Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nomadhun

    újonc

    Üdv!

    Van egy 9 éves gépem kissé haldoklik szegénykém, pláne a múltkori áramszünet óta(dual core e5200, stb), és csere érett már (bekapcsoláskor percekig kávédarálónak képzeli magát, stb).

    Lényeg a lényeg vennék egy új gépet, még nézelődök, de haverom tanácsára felnéztem ide, meg nemigen fogok előre összerakottat sem venni. Keretileg olyan 150-200.000 huf-ban gondolkozom, csak a gépház(nem kell semmi ultrabrutál nyitott, stb, egy a lényeg halk legyen) a táp, cd-dvd rom, az alaplap, a vga, a memória, egy 240 Gb-os ssd, és a cpu kéne, egér(Genius xg-300), monitor(Nec multisync EA221WMe 1440x900-ban használom), billentyűzet(Aula) már megvan. Procinak az AMD Fx 83xx szériájával szemezek, főleg mivel ahogy kivettem majdnem ugyanazt tudja, s majd feleáron van mint a vele egy kategóriás i5, memóriának egy 8 Gb-os Geil-t néztem (egész pontosan öt: GeIL 8GB DDR3 1333MHz), VGA-nak egy 2Gb-os ASUS GT730-at néztem föleg dvi és hdmi miatt, Eddíg nagyjából ez a három a fix a többi képlékeny(aztán ha megmondjátok, hogy végterméket akarok akkor ezek is azok lesznek :D ), annyit még, hogy webmesterként munka mellett szórakozás gyanánt használnám játékra is majd (Diablo 3, Skyrim, stb), plusz azért persze filmet is néznék rajta. :)

    Válaszokat előre is köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Nomadhun

    újonc

    Köszönöm a segítséget, akkor a jelenlegi haldokló géppel bírom még ameddig tudom, meg gyűjtögetek még.

  • Nomadhun

    újonc

    Sziasztok (ismét)!

    Korábban kértem 1 ajánlatot( 1,5 hónapja kb.), most kicsit változott a dolog.

    A mostani gépem már végső stádiumban jár (tápventi kb. folyamatosan zörög, induláskor kékhalállal összeomlik a gép majd elindul rendesen, stb).

    Most ott tartunk, hogy én kapnám meg fater kb. 3 éves gépét, amit kicsit tuningolni kell, és ö venne 1 újat.

    Fater gépében ami maradna a táp (nem ismert de tippre olyan 400w körüli), az alaplap (asus p8h61-m le/11b3),
    van még benne 4 giga ddr3-as memória (geil asszem de cserélni akarom 8 gigára min. max 16-ot bír az alaplap), illetve a ház ami 1 atx-es álló VENTOax (pontos tipusát nem tudom), i3-as proci (pontosan nem tudom milyen) illetve van benne egy 60 gigás ssd ami vagy cserés vagy lesz még mellé valami rakva, videokari az alaplapi de én akarok bele rakni 1-et (ASUS STRIX-RX460-4G-GAMING RX460 4GB GDDR5 PCIE örá gondoltam), bár fater "csak ésszel" elve sajna megrogyott lévén 40 alatt nemigen láttam normális vidikarikat ami jobb lenne mint az alplapi. Monitor(Nec multisync ea221wme továbbra is), egér, stb az már megvan.

    Kérdés ezek így mennyire állnának össze, bírnák-e el egymást, illetve tudtok-e jobbat, cél továbbra is netezés + filmnézés + gaming.

    Köszönöm a segítséget előre is.

Új hozzászólás Aktív témák