Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genlog

    junior tag


    Szeretnék egy konfigurációt összeállítani. Végül majd tavasszal venném meg a gépet, de jó tudni nagyjából, mik a javallott alkatrészek és mik a kerülendők éppen.
    Illetve amit most összeállítok, az mindenképpen drágább, mint szeretném, és remélem ugyanez olcsóbb lesz.

    Elsőnek a gép "asztal alatti" részét venném meg, tehát monitor, billentyűzet, egér egyelőre nem kell; tápom pedig van. A többit mind cserélném, mert elavultak. A hangrendszert majd külön megoldom, de az alaplap hangkimenetét használnám egy darabig. Sajnos a hangkarim is elavult. (Echo Layla 3G.)

    Általános otthoni használatra, ATX, átlagos irodai/filmnézős gép, némi tartalékkal lightos videószerkesztéshez. Egyelőre FHD, később 4K monitorral, játék nem érdekes. Ami fontos, hogy nem 1-2 évre, hanem hosszabb távra tervezem. A jelenlegi 10 éves és patentul működik, mielőtt kidöglik, cserélném.
    Emiatt nem írok árat, mert ha ki kell fizetni, akkor ki kell fizetni. Nem tudom mi, amin lehet spórolni, de nem is akarok feltétlen. Ha muszáj árat mondani, akkor remélem tavasszal olyan 300 ezerért az asztal alatti részt, 200-ért az asztal felettit (periféria) meg tudom vásárolni.

    Szóval csak Ryzen (minimum 3000-es és 6 magos), illetve kíváncsiságképp intelest is megnéznék, de tuti a Ryzen mellett döntök.
    Ja, még van procihűtőm, amit talán át lehet variálni AMD-re egy kiegészítő kerettel: Be Quiet Pure Rock, ha jól tudom.
    2.5 Gb-es LAN-t szeretnék a B550 chipsetes alaplapon (talán MSI Mortar?) és bővelkedjen új (3.1 v 3.2) USB-kben.
    Sajnos a legújabb videószabványt (AV1) nem támogatja egyik vidkari sem, ezért végül is mindegy melyik, csak hatékony legyen; ne fogyasszon, ha nem muszáj. Gondolom itt (vagyis a videókártyán) a 4GB memória elkél. Semmi játék, csak gyors tartalomfogyasztás esetleg könnyű szerkesztés (otthoni 4K videó).

    Minimum 2*8 GB memória. Nem tudom, melyik "éri meg", melyik megbízható hosszútávon. Azt sem tudom, a gyakorlatban a 3600 CL18 gyorsabb-e, mint a 3200 CL15-ös?

    1TB SSD kell, ha lehet, olcsón. Megéri az nVMe vagy elég a SATA? Fogalmam sincs.
    10-12TB HDD kell, remélem ennek ára esni fog tavaszig.
    Optikai meghajtó nem kell.

    Ház nem ablakos, semmi csicsa, de meg legyen építve és sok USB-vel rendelkezzen (min. USB 3.1). 4 HDD hely.
    Ha kisebb lenne, mint az átlagos ATX MIDI, annak nagyon örülnék, de attól tartok az extra pénz.

    Várom a segítséget az összeállításhoz.
    Előre is köszi!

  • genlog

    junior tag

    válasz SyMbioTe #158367 üzenetére

    Köszi,

    #Gibo Köszi.

    Viszont úgy gondolom, akkor majd a legújabb videókártyák és processzorok drágák lesznek, viszont a most kinézett alkatrészek valamivel olcsóbbak lesznek, mint most.

Új hozzászólás Aktív témák