Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok!

    A gyerekeknek szeretnék egy alacsony költségvetésű gépet összerakni alapvetően netezés és játék céljából. Játékok esetén pl. sims3, wow, heroes5-6 jellegűek jönnek szóba, szóval nem kell kifejezetten erőgépnek lennie. Persze nem baj, ha idővel lehet bővíteni, mondjuk nagyobb procival, jobb kártyával.

    Előző hozzászólásokban látott lapok:
    Asrock H61M/U3S3
    ASROCK H61M-VS
    GIGABYTE GA-H61M-S2V-B3
    Ezek fórumra beírt ára közel azonos, mi a különbség és melyiket érdemes választani, miért?

    Nem vagyok otthon a jelenlegi proci tokozás, stb. terén... ezen lapokba beletehető pl. egy INTEL Celeron G530 2.40GHz 1155 BOX, majd később esetleg egy INTEL Core i3-2100 vagy INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155?

    Memória DDR3 4GB a cél. Itt érdemesebb-e 1 db 4GB-os modult venni, vagy 2*2GB jobb?
    Érdemes e 1333-ast venni 1600 helyett?

    Videókártyából a 20ezer alattiakból a 6670-es javasolt? Mi az a legolcsóbb kártya, amit még érdemes venni (lásd. megadott játékok)?

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz kételkedem #5529 üzenetére

    Először is köszi a választ.

    Még egy kérdés, hogy az AMD platform hasonló árban nem versenyképes?
    Egy bolt listáján az elsőt példaként említve pl. MSI 760GM-P23 (FX) az említett Asrock-kal szemben, és az AMD Sempron LE-145+ vs Intel Celeron G530?

    Igazán nem tudom, hogy helyes típusokat állítok-e szembe, kb ár szerint néztem, mi van közel.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz kételkedem #5539 üzenetére

    Az Intel Celeron G530 jobb, mint az AMD Athlon II X2 255 3.1GHz proci?

    Ha igen, akkor a végén az én gépem kerül a gyerekekhez és én kapom az újat :)

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok!

    Én is egy kis költségvetésű gép összerakását tervezem. Játékra, de itt wow, lol, heroes, diablo3, sims3 jellegű játékokat értek, nem FPS-eket és a jelenleg meglévő monitor sem full hd-s.

    Olcsó kategóriában egy éve az Intel 1155-ös foglalatú G550 vagy 650 (nem emlékszem) típusú prociajait ajánlották az AMD-kkel szemben, valamint a foglalatot is azért, mert ilyen alaplapú cucc bővíthető volt i3/i5 stb procikkal is.
    Most még mindig áll-e ez az állítás, azaz továbbra is Intel vonalon érdemes-e filózni, ha olcsó, de esetleg bővíthető konfigot akar az ember?
    Tippek a beltartalomra:
    - Proci: 16K max körül (Intel Pentium G2130???)
    - Alaplap: 20K körül (Itt B75 vagy H77 vagy más? és melyiket miért?)
    - Memória: van
    - VGA: a majd javasolt proci milyen kártyát tud meghajtani? 6670 körül?
    - HDD: Úgy látom 1TB-os van már tűrhető áron (ezek között valami best buy?)

    Köszi előre is a segítséget.

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz membrandj #55458 üzenetére

    A mire fogom használni:

    A gyerekek fognak játszani rajta, de egyenlőre wow, lol, sims3, diablo 3, heroes of might and magic jellegű játékok lesznek jellemzők. Ezek az én 6-8 éves AMD-s gépemen is mennek full HD-ban, a gyerekeknél meg bénább monitorok vannak olyan 14xy*valami felbontásban.

    Mi van most:

    Tehát monitor is van, amit most nem is cserélnék, de persze nem zárható ki, hogy a jövőben lesz majd nekik is full HD-s, csak lehet addigra megint újabb gép generáció lesz... A jelenlegi monitort native felbontásban használnánk.

    Memória is van, Corsair DDR3 2*4GB. Pontos típust fejből nem tudok, mert otthon van én meg a munkahelyen... Ez megmaradt egy korábbi gép összeállítási szíváshullámból, ami fél évi szórakozást nyújtott számomra, és végül a memória csere után inkább Kingston memóriát vettem, amivel barátibb viszonyt tart fenn az a H61-es Asrock alaplap, ami a show egy másik résztvevője volt, így jelentősen csökkent a kékhalálok száma. Abban bízom, hogy az új lap jobban fogja szeretni ezeket. Ha nem, veszek abba is Kingstont.

    Van ház is, de közel sem vagyok biztos, hogy a most lecserélendő több mint 10 éves gép háza jó lesz-e. De erre most nem is kérek javaslatot, mert az íróasztalban, ahová a gép kerül a méretkorlátok megadják majd egyáltalán mekkora házat vehetek, és akkor ennek külön utána fogok nézni.

    HDD fog kelleni. Ahogy néztem az 1TB-os cuccok ára már emészthetőbb, mint 1-2 éve volt.

    De a legfontosabb, proci és Alaplap. Ezekre fókuszálnék elsőre + a VGA és a HDD. Alaplapnál babona/hiedelem/miegymás miatt Asus vagy MSI terméket szeretnék. De a proci tokozása fogja gondolom meghatározni, hogy milyet.

    Táp is fog kelleni. Ide is márkás terméket fogok beszerezni. Gondolom egy 450W-os elég, de javaslatot ide is szívesen fogadok.

    VGA is fog kelleni valami használható de olcsóbb. Nekem 6750-esem van, ha jól emlékszem, ennél nem kell jobb.

    Mennyit is szánnék rá. Én is csak most számolgatom, mi mennyi lesz, de kvázi a minél kevesebbet.
    - Proci esetén 15K softmax és 25K hardmax keret lenne. Egy 10K körüli G1620? Vagy 14K körüli G2030 vagy 15K körüli G3420 Haswelles cucc? Szerintem i-vel kezdődő dolgok egy árkategória ugrás, így inkább mint bővítési lehetőségként tekintek rájuk.
    - Alaplap: 20K körüli max. Nem baj ha olcsóbb, és 1-2 ezerrel mehet fölé is, de kb. itt. Tunning nem lesz.
    - HDD: Ahogy látom 15K körül van az 1TB-os, de ha van kicsit drágább de, kapacitásban ugrást jelentők, az is ok.
    - VGA: Ezt is 15-20 K közötti szegmensből lenne jó kiválasztani.
    Fentiekből 15+20+15+20 = kb 70 + majd a táp és ház lesz az előteremtendő összeg. Ezt is kicsit sokallom, e felé nem mennék.

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok. Új gépet állítanánk össze.

    Ami van: 970 EVO Plus NVMe M.2 500GB SSD
    És egyenlőre Sapphire Pulse RX570 (Ezt majd a videókártya árak normalizálása után cserélnénk erősebbre)

    Ami már nagyjából eldöntötten lesz:
    proci: Ryzen 5 3600 (nem X-es)
    lap: TUF GAMING B550-PLUS
    memória 2*8GB (valami a support oldalon passzóló, mondjuk CMK16GX4M2B3200C16 vagy HX432C16PB3K2/16)
    van egy régebbi 60Hz-es monitor, de lesz egy Asus VG249Q 23,8" TUF Gaming Monitor

    Még valami HDD-it tennénk bele 1 DB-ot.

    A jövőben ahogy fentebb írtam, majd egy erősebb VGA is tervben van, illetve ha lesz értelme, akkor egy 8 magos proci.

    A fentiek függvényében milyen méretű táp kell? 600W elég vagy kell egy 650/700W-os táp?

    Pl. ez a nem moduláris táp javasolt-e? FPS 700W

    Vagy egy fél moduláris vagy moduláris táp jobb lenne? Van ilyenből kb. 30-pár ezerig bezárólag javasolt?

    Valami jó szellőzésű, könnyen szerelhető, csendes és jó minőségű ventillátorokkal szerelt ház is kellene. Egyenlőre a gép szabadon állna, de ha beférne a max 43-44 cm-es magasságba az extra előnyt jelentene (de nem élet-halál kérdése). Ennek is ha be tudna férni az ára 30ezer alá, jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Balage

Új hozzászólás Aktív témák