Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz SyMbioTe #92256 üzenetére

    "Lehet, hogy maga a proci nem hoz + fps-t csak ha i3 mellé raksz egy gtx 970-et akkor az nem tudja kihasználni 100%-ban az erejét."
    GTX 960-at tervezek venni, a 970-es már egy másik liga.

    Hűtő nem is muszáj, csak ha nagyon kell a csendessék, Intel gyári hűtője elég bőven.
    Összerakom a konfigot, letesztelem, ha hangos/melegszik akkor veszek hűtőt, de első körben biztosan nem.

    Alaplap: Ezek kb egy árba vannak (kivéve a Z87) és senki nem mondta, hogy rossz az az Asrcok, ezek alternatívák.
    A fent említett Asrock lap van az egyik "szerveremben", fél éve megy 0-24-ben, ezért is néztem ugyanezt. Elismerek pár ezrest lehetne itt spórolni, ha jobban utána néznék a chipkészleteknek, szolgáltatásoknak - pl RAID tuti nem kell, meg sok felesleges SATA -. Majd ha lesz egy kis időm jobban belemélyedek. A 3 év garancia is jól jöhet a 2 év helyett.

    Táp: Nem mindegy milyen. Milyet szereztél? pontos típus!
    FSP FSP400 60APN 85+

    Ház: Inwin Dragon Slayer (jól hűt), FD Core 1500 (ez már nem hűt olyan jól mint az inwin) Ez minegyik mATX
    Itt megengedek egy kis szubjektivitást. Az Inwin egyszerűen nem tetszik, a Core 1500-ast pedig sem az iPon sem a PCX nem árulja (ebből a két boltból akarnám összehozni a konfigot). Ahogy nézem az általam írt Core 1300 hűtést tekintve ugyan olyan - egyedül a manuális venti szabályzó hiányzik róla. A több HDD hely nem szempont, 1 SSD, 1 HDD lenne a gépben max. Egyébként a fent említett "szerver" pont egy Core 1500-asban van, mert ott kellett a 6DB HDD hely. Teljesen elégedett vagyok vele, ezért is néztem a Core 1300-ast.

    Monitor: Azért írta az LG-t mivel az 3-4k-val deágább, de IPS paneles, ami sokkal jobb.
    A BenQ VA paneles, és PWM mentes. Az LG IPS paneles és szintén PWM mentes. 3 év garancia mindkettőre, de akárhogy is nézem nem +3-4k a difi valamint megint rendelhetem egy harmadik boltból.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • lazydog

    addikt

    válasz SyMbioTe #92256 üzenetére

    ....és senki nem mondta, hogy rossz az az Asrcok, ezek alternatívák.

    Szerinted mégis mire céloz SodródóKirály a "SeggSzikla" becenévvel?

    Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Új hozzászólás Aktív témák