Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!

    meglévő konfligomat szerintetek mire lenne érdemes most cserélni amivel érezhetően előrébb is lennék teljesítményben és nem csak felesleges költés lenne.
    (kb 3 évente teljes konfigot szoktam cserélni)
    jelenlegi: Alaplap: Asus Prime Z370-A
    Proci: Inte Core i7-8700K
    Procihűtő: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
    RAM: Corsair 4x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX C15
    VGA: MSI VGA MSI RX 480 GAMING X 8G
    Ház: Antec P180B
    Táp: Corsair RM55X (moduláris, 80+ gold)
    Monitor: Asus PA279 [27" AH-IPS LCD] - AdobeRBG
    SSD: NVMe Samsung 960 evo 500gb
    Hangkártya: Creative SoundBlaster Z SE

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Photoshop, Lightoom aktív, napi szintű felhasználás. Video vágás és szinezés (davinci resolve). Pár havonta egy kis jéték - elenyésző.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Max a ház és a monitor, háttértárak, esetleg a táp ha elég az újhoz, proci hűtő ha esetleg kompatibilis a foglalat.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Cpu, alaplap, ram, vga

    4. Mennyi a kereted rá?
    ha megéri a váltás akkor amennyibe kerül, nyilván észszerű kertek közt - ha pl egy iMac áránál járunk akkor lehet eljött a váltás ideje.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    2560*1440. 60hz, van rajta HDMI és DP is.

    Köszönöm!

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    képszerkesztés, videóvágás (~4k 120p )
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenlegi PC-met teljesen váltaná. Ház, bill, egér apróbb perifériák maradnak.
    (jelenlegi: i7 8700K, 32GB DDR4, RX480 8GB, Asus Z370)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    CPU, Alaplap, RAM, VGA, táp, SSD
    4. Mennyi a kereted rá?
    6-800 bruttó
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    4k min 27" monitort tervezek venni a konfigon felül.


    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Az alap elképzelés Apple MAC Studio lett volna, de mivel ezer éve PCm van kíváncsi vagyok hasonló árban kihozható e olyan konfig ami munkára hozza az M1 MAX szintjét /vagy meg is ugorja... Apple M1 MAX 24 magos GPU, 32 GB RAM, 512 GB SSD- ami kb 900 bruttó.

  • Hooper

    őstag

    válasz palfitom #169743 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm.
    Antec p190 házam van dark rock pro4 hűtővel. De ha szükséges egyikhez se ragaszkodok foggal körömmel.

    Régi sztereotípia, hogy a MAC gépeken egy komoly szorzó van a vele pariban lévő PCvel szemben. De úgy látom ez mér kevésbé igaz.
    Bíztam benne h kevesebből kihozható egy hasonló szint. A különbözetből meg marad másra (monitor, háttértárak, uj nas stb elég sok minden van most tervben). A "spórolás" miatt gondoltam h maradok PCnél.

    AMD 5950X tud valamit ami a specifikációkon túlmutat használatban? 12700K ahogy néztem olcsóbb és "gyorsabb" (userbanchmark alapján).

    Köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák