Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazie66

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném megújítani a gépem, mert úgy tűnik, új Windows raknék fel, ezt pedig nem szeretném már az LGA775-re tenni. Igazából a normál web-böngészésen és email-ezésen kívül a Synology DS410 NAS-om állományait adminisztrálom, mozgatom erről a gépről, fotókat importálok, nevezek át, illetve mjpeg video-kat konvertálok avi-ra. Nyilván Office alkalmazásokat is használok, de az nem hinném, hogy különleges erőforrás igényű. Sajnos elvesztem az új processzorok és alaplapok dzsungelében, tudnátok tanácsot adni, hogy egy elsősorban multimédiás "erőgép" milyen holmikból rakható össze?

    Most 6GBDDR3-mal és egy nVIDIA Geforce 8800GT-vel (512MB) és 90GB-os SSD-vel kerreg a rendszer. Már nem overclock-olok, csak használom a cuccot. Egy hatalmas Thermaltake Tsunami Dream házban 500W-os táppal és Noctua ventillátorokkal támogatom a működést.

    Alaplapra 50-90eFt között szánok, a processzorról nincs fogalmam, ott nem tudom milyen árúak az új csodák. Jó lenne, ha a videokártyát nem kellene cserélni, persze ha a 8800GT már lerontja nagyon a működést, akkor annak a cseréje is szóba jöhet, de igazából azt nem szeretném. Hangban sztereo bőven jó...
    Ha tudtok jó ötletet, szánjatok meg, ne kelljen végigolvasnom az összes tesztet, stb.

    Köszönettel
    Gábor :))

    [ Szerkesztve ]

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27017 üzenetére

    Háát... a gyermekem Sims3-azik. Az nem egy vad videokártya ölő progi, de én bevallom, nem játszottam még vele. Szerintem vegyük úgy, hogy nem. :)

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz zazie66 #27018 üzenetére

    Még annyi, hogy ami már most is brutál lassú, az az iTunes futtatása, de azon nem tudom, hogy bármi segít-e, mióta S. Jobs elköltözött. :(

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tikshow #27020 üzenetére

    Ahogy írod, a betöltés lassú. Sajnos az SSD nem sokat lendített ezen. A korábbi C-met ghost-oltam és félek, hogy még egy csomó program az alap Windows-on kívül a winchesterről operál. Ezért is szeretnék egy teljesen SSD-re installált 64 bit-es W7-et vagy esetleg W8-at.

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27024 üzenetére

    A keret 150. Vinyo nem kell, az van benne bőven, a lényeges adatok mindenképp a NAS-on pihennek. Alaplap, esetleg memória és a processzor, bár lehet, hogy a mostani is nagyobb teljesítményre képes. Azért szeretnék mindenképp upgradelni, mert, ha már az újabb Windows-ért (is) pénzt adok, azt nem szeretném egy régebbi konfighez betonozni.

    A P35-ös kérdésre: én őszintén nem vagyok képben a foglalatokban, a mellékelt leírásban LGA775 szerepel, ezért írtam azt. (http://www.asus.com/Motherboard/P5KEWIFIAP/)

    Ha furcsákat írok, persze állom az "ütéseket"... :R

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tkesy #27022 üzenetére

    Corsair Force3 90GB

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27017 üzenetére

    Nagyon köszönöm!

    Ez az én előzetes nézelődéseimhez képest "zsebpénzbarát" ajánlat. Egyik barátom javasolta, hogy ne erőltessem az Intel-t, mert az AMD jobban küzd és talán többet pakol ugyanabba az árba, mint a piacvezető.

    Maradnék a szerényebb videokártyánál, főleg, ha ilyen gyorsan elévülnek... :DD

    Teljesen reális, amit leírtál, ezzel a rendszerrel valószínűleg újabb 3-4 évig elégedett felhasználó leszek. A meglepetés az AMD újra. Az E8500-as előtt AMD-m volt, de aztán azt hittem, hogy a legdrágább a legjobb... Az FX 8350-es igazi Ferrarinak látszik a maga kategóriájában, így biztos komoly gyorsulást eredményez!!! :C Azt gondolom, kipróbálom az Általad javasolt konfig-ot, játszani már sajnos kevés időm marad, azt XBox-on letudom..

