Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    Sziasztok!
    Kezdem úgy érezni hogy az E 4300 as C2D procim túl koros kezd lenni és kéne valami vérfrissítés. Szal kellene új alaplap proci és memória.
    Manapság mi az ami ár érték alapján ideális? egy éve tesómnak ajánlottatok egy Phenom II X4 965 ös procit alaplappal ami neki tetszik nagyon. Azóta eltelt egy kis idő és gondoltam újra kérek segítséget hátha van jobb alternatíva.
    Amim van:
    Chieftech 550" táp, GTX 460 1GB VGA,64GB SSD Sata 3, 5 DB sata winyó, 1 ide winyó 1 ide dvd író..
    Nem ijedek meg ha érdemes tuningolni de csak tuning kedvéért nem akarok plusz 5-10Kt kiadni.
    Jelenleg egy Gigabyte P35 DS3 lapom van. egy C2D E4300 1800@2700 MHz procival 6GB DDR2 rammal.
    Ezt a 3 at kéne optimálisan lecserélni hogy érezhető gyorsulást tapasztaljak.

    Legtöbbet netezek a gépen de már néha annál is érzem hogy lehetne folyékonyabban. Játszani nem nagyon játszok ezért a GTX460 al elvagyok még egy darabig ha ráfanyalodok. Az még használható videókártya.Amikkel meg játszok az elmegy ezzel a procival+vga kombóval is.

    A gépre egy Full HD TV van kötve amin filmezek gépről illetve egy 1680x1050 es felbontású monitort használok hozzá.

    -8 GB ramot gondoltam valami jó ár érték arányút. Nem hiszem hogy abból különösebben tuningos kellene vagy hogy megérné arra költeni.
    -Alaplap kellene ami kiszolgálja a sok winyóm meg az ajánlott procit meg VGAt.
    -Proci ha alap órajelen megy jól az ideális. Ha van benne sok tuningpotenciál az nem rettent el inkább pluszpont.

    Procihűtőm most is gyári hűtőm van. az új procihoz amit ajánlotok ahhoz ha szerintetek szükség van extra, hűtőre akkor azt is ajánljatok valami nem drágát.
    Intel/AMD szemponból nem vagyok egyiknek sem a híve. Amelyik jobb vétel az árkategóriában azt veszem.

    Én 60K körül gondoltam rászánni az alaplap+proci+ramcserére. Csakis új érdekel tehát nem bolhapiacos árakkal számolva. a 60K amit gondoltam rá az egy terv. Ha azt mondjátok hogy mindenképp érdemes hozzátennem egy kicsit hogy sokkal jobbat kapjak akkor valszeg kiadok többet is(70-80K sem akadály elvben), de ha nem olyan nagy mértékű a sebességnövekedés akkor nem feltétlen akarok sokkal többet rákölteni.

  • ityam

    senior tag

    válasz juve600 #66639 üzenetére

    jobban örülnék valami márkásabb alaplapnak ami nem microATX es.és az sem lenne baj ha lenne rajta még plusz sata hogyha akarok új winyót belerakni. Intelből prociból is minimum 4 magost szeretnék. Árban lehet felfele menni ha megéri.
    Amit ajánlottál AMDt az jobb mint az phenom II X4 650 es?

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    Hali!

    Elérkezett az idő hogy lecseréljem a régi gépem mert valaki megveszi a régim. Aláírásomban van a régi gépem.

    Igazából nekem mostanság megfelelt a régi gépem is de most le lesz cserélve szal nem egy erőgépet akarok csinálni csak hogy valami alsó közép kategóriásat.

    Amire én gondoltam:
    G3258 as proci vagy I3 4150
    Alaplap hozzá totál tanácstalanság.
    ramból valami olcsóbb ajánlottat szeretnék 2X4GB 1600 ast vagy ha picit drágábban van gyorsabb és azt mondjátok megéri mert ki lehet használni azzal a procival/alaplappal akkor 2-3K töbletet rászánok egy gyorsabbra.
    VGA: GTX 750 et néztem ASUS gtx750phoc 1GBt.

    Más alkatészeim vannak.550W os chieftec táp jó lesz hozzá gondolom.

