Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok!

    Kinéztem egy új konfigurációt, ezzel kapcsolatosan kérnék tanácsot, esetleg javaslatot, ha valamiben tudtok jobbat.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetően irodai munka, film, zenehallgatás, több monitor szükséges, ugyanis a szakma, amiben dolgozni fogok sok esetben több jogszabály együttes tanulmányozását is igényli, ezen felül mindenképpen kell alaplapi HDMI kimenet. Ezen felül World of Tanks/Warplanes/Warships játék, de semmi erőforrásigényes.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    - Kingston SSDNow V300 120 gb
    - Maxtor Sata2-es 200 gb
    - Aerocool Touch-1000
    - Scythe Ninja Plus 2 Rev.B

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Alaplap: Gigabyte H170M DS3h
    - Processzor: Inter Core i3 6100
    - Memória: Corsair 8 gb DDR4 2666 Mhz Vengence LPX CMK8GX4M1A2666C16
    - Tápegység: Super Flower 350W SF-350P14HE
    - Ház: Xigmatek Aquila Window CCD-14ABW-UO1
    - Monitor: 2x Philips 223V5LSB/00
    - Hangkártya: Creative SB Audigy FX 5.1 (Jelenleg alaplapi hangkártyát használok, hangprocesszorral megtámogatva, kérdés, hogy van-e érdemi szükség a hangkártyára)
    - Wifi kártya: TP-Link Archer T8E AC1750

    4. Mennyi a kereted rá?
    - Maximum 250e

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz jim bcs #104162 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Korábban monitorok terén néztem azokat, amiket írtál, de túl drágának véltem. Philips-szel van valami komolyabb gond?

    Jelenleg is van benne egy 120-as kingston ssd, jó szolgálatot tesz egyenlőre, ha maradt volna a Gigabyte lap, akkor esetleg egy M.2-es lett volna, de így egyenlőre elég nekem ez a 120-as. HDD-t tervezem, de azt mindenképpen apróról, egy WD green-t, 500-asat, 5400 rpm miatt. A jelenlegi Maxtorom olyan, mint egy rotációs kapa. Ezt az alaplapot néztem korábban is, ami kell rajta van (2 pci-e, dvi-d/d-.sub/hdmi, sata 3 és usb 3). Hangkártyán még gondolkodom, az eddigi problémákat megoldotta a hangprocesszor, amit elkezdtem használni, de még mindig van egy alap sistergés, ami lehet javul ezzel a lappal. Egyenlőre várós lesz ez a rész, ha nem kell, az csak örömtelibb.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz jim bcs #104195 üzenetére

    Rendben, köszönöm :)

    Maradok akkor az LG-nél, mégegyszer köszönöm a segítséget!

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz jim bcs #104195 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy miért nem választottam korábban a Thermaltake házat, ugyanis míg a Xigmatek-ben ban egy 5,25-ös hely a fordulatszám szabályozónak, addig ebben egyáltalán nincs :S

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz nash1 #104444 üzenetére

    Nem kell wifis alaplap, annál jobb és egyszerűbb akkor már egy pci-e wifi kártya. Ami alapján ki kell választani: milyen router, milyen sebességű net. Fontos szempont: AC-t tud-e, 5ghz-et tud-e a router, használatban van-e. Ha igen, akkor érdemes olyat beszerezni. TP-Linknek vannak jó megoldásai, de AC-s kicsit drágább. Vannak még pci csatolósak is.

    Szerk.: meg persze fontos szempont, hogy a router/hgw milyen messze van, milyen falak választanak el tőle, minél messzebb van, minél vastagabb a fal, esetleg fémet is tartalmaz, vagy tégla, akkor minél érzékenyebb, erősebb antennával rendelkezőt érdemes beszerezni, ugyanis az is javíthat a dolgon.

    - TP-Link TL-WN851ND
    - TP-Link TL-WN881ND
    - Tp-Link TL-WDN4800
    - TP-Link Archer T8E AC1750
    - TP-Link Archer T9E AC1900
    - TP-Link TL-WN781ND
    - TP-Link TL-WN751ND

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Lámafans #104455 üzenetére

    Nem túl acélosak, meg alapvetően az sem biztos, hogy ha azt használja, a szobában levő router előnyösebb. Az erzekenyseguk nem a legjobb, es ha magas az interferencia, akkor semmire sem fog menni vele. Én nem látom annyira értelmét neki, de ez persze szubjektív, nem vagyok itx fan, gondolkodtam rajta, de a bovithetosege miatt kiesett a lehetőségek közül, figyelembe véve, hogy lassan de biztosan a pcie foglalatú SSD is elérhető lesz, ami sebességben komoly ugrás a sata megoldáshoz képest.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz SyMbioTe #104458 üzenetére

    Az igaz, de azt írta korábban, hogy nem szeretne a gépből távolra kiálló dolgokat, ezt azzal azonosítottam, hogy az usb-s wifi nem játszik. Persze azok olcsóbbak, hasonlót használok én is, de nekem a következő az egy pcie-es lesz, stabilabb, jobb a jelszint, viszont jóval ütősebb az ára.

    Szerk.: ugyanakkor ha elviseli ezt a hátrányát, akkor érdemesebb azt venni, abból is lehet már AC-sat kapni, ha olyan routerrel rendelkezik, ami dualband-et is tud, akkor az is opció, persze az már megint nagyobb árkategória, de tapasztalataim szerint nem érdemes ezen túlságosan low budget-re menni, megbosszulhatja magát mind válaszidő, mind sebesség terén.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Lámafans #104461 üzenetére

    Láttam mar csodát ilyen terén, hogy egy nem minőségi wi-fi adapter vagy router képes volt szakadni...pedig a csatorna es egyéb beállítások, firmware es illeszthetőprogram jo volt, csak éppen a bennük levő wi-fi antenna volt úgy rossz, ahogy le gyártottak, es cserével sem volt orvosolható, az alkalmazott áramkör miatt

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Lámafans #104464 üzenetére

    Mint írtam korábban is, konkrét tanácsot wi-fi kerdesben akkor lehet adni, ha:
    - tudjuk, milyen az adott terület wi-fi terheltsege
    - milyen net áll rendelkezésre
    - milyen router áll rendelkezésre

    Ezek az alap kérdések. Es egyik sem, ha hiszed, ha nem, van olyan hely, ahova ez kell. Otthon édesanyáméknál egy egyszerű, olcsó TP-Link router is megteszi a dolgát, de ahol lakom jelenleg egy ahhoz hasonló, olcsó változat kevés. Helyspecifikus, hogy milyen technika kell, ha hiszed, ha nem.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz ZrogNV #104740 üzenetére

    A kompakt vízhűtők nem túl barátiak, drága, és egy fele olyan drága prémium léghűtő ugyan azt hozza, halkabb teljesítményen. A minőség kérdéses, ugyanis ha a szivattyún spórolnak, akkor nem tartós. Nem éri meg. Általában akik kompakt vizet választanak, csak a dizájn miatt teszik, hatékonyságban nem jobb. Persze kivétel mindig akadhat. Inkább vga-ba, minőségibb tápba (akár modulárisba), és lap+cpu-ba érdemesebb a többletet belefeccelni. Kérdezz azért a vízhűtés és léghűtés topikba, de eddig csak ilyen véleményeket olvastam nálam szakavatottabbak tollából. Ha már víz, akkor épített, és akkor minden legyen az, de az meg egy fél vagyon (általánosságban továbbá azt is olvastam, hogy a minőségi, léghűtőknél jobb víz olyan 80 körül kezdődik).

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz ZrogNV #104740 üzenetére

    A gépházat pedig 250$-ra lőtték be az átszámolva 70-75ezer körül lesz (ha persze nem dobnak rá pár 10 ezret nálunk...)

