Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jogle

    csendes tag

    Üdvözletem!

    A jelenlegi gépem

    Alaplap neve Gigabyte GA-770TA-UD3
    CPU típusa QuadCore AMD Phenom II X4 925, 2800 MHz
    CPU hűtő PROLIMATECH Alpenföhn Sella
    Rendszermemória 3db 2GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
    Videokártya Asus EAH5750 1GB DDR5
    Videókártya hűtő ARCTIC COOLING Accelero S1 PLUS és rajta ARCTIC COOLING Turbo Modul
    Tápegység MODE COM Logic 420W
    HDD1 Hitachi HDS721010DLE630 ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)
    HDD2 OCZ-AGIL ITY3 SCSI Disk Device (55 GB)
    HDD3 SAMSUNG SP2504C ATA Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    HDD4 WDC WD10EZRX-00A8LB0 ATA Device (931 GB, IDE)

    A gépet leginkább játékra használom. Nagyon nem vagyok ott a témában, de célszerű lenne ezt a gépet megtartani és csak egy két bizonyos alkatrészt cserélni, vagy inkább kompletten az egészet kellene a HDD kivételével. 100k lenne a keret melyet a fejlesztésre szánnák. Amenyiben érdemes lenne cserélni az egészet (HDD kivételével) akkor a keret is növekedhet.

    Remélem minden szükséges információt megadtam, ha nem akkor pótolom.

    Elére is köszönöm a választ.

  • jogle

    csendes tag

    válasz membrandj #44564 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ.
    Ezek szerint célszerűbb a főbb alkatrészeket cserélni. Asrock alaplap helyett nincs valami más alternatíva MSI, Gigabyte vagy Asus terén? Sajnos nem vagyok jó barátja az Asrock-nak, lehet hogy hülyeség az egész, de haragban vagyunk.

    Előre is köszönöm.

  • jogle

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy asztali gépet csak internetezésre és letöltésre. Ház, monitor és HDD nem kell, mert az van. Játszani nem akarok rajta. Szeretném minél olcsóbban megúszni, maximum 60e Ft-ot szánok rá.

    Előre is köszönöm a választ.

    Üdvözlettel jogle

  • jogle

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már egy ideje tervezem a régi 8 éves gépem lecserélését, de a videókártya árak visszatartottak eddig. A gépet főleg játékra, single player (Mount and Blade Bannerlord, Stellaris, Total War Warhammer 2 később 3-is) és multi (különböző MMORPG) használom. Viszont most úgy döntöttem, hogy VGA kivételével a többi hardvert megveszem most.
    Amire szükségem lenne:
    CPU: nem vagyok elkötelezett egyik márka felé sem. Tudom, hogy az AMD elég jól feljött az utóbbi időkben, de játékoknál elég jól teljesít az Intel még. Jelenleg a Intel i7-11700KF, Intel i9-10900KF, AMD Ryzen 5 5600x és a Ryzen 7 5800x között gondolkoztam.
    Alaplap: megbízható minőségű alaplap. Régen Gigabyte alaplapokat választottam, de bármely megbízható alaplapra nyitott vagyok.
    Memória: 16 GB memóriát szeretnék minimum.
    Tápegység: jelenleg egy FSP Hyper 700W-os tápegységem van. Szeretem a moduláris kialakítást. Nem tudom, hogy ez a táp elegendő-e vagy cserélni kell.
    SSD: van jelenleg egy 250 GB-os SSD a gépben (HDD mellett), de szeretnék vagy egy 500GB-os m.2 SSD-t amire a rendszert teszem és 1-2 játékot, vagy egy 1TB-os SATA SSD-t. Ezen a téren a Samsung 500GB 970 Evo m.2 és a Crucial MX500 1TB-ot néztem.
    CPU hűtő: nem szeretem a CPU-hoz adott gyári hűtőket használni, szeretek egy jobb minőségű hűtőt tenni a CPU-ra.

    A gépre két monitor van rákötve (1db 24" és 1 db 23"), mind a kettőnek a felbontása 1920*1080.
    A keretem jelenleg bruttó 350.000 Ft. A videókártya pedig ha jól mennek a dolgok év vége felé szintén cserélve lesz (jelenleg GeForce GTX1060 6 GB Aorus).

    Előre is köszönöm a segítséget
    Üdvözlettel
    jogle

  • jogle

    csendes tag

    válasz palfitom #164756 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm az ajánlást. Igaz a házat elfelejtettem megadni. Egy Zalman Z11 házam van most. Gondolkoztam, hogy cserélni fogom mert a VGA méret ami belefér az 290mm, de egyenlőre hagyom és a VGA cserénél majd még visszatérek rá. Jelenleg egy Cooler Master Hyper T4 hűtő van benne ami 150 mm magas és még mindig van benne hely. Jelenleg nem tervezem a CPU tunningolását, de nem tudom, mit fog hozni a jövő.
    Alaplapnál a B560-as vagy Z590-es lapot érdemesebb megvenni? Tudom, hogy a különbség elvileg az, hogy a B560-as lappal nem lehet tudningolni a CPU-t míg a Z590-es lappal igen. Mint említettem jeleneleg nem tervezek tuningot. A két lap amit kinéztem most az a:
    Gigabyte B560M AORUS ELITE
    MSI Z590-A Pro
    Ahogyan összeállítottam most a gépet az ajánlás alapján:
    CPU: i7-11700KF
    Alaplap: a fent említett kettő
    RAM: Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black
    m.2: Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW
    SSD: Crucial MX500 1TB CT1000MX500SSD1 SSD meghajtó
    Viszont a keretben van még valamennyi tartalék. Min lenne érdemes fejleszteni, vagy rakjam félre a fentmaradt pénzt a tápra és a jövőbeli VGA-ra? A RAM-ot úgy néztem, hogy elegendőnek kell lennie, játékok nem igazán használnak többet.
    Előre is köszönöm.

    Üdvözlettel
    jogle

Új hozzászólás Aktív témák