Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oldsequences

    újonc

    Sziasztok,

    A segítségeteket szeretném kérni új - elsősorban gaming - PC építésének kérdéskörében. Rá is térek a tényekre.

    Az egyedüli alkatrészem, ami már megvan, az egy 240 GB-s SATA-s Kingston SSD-m (de ettől függetlenül HDD-re is szükségem lenne).

    Tehát lényegében gépházra és annak tartalmára lenne szükségem, vagyis - mivel nulláról indulok - mindenre. Külső perifériák már megvannak, szóval se monitorra, se egérre, se billentyűzetre nincs szükség.

    Max. 330k az egészre; ez fix összeg.

    Három monitoros setup lenne a dologból, mindhárom 24"-es Full HD-s IPS, HDMI csatlakozóval.

    Soha nem lovagoltam bele magam az Intel vs AMD, illetve nvidia vs AMD párharcokba, szóval mindegy lenne, hogy melyik gyártót választva épülne fel a gép, ugyanakkor mivel a mostani PC-m teljesen AMD-s, ezúttal - és főleg a játékok miatt - inkább Intel/nvidia-s setupban gondolkodnék.
    Mindössze annyi igényem lenne a gép megjelenését illetően, hogy olyan gépházat szeretnék, amelynek az oldala "átlátható" (elnézést a megfelelő szakzsargon mellőzéséért, még elég zöldfülű vagyok ezen a téren), pontosabban olyant, amelybe kívülről, az oldallap levétele nélkül is bele lehet látni. Illetve egy apróság, amelyhez nem ragaszkodom makacsul, mindössze egy régi esztétikai rigolyám: nem szeretnék teljesen fekete házat.

    További megjegyzésként csak annyit fűznék hozzá a fentiekhez, hogy amit az egyik elsődleges szempontként említenék, az a következő játékok ultra beállítások mellett, FullHD-n, stabil +50fps-el történő elfutása: Civ5/Civ6, F1 2016/F1 2017, Fifa18, GTAV, Battlefield 1, PUBG.

    "Ilyen az ember. Egyedüli példány."

  • Oldsequences

    újonc

    válasz palfitom #127968 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!
    Azt még mindenképpen megkérdezném, hogy az inteles setup esetében feltüntetted, hogy az alaplap tuningolható.
    Az AMD-s opcióra ez nem igaz?
    Lehetséges, hogy rossszul értelmezem a tuningolás fogalmát PC-s keretek között, de azt szeretném tudni, hogy ha például veszek egy ilyen setupot, és időközben kicserélnék egy-két alkatrészt, fejlesztenék ezen-azon, akkor elég lenne a kicserélésre szánt alkatrész helyett újat vegyek, vagy szinte a teljes setupot le kellene cserélnem? Mert ezúttal valóban egy olyan setupot szeretnék összehozni, amelyet ha netalán a gyors ütemben fejlődő technológia, és az egyre komolyabb gépigényű játékok miatt pár év múlva fejlesztenem kellene, akkor ne kelljen mindent ismét a nulláról kezdenem, hanem fennálljon a lehetőség, hogy lépésenként, alkatrészenként alakítsam át a jelenlegi felállást.

    "Ilyen az ember. Egyedüli példány."

  • Oldsequences

    újonc

    válasz palfitom #127976 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! Minden nap tanul valami újat az ember.
    Még egy gyors kérdés, ha nem bánod. Mennyire kockázatos összerakni egy ilyen setupot egyedül (mondjuk egy tech-es barátom segítségével telefonon keresztül), ha korábban csak szemtanúja voltam összerakásnak, de soha nem próbáltam? Nyilván valahol el kell kezdeni, de nem szeretnék 100k-s tanulópénzt fizetni, és noha a türelmemmel, kitartásommal nincs gond, az időszakos ügyetlenségem bejön a képbe.

    "Ilyen az ember. Egyedüli példány."

  • Oldsequences

    újonc

    válasz solfilo #127998 üzenetére

    Köszönöm a gyors és kiterjedt segítséget mindenkinek!
    Micsoda egybeesés, hogy pont megemlítetted a pizzát. Ahogy olvastam az üzenetedet, azonnal beugrott, hogy még tavaly ősszel megbeszéltünk egy kajálós, játszós délutánt szülinap alkalmával, de munkaügyek miatt elmaradt. Köszi, hogy akaratlanul is emlékeztettél erre, s így végre bepótolhatjuk azt a napot összekötve a gépösszeszereléssel.

    "Ilyen az ember. Egyedüli példány."

Új hozzászólás Aktív témák