    Prociból i3 volt az első elképzelés de tegnap láttam hogy a G3258 az szorzózár mentés és 4,5GHz környékén igen jó eséllyel tud menni amivel már valszeg felülmúlja bőven az i3 4150 et. Bár sokan fújnak hogy csak 2 mag de én mondjuk az i3 HTjét is csak úgy nézem hogy az is csak két mag és soha nem hittem hogy a HT annyira kihúzna a slamasztikából, bár lehet rosszul gondolom.Javítsatok ki ha rosszul gondolom.

    Alaplapból ami kéne. Természetesen itt sem akarok elszállni az árral. Fontos hogy szorzót lehessen állítani a procinak és bírja is azért a tuningot. bár mivel nem FSB emelésről van szó nem tudom mennyire kell felkészíteni az alaplapot egyébként a tuningra. Ha kell akkor olyat javasoljatok. Ezenkívül ami fontos hogy 6 Sata port legyen rajta mert van 5 winyóm és ehhez már kell egy satás dvd írót is vennem mert a régi idésem nem tudom rákötni. Nyugodtabb lennék ha 4 ram hely lenne rajta bár szerintem most megveszem a 8GB ot ami elég lesz ehhez a konfighoz. Más extra nem kell az alaplaphoz. USB3.0 lesz rajta. Hangkártya ugyancsak. SLI/CF nem szükséges. Sima PCI 1 legalább legyen de jó lenne ha lenne kettő is. 20K körüli árra gondoltam. MicroATXes alaplapok nem szimpik de ha jó szívvel ajánljátok lehet az is, csak nem bízok az összezsúfolt alaplapokban.

    Ramból nem tudom mennyire érdemes gyorsabbat venni vagy kis késleltetésűt. Azt rátok bízom mit ajánlotok, nem szánok ra 20-23Knál többet.

    VGAra kb 30Kt gondoltam költeni. néztem egy tesztet R7 260x vs gtx 750 ről és inkább a 750 et ajánlották. Ha van 30-35 körül sokkal jobb akkor elgondolkodok rajta azért, de nem követtem most hogy mi a jó. esetleg régebbi szériás kártyák árai lementek e ami jobb sebességet hoz ezen az áron mint ezek az új kártyák. Esetleg megér plusz 9Kt hogy 2GBs legyen a gtx 750?

    Felhasználás leginkább netezés. szeretek a böngészőben megnyitogatni akár 20-30 oldalt is ami néha már azért belassítja a rendszerem. reméljük ez javul valamit. valszeg fogok játszogatni is. van egy 1680x1050 es monitorom meg egy full HDs TVm a gépre kötve. Tudjam mindkettőt használni rendesen.
    Külön ár keretem nincs a teljes összeállításra. Ha ajánlott tudok kicsit költeni pluszba mindenre csak fölöslegesen nem akarok ha nincs értelme.

    Később nem tudom mennyire éri meg ezt a gépet fejleszteni egy i7 es procival. Ha tényleg megy 4,5 GHz körül ez a G3258 akkor nem tudom mennyire lenne szembetűnő fejlődés pár év múlva egy jobb procit bele venni?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #71436 üzenetére

    most olvasgattam egy kis vga tesztet és ahogy látom érdemes lenne egy plusz 10 est rátenni a vgara szánt pénzre mert 42K ért már lehet venni R9 270 et ami jelentősen gyorsabb mint a gtx750. esetleg negyvenezer ft körül alternatív javaslatot meghallgatok ha van jó ötlet.

    Illetve a procihoz amit kinéztem kell szerintetek jobb hűtő vagy a gyári elég ha nem nagyon fogok feszt emelni?

  • ityam

    senior tag

    Mindenképp újat akarok számlásat szal nem akarok phsat egyelőre. kéne cégembe költségelni.

    Tápom az chieftec CTG500-80p szal nem 550es csak 500 as mint kiderült. Ház egy jól szellőző nagy ház amit tavaly vettem.

    SSDm már van.

    a VGAn úgy látom nem érdemes fogni pár ezrest. Jelentősen gyorsann a r9 270 mint a gtx 750. és azért szeretem ha jól mennek a játékok.

