Új hozzászólás Aktív témák

  • bioengin

    tag

    Sziasztok!

    Itt is bedobom a kérdést, mert felgyújtom a cuccot... :)

    Androidos TV box-szal küzdök, és ez már a második készüléktípus (ez most egy Mini M8SII), ami ugyanazt a tünetet produkálja:

    WIFI-n kellene menjen, de szakaszosan megy csak a net. Kb. fél-egy percig 0-10 KB közötti a sebesség, aztán felugrik akár 1-2 MB-ra is (ami az elvárható lenne), aztán megint visszaesik. Nem tudok rájönni miért, és így az online TV-zés (is) lehetetlen. Speedtesttel mérve is látszik a hullámzás, bármilyen letöltéssel ez van, tehát sztem nem a TV-s appokban (Telenor MYTV, MINDIGTV) van a hiba.

    A rálátás a routerre megvan, más androidos telefonok és W10-es gép is ugyanabban a pillanatban vizsgálva hasítanak ebben a környezetben, ugyanazok az appok azokon fullon tökéletesen mennek.

    Amiket próbáltam:
    - routeren volt csak N-es WIFI, beállítva, mixed b-g-n is,
    - fix csatorna beállítás is volt, meg automatikus is,
    - a boxot (ami a TV mögött volt, előrehoztam 3 m-es fizikai rálátással, de nem segített)
    - minden app a legfrissebb (a korábbi boxon 5.1 , ezen most 6.0 androidok fut)
    - semmi más extra nincs telepítve, csak egy ES explorer meg egy MX player, semmi más program, ami lefogná a netet,
    - youtube is ugyanígy kvázi használhatatlan a szinte teljes wifi forgalom leállása miatt...

    Mit próbáljak még ki? Bármi ötletnek örülnék...

Új hozzászólás Aktív témák