    Összevásárlom a rendszert és jelentkezem a felhasználói élménnyel... Márcsak a Win7/Win8 problémára kell választ adjak, de sztem a W7 64bit lesz a győztes...

    Kösz Neked és mindenkinek a gyors és önzetlen segítséget! :R

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27033 üzenetére

    Pont a procihűtőt kérdeztem volna, de meg is válaszoltad. Mindenképp veszek egy Cooler Mastert. A Win8-nál csak attól félek, hogy ha nem tudom a Synology-s drive-okat vmi új interworking protokol miatt mountolni a PC-re és a browser-es kezelőfelületen kell kaparászni a file-ok egy részét, melyet DVD-re írok, akkor az nagy mellényúlás nekem. Persze előbb-utób úgyis a W8 jön , lehet, hogy most egyszerűbb egyből azzal startolni.

    Az alaplap biztos elég? Bár nekem az USB 3.0-k kellenek meg a SATA-k. A Gigabit Ethernet az kulcs, de az már mindegyiken van.
    Még egyszer kösz a tippet, nagyon sok időt spóroltál nekem a javaslattal, márcsak az összeszerelés és telepítés öröme és időigénye van hátra, meg persze összevásárolni a holmit.

    Köszönöm!

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27037 üzenetére

    Rendben, várok még holnapig.. A több USB3.0 miatt gondolkodtam esetleg a 990FX Extreme4-ben, mert ha 3-4 évig megint nem újítok, akkor lehet, hogy van értelme a több 3.0-s csatlakozónak. Bár ki tudja... Igazából telefonokat, mobil vinyókat (USB 3.0-ást), printert, webkamerát csatlakoztatok a géphez.
    A W8 jó lesz, nem szabad új gépre már a régit tenni.. Az OEM sw-ek relatíve olcsóbbak, így a hivatalos úton járok, viszont most ezért szorulok be, mert nem lehet más számú alaplaphoz, illetve procihoz újrainstallálni. Mindegy, a cca 30eFt-ot még belekalkulálom.

    Az Apple megtanított fizetni a jó sw-ért, amióta MacBook Air2-m van, azóta a sebességről is mondjuk más az elképzelésem. De persze Windows nélkül meg nehéz élni... :U

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tkesy #27050 üzenetére

    A vinyóim:
    Samsung F1 750GB (http://www.hdsentinel.hu/storageinfo_details.php?lang=hu&model=SAMSUNG%20HD753LJ)
    Samsung SpinPoint F1 640GB (http://www.hdsentinel.hu/storageinfo_details.php?lang=hu&model=SAMSUNG%20HD642JJ)
    WD 400GB Blue Caviar 7200 RPM(http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136076)

    Ezek közül melyikre érdemes (ha érdemes) a nem-Windows-os programokat telepíteni?

    Meggondolandó a 70e-ből kihozható alaplapi integrált video-kártyás megoldás, mert az mégis olcsóbb. Az alaplapi videokártyán max 720p felbontású video-k is mennek ugye?

    OJOsoft HD Video Converter-rel dolgozom, a fotókat pedig Mindows Live Photo Gallery-ben rendezgetem, színezgetem. Ha tudtok ajánlani vmilyen más konvertert, azt szívesen kipróbálom, ezt leltem arra, hogy a Nikon tükörreflexesből előállt HD video filmeket a media player-ek (Popbox V8, Mede8er X10003D) által emészthetővé tegye a program.

    6-7M-s .ppt-ket is nézek, de azok normálisan pörögnek már most is. Még szkennelni szoktam, de ott sem lassú, mert 200-300dpi-ben csinálom.

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27061 üzenetére

    Heti 5-6 óra konverzió, a gép napi 3 órát fut, ami gyakori, az fájlműveletek: a NAS és a PC közt, fotók mozgatása, Windows Live Photo Gallery-s enyhe retusálás. A halk üzem nem hátrány, de a NAS 20dB-vel ott pörög egyébként is, így nem mission-critical. A csökkent áramfogyasztás plusz, egyébként remélem, hogy az új felszerelés energiatakarékosabb, mint a mostani (legalábbis remélem).