    Ahogy elnézem, Shen Zen-i a cég, amennyiben nem az EU-ban gyártják, úgy rájön még a vám, valamint az itthoni forgalmazás esetén a 27% ÁFA. Nagykereskedelmi árat számolva is 90 körül, vagy a fölött lesz, hacsak a vámot EU forgalmazásra nem számolták, ha igen, akkor olyan 80-85.

    Szerk.: nyilván, ha ennyire bejön a ház, akkor ez nem kérdés, de a halkság ritka esetekben jobb csak (persze ez viszonyítás kérdése, egy magas fordulatszámon pörgő gyári intel hűtőhöz képest halk, de egy fele ilyen drága léghűtés viszont megveri, ugyanis ezeknek a pumpája elég hangos tud lenni. Én eddig csak olyat olvastam, ha összehasonlították a kompakt vizeket a normális léghűtéssel, kvázi ugyanazt hozta.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Lámafans #104746 üzenetére

    Amiket erről olvastam, a legtöbb esetben (Ivy/Sandy/Haswell) csak kupaktalanított proci esetén tudott annyi többletet adni a kompakt víz, hogy a hangja ellenére megérte (ami meg ugyebár az indokolatlan procihúzáshoz kellett - sok esetben - szintén értelmetlen dolog), mert ott is sokat hoz még egy Phanteks TC14PH, de a víz többet, ugyanakkor jóval nagyobb hang, ami a használattal fokozódik, ahogy használódik el a pumpa, majd annak cseréje nem olcsó mulatság.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Mark654 #104761 üzenetére

    Tápcsere legyen az első lépésed (pl. Super Flower 350W SF-350P14HE 11-13k), egy HKC táp olyan mint az orosz rulett, egyszer szívsz, de akkor nagyot.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz DaemonX #104842 üzenetére

    Kaptál választ!

    (#104830) membrandj

    DaemonX
    i7 azért nem kell,de 16GB ram i gen. SSD a lényege ennek.
    i5-4440 ~ 52-53k
    asrock b85m pro4, giga b85m-d3h ~ 19k
    2x8GB ddr3 kingston fury ram ~ 25k
    WD blue ezex 1TB ~ 15k
    250-264GB kingston fury ssd ~ 25k
    cm n200, n300 ~13k
    fsp hexa+ 400W ~13k

    Ez lenne így az alja,ha komolyan nyomod. Ha van még pénzed, akkor:
    i5-6500
    gigabyte b150m-d3h
    2x8GB ddr4 ram.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz storm3 #106281 üzenetére

    PCX

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz lotuska #106286 üzenetére

    Ha DVI-I van, akkor tudod sima hayományos átalakítóval rákötni a D-SUB csatlakozót. DVI-D eseteben csak digitális jelet tud fogadni, DVI-I esetében ugyanakkor analógot is.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Möhe #107798 üzenetére

    Szia!

    Tápos topikban a PNR többször előkerült, jó, megbízható táp, de elég hangos, fix magas fordulaton jár a benne levő venti. Ami ennél jobb lehet, gyártónál maradva, a 350-60APN, csendesebb, és jó táp, biztos vagyok benne, hogy ezeken kívül még van ajánlott, de erre bővebb választ majd a szakik adnak :)

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz szkuvi #108217 üzenetére

    Ez attól függ, milyen netre, pcie vagy usb, ha usb akkor 2.0 vagy 3.0 (ez függ attól is, milyen sebességű net, milyen távol van a hgw vagy router, milyen sávokon képes adni a wifi jelet, ezek döntik el, hogy milyet érdemes venni. Ha adsz pontos leírást akár itt, akár privátban, segítek szívesen)

    Szerk.: én speciel most vettem egy TP-Link Archer T6E PCI-E egységet, az eddigi 50-60 helyett 9-et hoz, csak azért nem többet, mert AC sávot nem tud adni a router, de remélhetőleg rövidesen 500-as net lesz, és akkor beruházunk egy AC-s routerre.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz chester91 #108243 üzenetére

    *90-et, bocsi, nem engedte újra szerkeszteni...... :W

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Astroboy #115378 üzenetére

    Szia!

