Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Serkocos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új asztali számítógépet szeretnék vásárolni, mert a régi már eléggé elavult.

    A számítógépet filmnézésre (online-NAS) / játékra / irodai melóra is használnám. Játékból a szimulátorok (Farming/F1, Asetto Corsa) és az FPS jellegűek (PUBG, WOT, stb.) illetve a Minecraft futnak most.

    A meglévő számítógép perifériái (billentyűzet, egér, monitor, stb.) továbbra is használhatóak, így azokra most nincs szükségem, tehát engem csak maga a számítógép érdekel.

    Ami nem igazán szükséges: WIFI, optikai vagy egyéb lemezes meghajtó, kártyaolvasó
    Mindenképpen szükséges: a rendszernek külön SSD 125-250 Gbyte, illetve egy merevlemez legalább 1 Tbyte kapacitással. Az alaplapok, processzorok, videókártyák terén sajnos nem rendelkezem kellően friss tapasztalattal.
    A gépház kinézete igazából mindegy, nem ragaszkodom az új menő dizájnokhoz, a funkcionalitás a lényeg és beleférjen még egy két merevlemez, ha szükséges.

    Az anyagi keret: kb. 250000,- Ft.

    A monitor egy Dell U2312HM ami 1920x1080 felbontásban fut, jelenleg jól működik, nyílván később lehet jobb/nagyobb úgyhogy ez ne legyen korlátozó tényező.

    Márkák: Nincs konkrét elképzelés, de eddig csak Intel számítógépem volt, így ha lehet maradnék e mellett továbbra is.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    A fentiek alapján kérlek ajánljatok nekem egy jól együttműködő konfigurációt.

  • Serkocos

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #146096 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ!
    Nézegetem amiket írtál, és nagyjából értem a dolgokat, a moduláris táp dolog nem egyértelmű, hogy azon vannak külön aljzatok az alkatrészeknek, illetve van rajta egy hagyományos kimenő vezeték is?
    Erre gondolok: https://www.fsp-europe.com/hyper-m-500600700w/

  • Serkocos

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #146096 üzenetére

    Alakul a dolog. Még annyit érnék, hogy a processzorhoz nem írtál hűtőt. Ezzel kérlek még kipótolnád a listát!
    Eddig ez állt össze, jó-e így?

    DeepCool KENDOMEN RD fekete ablakos számítógép ház
    FSP 500W Hyper M tápegység
    Intel Core i5-9400F BX80684I59400F processzor
    ASRock B365 PHANTOM GAMING 4 alaplap
    Corsair 16GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15 memória
    MSI GTX1660 Ti 6GB GDDR6 Ventus XS 6G OC videokártya
    Samsung 250GB 860 EVO MZ-76E250B/EU SSD meghajtó
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

    Illetve olvastam olyat, hogy a neten rendelet és összeszerelt számítógépet egy garanciális matricával leragasztják és azt felnyitni gondolom elméletben nem lehet.
    Tehát én a garancia idejéig nem nyithatom fel a gépházat pl.: belerakni egy másik merevlemezt, vagy mondjuk kifújni, kitakarítani?

  • Serkocos

    csendes tag

    Üdv!

    Kb. 3 éve vásároltam egy asztali gépet, melyben tönkre ment az alaplap és a processzor. Az eszközök még garanciálisak voltak ezért visszaküldtem.
    A bolt kb. 3 hét után azt a választ adta hogy a garanciális ügyintézés elhúzódik, és felajánlotta, hogy az alaplap és a processzor vételárát levásárolhatom, ami összesen kb. 82500 Ft-ot jelent.
    Egy helyi szakember azt mondja, hogy az Intel 1151 típusú alaplapok, processzorok már eléggé ritkák, ezért e helyett inkább mást válasszak.
    Ezért abban kérem a segítségeteket, hogy a lenti géphez ajánljatok kérlek egy jó processzor + alaplap + proci hűtő kombót úgy, hogy a gép többi részével kompatibilis legyen.
    Úgy tudom, hogy manapság a számítástechnikai eszközök elég drágák, és valószínűleg az általam 3 éve vásárolt termékek most még drágábbak ezért azt kérem, hogy a korábbi eszközök szintjét tudják, vagy annál jobbak legyenek az újak és kb. 150000 ft-ba férjenek bele.

    Anno ezt a gépet vásároltam:
    Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő 12+12 hó gar.
    DeepCool KENDOMEN RD fekete ablakos számítógép ház 12+12 hó gar.
    Corsair 16GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15 memória 12+48 hó gar.
    Samsung 860 EVO 250GB MZ-N6E250BW M.2 SATA SSD meghajtó 12+24 hó gar.
    Be quiet! Pure Power 11 BN297 500W CM tápegység 12+24 hó gar.
    Intel Core i5-9400F BX80684I59400F processzor 12+24 hó gar.
    ASRock B365 PHANTOM GAMING 4 alaplap 12+24 hó gar.
    MSI GTX1660 Ti 6GB GDDR6 Ventus XS 6G OC videokártya 12+24 hó gar.
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar.

Új hozzászólás Aktív témák