    Egy kérdés: a Vishera "cölöpverő" proci (FX8350) is nyújtja az integrált videokártya funkciót, tehát kihagyhatom a video-kártyát? Ez a proci is "rámegy" az FM2A85X alaplapra?

    Köszönettel!

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tkesy #27089 üzenetére

    Nagyon köszönöm az átadott tudást, abban segítenél, hogy az alaplapra integrált VGA opciók melyik gyártónál melyik modellt fedik le? A 980GX-nél sem egyszerű mondjuk ASRock típust lelni. (Illetve valószínűleg én nem értek egy picit sem hozzá.
    Például ASRock 890GX Extreme4 alaplappal elketyeg az FX-es proci? Szívesen megúsznám a videokártyát, de az erős procit meg szeretném, ezért szívesen venném meg a Buci által javasolt Vishera atomerőművet. (Tudom, aki hülye, az haljon meg...) Ehhez keresek alaplapot. Az ipon.hu pedig éppen nem elérhető.. Nem tudom, feltörték-e őket vagy csak túl sokan szeretnének onnan vásárolni. Persze az is lehet, hogy nem Synology-n futnak, mert azzal nem lenne gond...

    Köszönöm azt is, hogy eddig is időt szakítottatok a képbe hozásomra...

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz Buci21 #27017 üzenetére

    Még egy utolsó kérdés:
    Az nVidia Geforce 8800GT 512MB videokártyával brutálisan lassulna a rendszerem? (Feltételezve az ASROCK 990FX Extreme4 alaplapot és az FX8350-et) Videokonvertálás, powerpoint és fájlmozgatás a fő profil a böngészésen kívül. Játék csak SIMS3. Vagy nem is megy rá az alaplapra...?
    Újra köszönöm a segítséget!

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tikshow #27190 üzenetére

    Köszönöm, akkor megálmodom, hogy 70e vagy ér-e esetleg 12-18 hónappal hosszabb el nem évülés egy 60e-s többletet. Nyilván a teljesítménybeli előnyt is beszámítva, bár a Trinity is becsülettel helytáll azon a területen, ahol én szeretném használni. :F Az árelőny pedig vitathatatlan.

    Az is tény, hogy a jelenlegi konfig-om is 4+ évet becsülettel ment, mondjuk a Win7 jelentőset javított a gyorsaságon az XP után, pedig csak 32bites verziót vettem.

    Feladtátok a leckét, de én magam hetek böngészése után sem jutottam volna idáig! Köszönöm még egyszer a tanácsokat, most visszavonulok wigwam-omba átgondolni a dolgot. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

  • zazie66

    csendes tag

    válasz tikshow #27194 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget, beszereztem a cuccokat.. Kicsit sürgős lett, mert ma reggelre már nem boot-olt be a gépem, illetve egész pontosan a Win7 már telepítő gyári lemezzel sem ment végig. Megszereztem a az olcsóbbik setup-ot, azt gondoltam, hogy azzal indítok, egyelőre nem bántam meg, lassan feltelepültek a lényeges szoftverek, viszont az SSD-t le kellett zúznom, viszont így az újrahúzott Windows=-tel nagyon gyors.

    Hihetetlenek az ASRock alaplap BIOS-ban elérhető lehetőségei, csodásan kezeli a ventillátorokat, és nyilvánvalóan sokkal többet tud mint az előző felállás.

    NEm is tudom, mennyit botorkodtam volna magam, míg egy közepesen rossz konfigot összepakoltam volna.

    Szép reggelt mindenkinek, én meg új projektbe kezdek, megpróbálom eltávolítani a Win7 egy korábbi felinstallált verzióját egy harddrive-ról. Ha valakinek van ötlete, hogy ezt hogyan lehet megtenni a teljes vinyó törlése nélkül, azt nagyra értékelném.

    Jó éjt! És még egyszer köszönöm! :R

    ASRock FM2A85X Extreme4-M; AMD A10 5800K; Corsair Vengeance LP 16GB 1866MHz; Corsair Force3 SSD 90GB, Enermax MODU82+ 525W táp, Synology DS410

Új hozzászólás Aktív témák