    A tápegység hatásfoka nem azt jelenti, hogy minél rosszabb, annál kevesebbet tud leadni a névleges maximális teljesítményhez képest, hanem, hogy x értéknél 80%-os hatásfoknál 20%-kal több energiát vesz fel a konnektorból. A tápokra írt teljesítmény esetén, ha minőségi, azt ténylegesen le is adja, a hatásfoktól függ, hogy ehhez mekkora energiát vesz fel a konnektorból. Legalább is én így tudom, de kijavítanak majd, ha tévedek.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok! Gép összeállításán gondolkodom, a feleségemnek, egy játékra (SP és MP is), valamint munkára is használná, bár a munka esetében semmilyen komoly feladat nincs, VPN kapcsolaton keresztül dolgozunk távmunkában mindketten.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    SP és MP játék, alapszintű munka
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenleg semmivel, hacsak nem nevezhető a proci hűtőpaszta valaminek :D
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, amelyeket kinéztünk ár/érték arányban:
    Alaplap: Asus TUF GAming H470-PRO (Wi-Fi)
    Processzor: Intel Core i5-10400
    Videókártya: Sapphire RX580 4 vagy 8Gb Nitro+ - ez utóbbi mindenképpen használtan
    SSD: Samsung 970 EVO MZV7E500BW
    Táp: Be quiet! Straight Power 11 550W 80+ Platinum BN305
    Memória: G.Skill Aergis F4-3000C16S-16GISB
    Procihűtő: Enermax ETS-T50 W-ARGB White
    Ház: Raijintek Thetis 0R200054
    4. Mennyi a kereted rá?
    300.000 Ft alatt lenne jó kihozni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitor egyelőre nem releváns, a munkahelytől kapott 15 éves monitorokat használjuk jelenleg, de mindenképpen 16:9-es, FreeSync képes monitor kerül a helyükre.

    Előre is köszönöm a segítségedeteket!

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz palfitom #161108 üzenetére

    Szia!

    Nincs érdemi difi, így ezért döntöttem az IGP-vel szerelt darab mellett.
    Ramban igaz, véletlen rosszat írtam, a 2*8Gb-os modult akarom megvenni.
    VGA ahogy írtam is, mindenképpen használt lesz, ennyikért egyiket sem venném meg újonnan, és már 40-60 között beszerezhető az RX580, annyit meg talán megér
    SSD+Táp+Proci hűtő: tudom-tudom, de a feleségemnek az a hűtő tetszik, SSD-ben meg nem sok difi van ebben a méretben az NVME/PCIe egységek között, ha meg már egy új gépet rakunk össze, nem akartam SATA3-asat, ennyi flancolás belefér :D A tápnál meg mindenképpen 80+ Platinumot akarok, hogyha később nagyobb fogyasztású eszköz belekerül, akkor ne ez legyen a szűk keresztmetszet.
    Alaplap: mindenképpen integrált wifiset akarunk, mivel távmunkázunk, és nagy adatforgalmat bonyolítunk le, ha esetleg a vezetékes szolgáltatás megadja magát, a lehető legjobb wifi képességre van szükség, ami gond nélkül együttműködik a rendszerrel, korábban számtalan usb-s stickkel volt gondom, az én gépemben pedig jelenleg egy TP-Link Archer T6E van, de ha már veszünk, akkor inkább integráltat vennék, és olyat ,ami AX képes, mert itt a küszöbön a technológia szélesebb elterjedése.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz AngryTryhard #161155 üzenetére

    Szia!

    Bár nem vagyok szaki, ugyanakkor VGA-ban tudnál spórolni, ha használt szóba jöhet. Én pl magamnak csak azt vennék a jelenlegi árak mellett. Hovatovább, ha nem ragaszkodsz a monitorhoz, pl Samsung 24-es ívelt freesync képest FHD monitort tudsz 60hz-eset venni 40 körül leárazva.

    Ramból G.Skillt néztem magamnak, ott szintén tudsz 4k-t spórolni, és az SSD-t ki nem hagynám a történetből. Az kell, különben drágán veszel egy lassú gépet....

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Fenn3gyer3k #161307 üzenetére

    Én egy Phanteks PH-TC14PE dupla toronyhűtőt rendeltem anno tőlük, hibátlanul működött minden, gyorsak pontosak voltak. Érdemes esetleg véleményeket olvasni, hogy mostanában mi a tapasztalat, akkor abszolút megbízhatóak voltak.

    Szerk.: én előre utaltam nekik, ha jól emlékszem. Nemzetköziben szállították magyarhonba, minden hibátlan volt velük.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok!

    Nemrég jártam itt, akkor egy teljesen új gép összerakása miatt, viszont időközben az örök alaplap mezőkre távozott hőn szeretett H61-es alaplapom, így kénytelen leszek először a meglévőkhöz venni valamit.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék és munka, munka esetében vpn-en keresztül, alapesetben a gép erőforrásait nem használja a Horizon kliens. játékban World of Warships, Tanks és Warplanes, Euro és American Truck simulator.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Xigmatek Aquila ház, Phanteks PH-TC14PE hűtő, Sapphire R9 270 2Gb, TP-Link Archer T6E, Creative SoundBlaster Z, Redragon Mirai, DreamMachines DM4 Evo, Samsung LC24F390FHU
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor, memória
    4. Mennyi a kereted rá?
    100.000 Ft alatt, de a lehető legolcsóbb opció a cél, ami adott esetben később fejleszthető, mondjuk proci vagy ram cserével. Amit néztem, hogy esetleg a proci és ram esetében HA-ról is nézelődök, nem tudom, hogy ezt figyelembe tudjátok-e venni. Ha a keretbe belefér, akkor viszont mindenképpen új.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    -
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem és nincs.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz chester91 #161714 üzenetére

    Ami eszembe jutott, hogy elsőként lehet csak 8Gb rammal és egy i3-10100F-el kezdeném, így igazából ha szerintetek is jó döntés, akkor emellé a legnagyobb kérdés az alaplap talán. hogy pontosan melyiket éri meg, vállalható árkategóriában úgy, hogy relevánsan ki tudjon később magasabb órajelű 16gb ramot szolgálni, és esetleg egy i5-10400-at, egy komolyabb kártyával. Persze akkor, ha nincs jelenleg olyan másik Intel vagy AMD alternatíva, ami releváns.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz SyMbioTe #161718 üzenetére

    Szuper, köszi, leginkább az alaplap volt kérdéses, én is ezt a B460M-es Asrockot néztem. Mivel időközben megadta magát az anyós tápja is, így kap tőlünk egy vállalható darabot, emiatt viszont most csak az i3 és a 8gb ram lesz terítéken - mert milyen jó is lenne, ha nem lakásfelújítás kellős közepén jönne be egy ilyen eset, hanem mondjuk az év második felében, amikor ez nem jelent fejtörést....:C

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz Ireisieg #161849 üzenetére

    Nem gyenge, ez az i3 4 mag 8 szál dolgozik, erősebb, mint az i7-7700, szerintem teljesen jó párosítás a kettő.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi paraméterekkel szeretnék alaplap-cpu-memória triót vásárolni. Nem szándékozom irdatlan mennyiségű pénzt beleáldozni, jelenleg a régi 1155-ös lapom megadta magát, így ha már ez a helyzet, akkor modernizálnék az elkövetkezendő 10 évre. Jelenleg egy alap gép is megfelelő lesz, mivel új a platform, később tudom bővíteni akár a memóriát, akár a CPU-t cserélni erősebbre, ha kell.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Munkára és játékra, munka alatt vpn-en keresztül céges rendszerbe belépve, telefonos hívásfogadás Horizon kliensen. Játékban egyszerűbbek.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Kingston V300 128 GB SSD
    - Sapphire Radeon R9 270 2GB
    - Be Quiet! Pure Power 9 400W BN266
    - Phanteks PH-TC14PE Black
    - Be quiet! Pure Base 500 BGW36
    - TP-Link Archer T6E
    - Creative SoundBlaster Z
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - CPU: ebben Intel Core i3-10100F-et néztem, nem kell erőgép, egy i7-2600-at váltana
    - Alaplap: mindenképpen ATX kell, legalább 4 PCIe csatlakozóval (dVGA, Hangkártya, Wifi kártya, 2,5GB-es hálókártya), itt MSI MAG B460 Tomahawk-ot néztem
    - Memória: egyelőre elegendő 8Gb, eddig is megfelelő volt, amire használtam, később majd további 8-al lesz bővítve vagy cserélve, itt a G-Skill 8GB/3200MHz DDR-4 Aegis fekete (F4-3200C16S-8GIS) darabot néztem ki, jó áron beszerezhető jelenleg
    4. Mennyi a kereted rá?
    100e alatt álljon meg mindenképpen
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2db 1080p-s monitor, egyik 60Hz, másik 144Hz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem és nincs

    Előre is köszönöm a segítségeteket :))

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz palfitom #166061 üzenetére

    Szia!

    Gondolkodtam a B560-on, viszont ott kevesebb a PCIe sáv. mivel eleve 4 PCIe foglalatot fogok használni, és emellett később NVME SSD-re is váltani illik, ha kiszolgálja az idejét a régi Kingstone, akkor kevés lehet már oda. Nem tudom, mennyire releváns ez a következtetés. Amit mondasz, azt értem, hogy futnak a ramok 2666 felett, ugyanakkor semmi olyan műveletet nem végzek, amihez indokolt lenne.

    Persze, tudom, hogy DC-nél jobb a történet, de egyelőre próbálom megúszni aprópénzből a dolgot, mert egy lakásfelújítás közepén járunk, és nem igazán ez a fő prior, de ere is költeni kell.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz palfitom #166066 üzenetére

    Rendben, köszönöm! :R

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, kicsit elvesztem már AMD fronton. Eredetileg Intel szettet terveztem, de már nem kapható ATX 4-500-as lap újonnan, használtan nem szívesen vennék. Szóval a kérdésekre a válasz:
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Munka - VPN-en -, valamint néha napján játék, leginkább World of Tanks/Warships/Airplanes, esetleg később más is.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - 2*4gb DDR4 Kingston ram (KHX2133C14D4/4G)
    - Phanteks PH-TC14PE
    - Corsair RMX 650X
    - Bequiet! Pure Base 500
    - Sapphire R9 270 2G
    - Kingston HyperX Fury 120Gb
    - Creative SoundBlaster Z
    - Intel NVME SSD - típust most nem tudok írni
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap es processzor
    4. Mennyi a kereted rá?
    100 körül jó lenne megúszni
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat
    2db AOC 24G1 és egy Samsung
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindenképpen új. Ami fontos, hogy a proci hűtő marad, így mindenképpen olyan megoldás kell, ami ATX vagy EATX, valamint LGA1200 / AM4-5. Ezen felül fontos, hogy tudjon WiFi-t és Bluetooth-t a lap, ami eléggé szűkíti a lehetőségeket.

    Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz SyMbioTe #178490 üzenetére

    Tudom, hogy nehezítő körülmény az ATX méret, de az üveglapos házban most is egy régi, 2. gen mATX lap van, és borzasztóan hülyén néz ki. Mindenképpen ATX lapban gondolkodom. Viszont így mindenképpen Ryzen lesz, nem szeretném a CPU coolert kidobni.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

  • chester91

    senior tag

    válasz palfitom #178498 üzenetére

    ATX megoldásban mit ajánlasz lapban és prociban, ami belefér a 100-as keretbe +-20, és nem LGA1700 - arra, ahogy írtam nem jó sajnos a PH-TC14PE

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Új hozzászólás Aktív témák