Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Üdv!

    A Core 2 Duo-s gépem szeretném lecserélni (proci, alaplap, memória). Maradna a házon kívül az Asus EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 2048MB PCIe vga, esetleg a Chieftec 450W-os táp, na meg a Dell U2412 m monitor is.

    A procit nagyjából kinéztem: Core i-5 2500K-ra gondoltam, de ez se biztos. A Core i-5 2550K proci 100 mhz-cel gyorsabb (drágább és talán kevésbé jó vétel), de nincs benne IGP. Ez az IGP mire használható? Növeli a teljesítményét a fő vga-nak?
    Az alaplapok közül valamilyen Asus-ra gondoltam, de fogalmam sincs milyet lenne érdemes venni. Nem kell sok extra, de mivel K-s procit szeretnék, ezért fontos lehet a tuning később.

    Hasonlóan ? a Ram sebessége, mennyisége, gyártója. Az biztos, hogy a jelenlegi 4 gb (ddr2) helyett többet szeretnék.

    Segítségeteket várom proci, alaplap, ram ügyében, hogy egy jó gépet tudjak összerakatni.

    Köszönöm. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Core 2 Quad Q9650-es gépem tervezem lecserélni. A leendő gépem összetevői: Core i7 6700K processzor, Noctua NH-D14 hűtő, Asus Z-170 Pro Gaming alaplap, Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming vga, Corsair 16 GB (2X8) Vengeance LPX DDR-4 (2133 MHZ CL13 Kit), valamilyen SSD az op. rendszernek és egy új tápegység.
    Ami biztos lenne az proci, az alaplap (sok jót hallottam róla, a hasonlóan felszereltnek mondott Asrock Z-170 Extreme4 nem képez alternatívát), egy GTX 1070.

    Egyelőre léghűtésben gondolkodom. A Noctua NH-D14 hűtő jónak tűnik, csak nem tudom, hogy elfér-e a Thermaltake V3 Black Edition VL80001W2Z házban, aminek a méretei 430X190X473 mm, tehát 19 cm széles.

    Úgy tudom, hogy a Noctua NH-D14 hűtő alá alacsony profilú memóriák férnek be csak és a Corsair LPX DDR-4 talán ilyen. Viszont itt is vannak 2133 mhz-es CL-13-as, 2400 mhz-es CL-14-es, 2666 mhz-es CL-15-ös, 2800 mhz-es CL-16-os, 3000 mhz-es CL-15-ös és 3200 mhz-es CL-15-ös KIT-ek és fogalmam sincs melyik lehet a jó és nem feltétlen Corsair márkájú.

    A tápom az egy Chiefteh 450W-os és jól működik. Gondoltam az 1070-nek talán elég is lenne, de valszeg azt mondanátok, hogy ha már ennyit szánok az új gépre, akkor a tápon ne spóroljak. Nagy kérdés még az SSD is, nem tudom milyen márka lenne jó.

    Bármilyen tanácsot, észrevételt és tapasztalatot szívesen veszek bármely alkatrésszel kapcsolatban.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz deja vu #114356 üzenetére

    A ház nem tartozik drága kategóriába, viszonylag könnyű súlyú is. Nem kell bele led, se más vizuális efekt, nem azt nézegetem. Vannak jobban csengő házmárkák drágábban, nem biztos, hogy annyival jobbak. Elégedett vagyok vele. Annak ellenére,hogy 120 mm-es ventilátorok beszerelésének van helye gyárilag, módosítás nélkül a ház tetején lévő 2 db. ventilátorhelyre biztosan 2db. 140 mm-es ventilátor is beszerelhető, ha az apró pozitív dolgokat nézzük.

    A Corsair memóriákat hogyan tudod használni, ha nem férnek a hűtő alá? Memória kérdésében nem vagyok előrébb.

    A ház külső szélessége 190 mm, ami belül valamivel kevesebb. Jelenleg egy Arctic Freezer 13 Pro hűtőm van, ami 134 x 96 x 159 mm. Gondolom a 159 mm az a magassága lehet, akkor nem lehet gond a Noctua D-14 160 mm-es magasságával, max. a többi méretével?

    Corsair LPX 16 giga 2133 MHz CL13 mennyivel tud kevesebbet a 3000 mhz-es CL15-nél (nem az olcsó kell, hanem a jó)?

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz deja vu #114360 üzenetére

    Nem ragaszkodom annyira az Asus alaplapokhoz. A későbbi fejlesztésre (2X8 Gb-ról > 4X8 Gb-ra) is gondolva olyan alaplap+memória kombót szeretnék a Noctua NH-D14 felszerelése mellett, hogy mind a 4 memória foglalat használatát lehetővé tegye. Vagy nincs ilyen? :W

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák