Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Default

    csendes tag

    Tiszteletem!

    Volna pár kérdésem B550/X570 vs. B450 upgrade ügyben, amit kicsit érdekesebbé tesz a küszöbön lévő AM5 érkezése egyrészt várás, másrészt addigi lehetőségek szintjén. Azt hiszem mindig AMD-m volt és erre is mennék tovább ha lehet.

    Adott egy 2 éve épült gépem, workstation és játszás is megy rajta de előbbi a fontosabb, utóbbi "járt" a képességekkel. Gond nincs vele, létező opció a nem csinálok semmit is, tehát inkább a munkára fókuszálva gondolkodtam el :)
    - ASUS B450 TUF PRO
    - Ryzen 7 2700x + Cryorig R1 Universal
    - 2x8gb Kingston Hyperx Predator 3200 CL16
    - Asus Dual RTX2060 SUPER O8G EVO
    - Samsung 970 EVO 500GB + 3TB + 1TB HDD
    - Fractal Define R6
    - FSP Hydro G 750W

    2D + 3D tervezéshez és Vray rendereléshez úgy terveztem amikor épült, hogy ebbe kimaxolásképp még majd belemegy egy stock 3900x (3950x még mindig durva áron van, meg lehet már sok lenne neki) és azzal jó leszek egy darabig (még 3+ évig tuti) 32GB 3600-as rammal, amíg ki nem forrja magát a nagy early adopter-láz az AM5-nél. Kijött azóta viszont az 5900x, ami TDP-re ugyanaz, de 3900x-hez képest allcore-on már 67-8% helyett 86% körül nyernék vele 2700x-hez képest ami jól jönne és lőn tudná a meglévő lap is elvileg BIOS update-tel.

    Ryzen 5xxx-hez viszont már inkább B550-et ajánlanak vagy X570-et mert VRM, meg mert PCI 4 (amitől PCI 4 SSD fronton is nyílik egy értelmesnek tűnő upgrade lehetőség, ami szintén tetszene mint opció). Ezeknél soknak látszik a jogosnak tűnő, "USB-2.0 portokat ledobálja load alatt" és "intel meg realtek 2.5G ethernet packetlossol meg laggol" és "PCI 4 helyett le kell venni 3.0-ra, hogy ezek megszűnjenek és 1GBps-re korlátozni az ethernetet, de akkor minek vettem meg, kérem a pénzem" reddit meg gyári fórum feedback/hiszti, mennyi ebből az igaz, az átlag valóságra vetítve ezek mekkora gondok?

    Ha future-proof szeretnék lenni, ami mától 3-5 év is akár és nem is húznám, mit javasolnátok a kiindulásból egy jó fejlesztési útnak, mire érdemes lehet az AM5? Minél tovább kivárnék, nem hiszem hogy akár egy 3900x ereje is hamar elfogyna mostanában, de azok a fránya számok meg lehetőségek.

    Tehát jó lenne platform váltás előtt kiaknázni a meglévő technika kereteit valami ésszerű formában, de gondot nem szeretnék venni a PCI 4 betegségekkel, ha tényleg vannak. Érdemesebb út a 3900x + a meglévő lap? Ennél kijönne a több RAM is és még mindig olcsóbb lenne mint bármi más, de a B450 tudása lenne a plafon. Bele merjek rakni egy 5900x-et vagy nyögne alatta a B450 TUF PRO és nem hajtaná ki? Ha újabb lap + 5900x lenne a nyerő, B550 Tomahawkot néztem ami portokból van megfogva de jó ára van, vagy B550 STRIX-E-t, ezen a parás intel ethernet van de komolyabb mindenben, mindkettőt ajánlják, és mind2 szerepel az említett threadek valamelyikében.

    250k körüli a max ráfordítás, ha egyik vagy másik úton fejlesztenék.

    Bármilyen gondolatotokat nagyon köszönöm. :R

  • Sir Default

    csendes tag

    válasz arabus #101071 üzenetére

    Köszi, van ezzel a lappal tapasztalatod? Én is jókat olvastam róla anno, eredetileg nem ezt néztem ki, de elégedett vagyok vele teljesen.

    A kétféle RAM típust hogyan szúrod ki boltban amit mondtál? Elég komolynak tűnő a serial szám- meg változat-tenger ami ramoknál van. Csak táblázat meg lista-bújás lehetséges?

    Miért az X570? Mondjuk igaz, hogy az teljesen enged minden PCI4-es jót.. Az 570eken a ventikkel mi a helyzet, megmondom azért ezeket néztem a legkevésbé, mert plusz nehezen pótolható alkatrésznek látom és erről is (s)írtak sokat, a passzív hűtésűek meg kedvesebb high-end pénzbe kerülnek.. Valóban ez tűnik még egy rendes ugrásnak, ha nem kell a zümi ventiért aggódni vagy stupekolni ha megáll mert garanciaidő vége, úgyhogy észben tartom :)

  • Sir Default

    csendes tag

    válasz arabus #101094 üzenetére

    Az jól hangzik! Elkezdtem okulni memória bűvölésben, nagyobb a haszna akkor mint gondoltam. Szép dolog a márkahűség, de ha eljön majd a nagyobb váltás ideje, kíváncsi leszek én is mit hoz a jövő kék vs. piros fronton..
    Köszönöm!

  • Sir Default

    csendes tag

    válasz Dißnäëß #101097 üzenetére

    Hello, említed a TUF B450M-PRO lapod a 3600-zal és hogy tudja az 5-ös szériát. Épp most kaptam egy kis infót arról, hogy ennek a nekem már meglévő ATX tesójába belerakhatok nyugodtan egy 5900x-et a 2700x helyére és ha van tapasztalatod ebben hogy mennyire tudja az 5xxx-et akkor szívesen hallanám. Köszi!

  • Sir Default

    csendes tag

    válasz Dißnäëß #101102 üzenetére

    Köszi, nem tudtam hogy a B550M PLUSban ugyanannyi fázis van, a videó alapján akkor ez tényleg vállalhatónak tűnik még akkoris ha a 450 toma számait nézem, az enyémet azzal is hasonlítgatták sokat anno. Én nem is húznék, csak adnék mellé egy jó ramot.

    Bios update-ben kérdeznék még egy olyat ha esetleg tudod, hogy ha rádobom a legújabbat a lapra, akkor most végül hogy lett megoldva a visszafele support? Vesznek el szériák vagy hozzácsapták valahogy a zen 3-at és a tavalyi akadékoskodás az inkább a business miatt volt hogy ha valaki akarja a zen3-at akkor visszafele eldobják pl. a zen és zen+ -t és jól úgy maradsz mert nincs backflash? Nem sok infót találtam erről.

    Csak azért kérdem mert felmerült, hogy milyen marad az eladhatósága a TUF B450-PROnak ezután a mutatvány után, hogy felküldöm Zen3 szintre. Aztán nézzük az árakat.. :)

Új hozzászólás Aktív témák