Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prowler

    senior tag

    Üdv mindenkinek!

    Több mint egy évtized után ismét PC-s vizekre eveznék és egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy az adott keretből a legjobb választást tudjam hozni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban multiplayer játékokra szeretném használni, Diablo 2 Resurrected, Forza Horizon 4/5, Star Wars Battlefront 2, de szeretném ha az új Resident Evil 4 Remake és a Star Wars Jedi Survivor is futna rajta.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy SATA SSD és HDD, háttértárnak.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra.

    4. Mennyi a kereted rá?
    250 ezerből szeretném megúszni, de ha van valami best buy akkor valamennyire tudok flexibilis lenni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Jelenleg nincs monitorom, a keret miatt gondolom 120/144 hertz nem fog játszani, de szívesen fogadok ajánlást monitorra is - a monitort külön venném, a keretbe nem tartozik bele.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem igazán, a legjobb ár/érték arányú gépet szeretném amit ennyiből ki lehet hozni, újonnan. Monitor az lehet használt is.

    Amit eddig kinéztem ebből a keretből (250e):

    Intel i5 10400f CPU
    Gigabyte H510M H alaplap
    G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4 3000Mhz
    1 TB Crucial M.2 SSD
    Zalman S4 Plus ház
    Kolink 600w moduláris tápegység
    XFX RX 6600 8GB GPU
    Overclocking nem lesz, ezért extra CPU hűtőt nem néztem.

    Előre is köszönöm a segítséget/tanácsokat. :)

    Veremivadék Undorkutya

  • Prowler

    senior tag

    válasz palfitom #174640 üzenetére

    Szia, köszönöm a gyors választ.

    Az SSD egy 256 GB Samsung Evo 850, a HDD egy 500 GB-os Seagate. Lehet nem tűnik soknak, de még sosem tudtam őket megtölteni.

    Az i5 vonalat akkor elengedem. :R

    Erről a buildről mi lenne a véleményed?
    Gigabyte B450M Aorus Elite (tudom, hogy régebbi chipset, viszont ATX méretű és több foglalattal rendelkezik)
    Ryzen 5 3600 (szintén régebbi darab, viszont 32 MB L3 cache-el rendelkezik a 4000/5000 szériához képest)
    Aegis 3200MHz F4-3200C16D-16GIS 15k / FURY 2x8GB 3600MHz KF436C17BBK2/16 19k
    XFX Speedster SWFT 210 RX 6600 98k
    Everest Private 19k
    FSP Hydro M PRO 500W 21k -
    Seasonic G12 GC 550W jobb választás lenne ide?

    Kicsit megtoldva a keretet így még beleférne egy Crucial 1TB (vagy az általad említett WD) plusz egy 500GB Kingston SSD (csak a fentebb említett alaplapba, bármi másnál csak 1 SSD játszik).
    A Ryzen 5 3600 hűtő nélkül jön, ide egy Pure Rock slim 2-t néztem ki, nem tudom az mennyire jó/ van-e jobb árú/márkájú opció?

    Valamint kérdés, ti hol szoktatok vásárolni, én az ipon oldalán választottam ki a komponenseket. Vannak ennél jobb boltok is?

    [ Szerkesztve ]

    Veremivadék Undorkutya

  • Prowler

    senior tag

    válasz palfitom #174648 üzenetére

    Köszönöm, ismét igazad van, meggyőztél.

    Ez lesz akkor a végleges konfig:
    R5 5500
    B550M Aorus Elite
    XFX 6600 RX
    FSP Hydro M Pro 500W
    Aegis 3200Mhz 2x8 GB
    WD Blue 1TD m.2 SSD
    Iponról szeretném rendelni, de ezt az Everest Private házat nem találom náluk. Van esetleg más márka amivel helyettesíteni tudnám?

    Veremivadék Undorkutya

Új hozzászólás Aktív témák