Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!
    Ismerős kért meg, hogy rakjak össze neki egy gépet alap felhasználásra. Szempont volt, hogy a LOL, CS:GO elfusson rajta, de más igénye nincs. Videókártyát lehet később venne bele, de egyelőre 100k a keret rá. Nagyon rég raktam össze gépet, nem igazán ismerem a mai "piacot". Iponon ezt a konfigot raktam össze, egy megerősítést szeretnék Tőletek kapni, hogy jó-e ahogy van, vagy lehetne-e ennél jobbat kihozni ekkora büdzséből?
    Processzor: i3-7100 3.9GHz BOX
    Alaplap: ASUS H1110M-K
    RAM: 2x HyperX 4GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/4
    Videókártya: Integrált
    Táp: CORSAIR Builder Series CX430 430W
    Ház: DEEPCOOL Tesseract BF fekete
    Merevlemez: Már van (Sata2)

    Processzornak lehetett volna a G4560, viszont jó darabig még biztos nem fog költeni a gépre, így ez tűnt jobb megoldásnak a hd 630 miatt az i3-ban.
    Szerintetek jó lesz ez a konfig? Ipon gépösszerakóval 105k-ra jött ki.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz membrandj #122204 üzenetére

    Nem tudtam erről, hogy bios frissítésig nem menne, köszi a segítséget! Az asrock lap már alapból felismeri a g4560-at?

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Üdv!
    A gépem kora már a 7 évet súrolja, így idejét érzem a váltásnak.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Főként a játék a lényeg, örülnék ha elvinné a mostani játékokat egy élvezhető szinten fullHD-ban.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Corsair cx430 táp, SSD, HDD, gépház

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Alaplap, CPU, Videókártya, RAM

    4. Mennyi a kereted rá?
    - A keretre egy 150-et mondanék, bár jobb lenne megúszni olcsóbban, kétlem hogy menne.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    1080p, Mini Display port, HDMI (Dell U2414H)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs semmi speciális igényem, processzorból inkább Intel-t választanék, de nyitott vagyok a Ryzenre is.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    válasz dugo_ #127538 üzenetére

    A táp 3 éves, a régi FSP megdöglött benne, így azt hagyni szeretném. Köszönöm a segítséget, jó irányvonalat mutattál! :)

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    üdv.
    Pár napja már kérdeztem hogy mit lenne érdemes venni gép téren, a választásom egy g4600-ra és egy 1050ti-re esett 8gb rammal.
    Anyagilag egyben nem tudom megvenni a gépet, így külön vennem az alaplap+proci+ramot egy körben, és egy másik körben a kártyát. Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás? Először vegyem meg a kártyát és rakjam be a mostani konfigomba(AMD PhenomII 955, HD6790, 8gb ddr3) vagy az alaplap+proci+ramot vegyem meg és használjam egyelőre a meglévő kártyával? Teljesítményben melyikkel jarnek jobban? 2-3 hónapig használnám így, HDD SSD táp ház már van az előző konfigbol.
    Másik kerdesem az lenne, hogy a g4600 nem fogja bottleneckelni a gpu-t?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!

    Már egy ideje olvasom a topikot, most vált aktualissa a gépem újítása. Először egy i5 7500 volt kinézve, de már én is látom hogy a ryzen ar-ertek arányban sokkal jobb. Egy 1500x vagy 1600x CPU-t fogok venni. Videokártya egyelőre felfüggesztve marad, mert a büdzsébe nem fér bele, addig a HD6790-et fogom használni amíg meg nem lesz a pénz egy 1060-ra. A procihoz keresek egy alaplapot, ami 4 RAM slotos, későbbi bővítés miatt. M2 is kellene ssd-nek. Lehet standard atx is, meglévő házba belefér. Emellett vennék 2x4gb ddr4-et, lehetőleg 3000mhz körülit. Tudnatok légyszi konkrét típusokat mondani alaplapra és ramra? CPU-t Stock hűtő nélkül lehet kapni valahol? A coolermaster hyper tx3-asom rámegy az am4-re is.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!
    Az irodánkba szeretnék összerakni egy asztali gépet új alkatrészekből, mert számla is kell róla. Nulláról indul az építkezés, főleg a félkonfig része érdekelne, hogy a jelenlegi piacon (3-4 éve raktam össze gépet utoljára) mi érné meg nekem a legjobban.
    Basic irodai felhasználásra lenne (dokumentum szerkesztések, stb), viszont 2d autocaddel sem árt ha megbírkózna (Light rajzokról van szó, semmi komoly). HDD nem lenne benne, csak egy Samsung SSD, 8gb RAM /ami remélem, hogy elég.- ha nem, majd bővítem), én raknám össze komponensekből. Játék semmiképpen nem faktor, szóval egy integrált GPU bőven megteszi.
    A keret mondhatni a lehető legolcsóbb, de használható konfig, valami megbízható, de budget alaplap egy relatíve használható cpu-val érdekelne főként, gépháznak sem kell szépnek legyen, ramnak sem a leggyorsabbnak, viszont a tápon nem spórolnék. 1080/1440p monitort hajtana meg.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

Új hozzászólás Aktív témák