    új i5 ös procit 45K ért látok. annyit nem szánnék csak procira perpill. akkor inkább a vga legyen a jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    A ASROCK Z97 Anniversary elvileg pont a G3258 as procihoz jött ki beépített tuningfunkcióval.26Kből meg lehet venni. Gondolom ebbe később lehet jobb procit venni ha nagyon kevésnek érzem a 2 magot mert elbír akár egy i7 Ks procit is.
    Csak az asrock nekem annyira nem szimpi gyártó bár jó szívvel szoktátok ajánlani. Viszont normál ATX 2 PCI van rajta. sok USB.
    vélemény?

  • ityam

    senior tag

    válasz micafighter #71444 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat.

    Mivel szeretnék sima PCI slotot is így a Z97M nem jó csak a sima Z97. Ez az annyversary változat szimpi nekem.ehhez a procihoz csinálták szal biztos fel van készítve a tuningra. és lévén hogy Z97 így jobb procival sem lesz gondja ha esetleg rászánom magam később a váltásra.

    VGAra akkor az R9 270 a 40 körüli kategóriában nincs jobb alternatíva?

    szerk: a 30 FPS nekem nem szimpi. az ilyen mesterséges gyorsabbnak hatásban nem igazán bízok. árban pedig egy gtx 750 ti közel van egy R9 270 hez de egyébként sebességben nem tűnik ehhez mérten jónak.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz menledge #71448 üzenetére

    az a pár ezres az konkrétan 25 db ezrest jelent mert 20K a pentium és 45K az i5. Most annyit nem szánok rá és valszeg elég nekem egy pentium is. Főleg ha lehet tuningolni. Tuning nélkül is azt mondtátok valszeg elég nekem mert a C2Dmnél gyorsabb. Akkor egy tuningos végképp elégnek kell lennie egyelőre.

    Az i5höz sem érdemes sokkal gagyibb alaplap ha jól sejtem.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz micafighter #71455 üzenetére

    Köszi az infókat. Átgondoltam alaposan a javaslatot hogy inkább i5 procit vegyek a g3258 helyett. probáltam olyan tesztet nézni ahol egy OCs g3258 van egy i5 el egy tesztben és a Tomshardwaren találtam ilyet. Igaz itt az I5 is egy 3,9GHz-en(turbóval) menő i5 és nem 3,1 en mint amit te ajánlottál. A tesztek nagyon procilimitesre vannak kihegyezve hogy egy TITAN vgaval tesztelték(nekem közel sem lesz ilyen VGAm természetesen) és itt sem győzött meg hogy megér nekem 15Kt(bolti számlás árat nézve) az hogy egy i5 öm legyen régebbi alaplappal mint egy G3258 am tuningolva.
    Ha nagyon akarnék tudnék találni olcsóbb lapot is a G3258hoz mert már H chipsetes alaplaphoz is csináltak szorzóállítós biost szal mégiscsak én úgy nézem hogy 25K az árdifi igazából a 2 proci között. Az alaplapon viszont nem akarok most spórolni megveszem az aniversarys Z97 es lapot a G3258 procival. Lehet megbánom de ha igen akkor is tudok később cserélni jobb Ks procira amihez ugyancsak jó lesz ez az alaplap.
    Ha meglesz az új gép írok majd azért hogy mennyire megy ez az összeállítás jól. bár lehet hogy csak 2 hét múlva lesz ez összerakva nekem.

  • ityam

    senior tag

    Hűtőt nem veszek hozzá. A házam elég jól szellőzik. Valszeg nem fogom kisajtolni az utolsó MHzeket is a prociből és nem lesz agyonfeszelve.így azért nem lesz olyan nagyon vészes. 4,5GHzt alapfesz közelében tudja. nem fogok 2 tizeddel többet adni neki hogy menjen 4,7-4,8 on. annyit nem ér a 2-300MHz.

    A teszt alapján nem győzött meg a 3.9GHz en menő i5 sem. akkor a 3.1GHz es méginkább nem győzne meg. sok szálas folyamatokat amúgy sem hiszem hogy sokat használok. egy szálon meg gyors a nagy órajel miatt a pentium. Az r9 270 et valszeg bőven jól kihajtja ez a proci is ha egy TITÁNnál is csak annyi az előny ami a teszben van.

    Ha veszek később procit az évek múlva lesz szerintem és akkor max i7 hogyha látom majd értelmét.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz menledge #71521 üzenetére

    mint írtam ha veszek procit az évek múlva lesz. akkor lehet hogy már majd kiadok 40Kt egy procira ha szükségét érzem a több magnak és szálnak. Most nem érzem egyelőre hogy kéne.

