Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz jim bcs #127680 üzenetére

    Szia ! :)

    Köszi , az észrevételeidet ! :R

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok neked is és a többi ph-s fórumozónak ! :)

    Nekem nem volt idáig különösebb gondom a WD Green/ Blue winchesterrel , remélem később sem lessz.

    Mindenesetre megnézem a topikjában mi vele a probléma ,miért nem ajánlott és kerülendő .

    Én az árkülönbözetekre szerettem volna inkább érzékeltetni - Ezt oda kellett volna írnom.

    Monitornál teljesen komolyan gondoltam ,amit írtam és nem karácsonyi viccnek szántam.

    Prémium kalibráltatást nem hiába írtam nagyon sokat számít még IPS panelosnál is .

    Freesync-es monitoroknak is megkérik azért az árát ha a minőségibb jobban felszerelt darabokat nézzük 144Hz széles freesync tartománnyal rendelkezők közül . Igaz olcsóbb mint egy ugyonolyan g-sync-es .

    Egy G-sync nélkül monitor ami 60Hz-es , teljesen más árszintet képvisel . Egy ilyen monitor ára IPS panellal nyilván olcsóbb ,de van amine
    k megegyezik az ára vagy talán több is. Nem mindegy a felbontás és méret ebből a szempontból.
    Pl. Acer Predator 27" G-sync IPS panel 1440p 250-280-297k ,

    Acer Predator a többi felsorolt is : 144Hz 24" G-sync Tn panel 144Hz FullHd 135k vagy ugyonilyen csak 27 colosba 1440p 200k FullHd felbontású 170k azért más árkategóriát képvisel.

    Nagyjából 135k egy minőségi IPS paneles pl. ASUS PB278QR ez játékra is megfelelő hiába 60Hz-es ,
    Biztosan van olcsóbban is 24" IPS panellal .

    Tápegység témához :

    pl. Tekintsünk el a minősítésétől és legyen egy 400W tápegységed ,de a rendszer felvesz teljes terhelésen 350W-ot . Ilyenkor pörögni fog a ventillátor magas fordulaton , aminek hangja lessz .

    A felvett Wattmennyiség miatt melegedni fognak az alkatrészei ezáltal hőt fog termelni. Tehetik a tápegységet ventivel fölfelé gépház aljába. A gépházban felgyülemlett levegőt is megkapja / beszívja szépen a táp. Következménye ugyonaz mint amit fent írtam.

    Ellenben ha 400W tápegység helyett , egy nagyobb felül /túlméretezett tápot Wattban , ( a 100% terheléshez képest , ami a példában 350W ) van pl. 650-es vagy nagyobb táp van biztos , hogy nem fog a ventije annyit pörögni ( alacsony fordulaton fog ), hangja sem lessz , sőt lehet be sem kapocsol ha van ilyen funkciója a tápegységnek. Ezért kell tartalékot hagyni a tápban és nagyobb teljesítményűt venni , minimum 100-150W-al.

    Én inkább 1.6-2x akkora teljesítményűt veszek ,mint amekkora az adott konfig 100% terlhelése lenne.

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák