének. :K
    se hifim, se alufelnim, minden gyári, illetve állapotfelméréskori állapotban van a kocsimon, megvan mindkét kulcs, stb. stb.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz bitpork #54909 üzenetére

    (nem pont erre a hsz-edre, hanem úgy általában amit írsz)

    nézd... igazad van, minden biztosító mocskos sumák, ez nem kérdés, ez a dolguk, de amit írsz az a túlzásló másik oldala. jó persze, van olyan, hogy a csao sem fizet, főleg a két kulcsba tudnak belekötni hamar, de a másik oldalon meg tudom őket érteni, mert amennyi a biztosítási csalási kísérlet itthon, persze, hogy körömszakadtáig kötözködnek. ők nem tudhatják, hogy jóhiszemű vagy-e. ezzel nem azt mondom, hogy egyetértek, csak látok egy ilyet is.

    másrészt van pár ismerősöm, sztorim, amikor a biztosító igen is fizetett. volt olyan is, akit nagy szarból (csődből) húztak ki, nyilván nem szívjóságból, hanem szerződés szerint. megértem a hozzáállásodat, de én elfogadom az érem másik oldalát is.

    ami nekem a csao mellett szól, az az, hogy lophatatlan autó nincs, akkor sem, ha az értékének a 30-40%-át rálocsolom a biztonságra. ezeknek a nagy részét egy közepesen képzett tolvaj kiiktatja. váltózár? ugyan már. ha olyan az autó, letépik a váltó borítását, kézzel berakják kettesbe, és viszonlátás. megszakítók, rablásgátlók? ugyan már, bejutnak a motortérbe, elindítják közvetlenül. zárdugó? ablaktörés. nem lehet biztosra menni.

    és ha viszik, akkor viszik az egészet autóstól, rálocsolt pénzestől, és egy fillért látni nincs esélyed. csaónál legalább esélyed van arra, hogy egy részét kifizetik, és nem marad a keserű maró düh mellé még a seggfázás is, mert letolt gatyával állsz a helyzetnek.

    meg lehet olyan is, hogy egy kanyarban nem adja ki. hiába vezetek tatásan, lehet egy pillanatnyi figyelmetlenség, műszaki hiba (pl. rugótörés), vagy éppen az, hogy a főtörzs lányának a fiúja jaszkarizik belém, és persze én vagyok a hibás, a kocsi TK én meg ott állok, hogy WTF.

    na ezt fizetem én ki évi 35k-val, hogy legalább emiatt nem vagyok idegbajos. lehet fizet, lehet nem, de szerintem fizetni fog, és ennyivel legalább kevesebb az amúgy is magas parafaktor. autóm ettől még nem lesz, ha elviszik, és nem az anyagi érték a legnagyobb félelmem ebben az esetben sem, hanem az, hogy még egyszer ezt a világborzalmat a nyakamba kell vennem, mint autóvásárlás, mert még egyszer ilyen mákom nem lesz, hogy így kifogjam az tuti. éppen ezért képes vagyok már arra is, hogy az esztétikai dolgokat meg sem csinálom kívülről az autón, inkább ne tetsszen meg senkinek, jó úgy az a szamárfüles lökös, hátha valaki pont ezért fogja skipelni. ami rozsda, azt persze igen, de ami nem, azt inkább egyelőre hagyom.

Új hozzászólás Aktív témák