Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazioforever

    tag

    válasz palfitom #178040 üzenetére

    Szia.
    Bocsánat, valóban kicsit szűkszavú volt a kérdésem. :R
    Nekiveselkedem újra:
    Nővérem szeretne egy új gépet összeállítani egyelőre alap otthoni használatra (office, netezés, filmnézés), és néha egy kis Autocad.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    alap netezés, filmnézés, office, néha Autocad 2D rajzok, tanuló fázisban van még, a munkájához kellene gyakorolnia, esetleges későbbi Home office.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    semmi.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett új gép lenne a cél a nulláról.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Minél olcsóbban szeretnénk megúszni, olyan 170k körüli összegre gondoltunk, 200k a max, persze ez csak a gép, monitor, egér billentyűzet nélkül.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Új monitor lenne a géphez, semmi komoly, Full HD 24", egy ilyet néztünk ki (bár ez nem az én választásom): [link] Tesla 24MC625BF

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Nem, abszolút nyitottak vagyunk minden gyártó felé. Bár sok embertől hallottam, hogy tervező szoftverek az Intel processzorokkal jobban kijönnek. Nem tudom, ez mennyire igaz.
    Mindenképp új alkatrészekben gondolkodunk.

    Ezt még leírom: az előző okból nézegettem az Intel processzorait, és ezeket a variációkat találtam olcsóbb, talán választható megoldásnak (persze csak mint full amatőr):
    i3-12100f + Intel Arc A380
    i5-10400f + Intel Arc A380
    i5-12400 önmagában

    Az Arc A380-ra azért gondoltam, mert csak jobb, mint a kisebb procikban levő igpu, és utána olvasva tesztekből úgy tudom, hogy azonos márkájú procival azért kijön. De ez csak tényleg ötletelés a részemről, nyugodtan írjátok meg, ha hülyeségeket beszélek. :)

    Előre is köszönöm a segítséget, és mégegyszer bocsánat, hogy nem alapból így kezdtem a kérdést.

Új hozzászólás Aktív témák