Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.Hetfield

    aktív tag

    válasz csdm #79279 üzenetére

    Picivel fentebb írtam egy konfigot, az 90.000 körül van, office+netre jó lenne. Vga-t ki is lehet venni, az integrált is megteszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Kristof9094

    senior tag

    válasz csdm #79284 üzenetére

    A legkisebb i3 4130 elégséges lesz egy ideig, hiszen 4 szálon dolgozik. A legújabb játékok már kezdenek 3-4 szálat is kihasználnak, a Pentium ezekben egész egyszerűen elfogy.
    Nézd meg a legújabb játékteszteket, szinte mindegyikben szerepel egy Haswell i3.

    Természetesen nem egyenértékű egy i5-el, azonban amíg egy 4130 27-28k, addig a legkisebb i5 45-47k körül mozog, tehát a különbség tetemes. Szinte bármilyen alaplap megfelelő alá.

    [ Szerkesztve ]

    Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

  • sanyi0627

    senior tag

    válasz csdm #85010 üzenetére

    Amd fm2+ a legújabb ami hasznalható.integralt vga-s.(van am1 is de az más tészta)Az am3 + kb 4 éves foglalat.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

  • membrandj

    nagyúr

    válasz csdm #85010 üzenetére

    am3+ a legrégebbi és ott nincs is integrált vga.Fm2+ van, ami erősebb is integrált vga-ban, de full hd filmekre már egy g3220 is bőven elég és proci erőben meg jobb.
    Neked egy alap g3220 kell ssd-vel.

    Asrock h81m-hds ~ 12k
    g3220 ~14k
    1x4GB ddr3 ram ~11k
    60GB adata ssd sata3 ~13k
    120GB hyper fury kingston ssd ~ 20k
    ezex 1TB wd blue ~ 16k Ha kell a nagy tárhely, akkor hdd+ 60-as ssd. Ha elférsz pl 120GB-on, akkor csak ssd és halkabb is lesz .
    cm n200, cm n300 ~11-12k ( m-atx, atx), fractal design core 1500 ~ 15k
    fsp hexa+ 400W ~11k

    Ha még nagyobb csendet akarsz: deepcool gammaxx 300 ~ 6k, ha nincs, akkor milyen cpu hűtőt topicba érdeklődj.
    Ha hdd-d van, akkor az minusz és mehet a 120-as ssd.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz csdm #85013 üzenetére

    "Nem tetszik nekem ez az intel. Nekem valami tartós kéne. SSD-re nem vágyom. "
    Ez az intel bőven elég full hd filmre,de ha amd akarsz, azt még megértem.

    ASROCK FM2A88X Extreme4+ ~ 18k
    AMD A8-7600 3.10GHz FM2+ BOX ~ 29k, igaz,hogy kétszer annyit adtál ki és egy métert nem vagy előrébb, de ha amd-t akarsz legyen.

    Az ssd-s rész viszont csak azt bizonyítja,hogy életedbe nem használtál még ssd-s gépet és fogalma sincs róla,hogy milyen.
    Menj el ismerőshöz, ahova tudsz ,nézd meg.
    AZ ssd pont az alapvető feladatokat pörgeti fel. Netezés és társai. Aki 100k-ért akar egy alap gépet és kihagyja belőle az ssd-t az hatalmas hibát követ el.

    Nel
    Borzasztó. [link]
    Lap nem fx alá való, fx 4000-es széria meg se éri és a gép többi része meg hiányzik..

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz csdm #85016 üzenetére

    Csak ,ha azt a 20k-t prociba rakod, semmivel nem vagy előrébb, semmivel nem lesz tartósab.. Full hd filmekre már most is elég amit írtam, játékra az is gyenge, amit másodjára írtam. AZ ssd-vel előrébb vagy, de nem vitatkozok.

    Túlárazva nincs, a8 alatt az a6 van, ami proci szinten gyengébb jóval,mint a g3220, igp-ben meg alig erősebb.

    g3220 mellé 1x4GB ddr3 hyper x fury 1600 mhz.

    fm2+ mellé mehet 1866 mhz-es is, persze nem lényegesen drágábban, bár filmezésre ott is elég a sima 1600-as is.

    Nel
    HDD-d sincs? :S
    Ha van, miért nem írtad le?
    Ház? Detto.
    Feltételezem,hogy van mindkettő és a hdd satás.

    Játékra vga csere nélkül neki se kezdj, 60k-ból pedig nem jön ki amd am3+ család.
    Ott a legolcsóbb jó lap, amibe menni fog gyári órajelen, az 22k+ hűtés kell alá ~ 5-10k+ fx 6300 éri meg.
    Raidmax táp hány éves? Ha 5-6-nél idősebb, akkor új gépet nem raknék alá.

    Asrock h81m-hds ~12k
    g3220 ~14k
    1x4GB ddr3 ram ~11k
    r7 250x 1GB ~ 24k
    Így már lenne értelme és proci szinten tudnád fejleszteni.
    Proci szinten nem fejleszthetős,de 4 magos, valamivel erősebb:
    x4 750k ~ 20k
    ASROCK FM2A88X Extreme4+ ~ 18k
    , illetve ide is kellene még egy hűtő: Milyen cpu hűtőt vegyek topicba kérdezd. Nem kötelező, csak az amd gyári hűtő zajosabb jóval,mint az intel.

    tetutso
    Alsó táposba lefele nézzen a hűtő része a tápnak.
    Amit írtál konfigot abba meg főleg mehet lefele nézve, mivel semmi se nagy fogyasztó.

    phoenix1989
    Ha jól tudom, akkor a WOT inkább nvidia játék, tehát gtx 750 1GB ~ 30k

    Olcsóbban : talán 650 Ti-t, ha találsz. Sima 650-et ne, az lényegesen gyengébb. 1GB GDDR5 legyen, ne 2GB gddr3, mert az lassabb.

    R.Riki
    120GB samsung, cruical m500, kingston hyper x 3k vagy fury.

    Monitorhoz HDMi kelleni fog, ha nincs.

    Új procihoz 90%,hogy új foglalat is fog menni és meghal az 1150,tehát erre nem alapoznék. Hozzáteszem,hogy eddig max ilyen 5-10%-os eltérések voltak, tehát lényeges különbség nincs.Aztán majd meglátjuk..
    Mehet az i5 -4440+ giga b85m-d3h is, lényegesen nem lesz lassabb.

    "itt inkább az ember szíve döntsön, vagy van azért indok az egyik, vagy másik mellett?"
    Én ár alapján döntenék, amelyik olcsóbb. 1-2 dologban térnek el. Asrockon pl van optikai hang kimenet.

    planteksz
    i5-4590 éri meg, 4690 max akkor , ha 1-2k-val drágább. Többet nem ér.

    imyourfriend
    Ott szerintem valami user error lesz, ha fél évente újra kell rakni... Nekem lassan 3 éve megy.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák