Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz DR|FTK|NG #72688 üzenetére

    Sajnálom, mert az AMD Phenom II X4 955 BE volt az első AMD procim és nagyon megkedveltem, van benne bőven potenciál és mivel egy X2 555 BE-ből lett négymagosítva, már négy évvel ezelőtt sem került többe 20-22 ezer forintnál (Hardverapró, előtesztelve). Csak emiatt mentem anno az AMD irányába a megszokott Intel helyett, mert így befért mellé egy akkor szintén ár/érték bajnoknak számító nVidia GTX 460.

    ----

    Új kérdést is tennék fel:

    Egy ismerősöm a kezembe nyomott egy teljesen átláthatatlan kézzel írt papírfecnit. Bement a velük szemben lévő számtech boltba (franc tudja a nevét, egy lakótelepen működik egy földszinti műhelyben), ahol összeállítottak neki egy konfigot.

    Figyelem, zagyvaság következik! A leírtakat változatlanul, szöveghűen idézem:

    Full HD 4 magos Gamer PC

    4x4000 Mhz / 4096 DDR3 / 1000 GB
    / AMD7560: 2048 DDR3-HDMi
    CPU: AMD QuadCore 4x4200 Mhz 64 bit 4 MB L2
    Alaplap: AMD A55M-FM2 HD
    Memória: 4 GB / DDR3
    -VGA: Radeon HD 7560 HM / 2048 DDR3 DX11 HDMi
    Előlapi: USB, HD audió + mikrofon
    Gyors 8x USB 3.0 és 6xSata 3.0 csatlakozó
    - Rendszerhűtés tökéletesítve
    - TV-re csatl. full hd felbontás
    - szuper gyors 1 év gari
    70.000 Ft

    Oké, hogy nem követem napi szinten a hardverpiac változását, csak akkor ásom bele magam a témába mikor éppen magam is váltok/fejlesztek néhány évente, de nekem már rögtön lejön, hogy bűzlik az egész. A HD 7560-ról csak azt derítettem ki, hogy integrált VGA amit egy gyors kereséssel csak az A8-5600K-ban találtam meg, ez viszont még turbóval sem megy 4200 Mhz-ig, de még 4000-ig sem. Az alaplapot sem találtam meg így ebben a leírt formában, a memória márkájáról sem tudni semmit, ahogy a HDD-ről sem, azt sem tudni, hogy milyen házba fog kerülni, milyen tápot kap, stb.

    Nagyjából azt hámoztam ki belőle, hogy megközelítőleg korrekt az ár (az ismert, vagy többnyire ismert alkatrészeket jó magyar számtechboltos módi szerint a lehető legolcsóbb darabokkal számoltam), így 56.000 Ft-ra jött ki, a maradék 14 ezerből kell kijönnie a háznak, tápnak, ODD-nek, stb. Én már megmondtam neki, hogy rendes számtech boltból is simán megveheti az alkatrészeket és én összerakom neki ehelyett a bizonytalan valami helyett.

    Kérdésem: Össze tudtok állítani egy ehhez hasonló konfigot ami belefér a 70 ezres keretbe? Nem gamer gép kell, inkább csak multimédiázna, netezgetne, stb. Csak a gép kell, házzal, tokkal-vonóval. Érdemes egy ilyen ATX helyett mATX alapokra építeni?

Új hozzászólás Aktív témák