  • ityam

    senior tag

    válasz membrandj #71524 üzenetére

    De komolyan gondolom hogy gyári hűtővel akarok tuningolni. jelenlegi procim is egy 1.8GHz es proci és évek óta 3GHZ en(néha 2.7 en használtam) használom a gyári hűtővel. annyi a trükk hogy nem feszelem agyon. kipróbáltam 3.2 GHz en is a procim de csak jóval nagyobb feszen tudta csak hozni és féltem hogy sok lesz a fesz és az kárt okoz neki hosszú távon. az a 200 MHz nem volt annyira fontos számomra hogy ezért nagyobb hűtőt vegyek hogy talán jobban bírja a nagy feszkót. Én mindig húztam a procim ha volt értelme és lehetett. amelyik procinál 10-15% ot lehetett ott nem foglalkoztam vele, de ahol 30-50% volt kilátásban ott soha nem hagytam benne a kiaknázatlan lehetőségeket. Amelyik proci tuningos és lehet mondjuk 40°ot húzni ott lehet hogy egy biztonságos 30-35%nál megállok hogy ne rezegjen a léc. Lehet rosszul gondolom de egy adott technológiával gyártott procik hasonló órajelet bírnak maximum. a kissebb órajellel eladott procik tudnak annyit jellemzően mint a nagyobbak csak kell kissebbet is árulni hogy nagyobb legyen a termékkínálat. de kb ugyanaz a technológia ugyanazt bírja.
    Azt hülyeségnek tartom hogy 5-10% tuninghoz valaki nagyobb hűtőt vegyen. persze ha valaki egy a technológiának közel csúcsára járatott procit vesz akkor kellhez a kis emeléshez is a jobb hűtő. Ha valaki vesz most egy gyárilag 4 GHz es procit , kb (vagy pont)ugyanazt a kis hűtőt fogja hozzá kapni és használni mint amit én kapok a 3 GHzeshez. szal logikátlan hogy egy azonos technológiával készült kissebb órajeles proci felhúzásához nagyobb hűtő kelljen mint egy alapból nagyobb órajelűnek. Persze elfogadom hogy nem egyforma az összes proci és jellemzően azokat ajdák el kissebb órajelűnek amik relatíve rosszabbul sikerültek ezért is lehet kevésbé magas órajelet elérni egy kissebb órajelűnek eladott procival mint egy nagyobbal.

    Ez természetesen az én gondolatmenetem aminek akár lehet hogy semmi köze a valósághoz, de szerintem iszonyat messze nem állok tőle.

    De amit látok és tapasztalok az ezt támasztják alá. volt nekem 366 os celeronom 550 en. 600 as duronom 850 en. ezeknél mindnél élt az elméletem hogy egy kicsit kell megvenni és fel lehet nagy testvérre húzni mert az adott gyártástechnológia megengedte a nagyobb órajelet csak kell kicsi olcsót is árúsítani mert így nagyobb a profit.

    bocsi a hosszú hozzászólásért. Ha kicsit is van alapja az elképzelésemnek akkor másoknak is lehet hasznos. Ha nem akkor bocsánat mégegyszer hogy hülyeséget terjesztek.

    ui: egyelőre nem érzem szükségét a több szálnak/magnak. Néztem sok tesztet és láttam hogy igen jelentőset tud 2-3 játék gyorsulni egy többmagos többszálas procitól de olyan sokat nem játszom hogy ne tudjam vagy elkerülni az adott játékokat vagy hogy túl büsze legyek kicsit lejjebb venni a beállításokból hogy az én procimmal is nekem elfogadható sebességgel menjen. Amire meg a leginkább használom a gépet annak az egyszálas sebesség fontos. az meg egy nagy órajelű pentiumnál ideális.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz derive #71567 üzenetére

    ezért veszek olyan procit ahol nincs szorzószár így nincs lekorlátozva a tuning. amit a technológia enged azt ki lehet hajtani. és nem csak űberbrutál hűtővel. biztos kevesebbet lehet gyárival tuningolni, de nem örültség nekiállni mint ahogy azt hangoztatják.

Új hozzászólás Aktív témák