Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hattrickuser

    tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt több mint egy évben egyáltalán nem követtem nyomon a számítástechnikai fejlődést, ezért (gépvásárlás előtt) kérném a hozzáértők segítségét.
    Abban az időben egy 5750-es Vapor-X VGA kártyával szerelt PC-m volt, Intel Pentium E5700-as CPU-val, aminek nagyjából meg voltam elégedve a játékteljesítményével. Ahhoz hasonlóan ismét ATI kártyában gondolkodom, de mostanra egy SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 PCIE kártyát tartanék elfogadhatónak, és számomra is megfizethetőnek. [link]

    És itt jön a problémám. A fent említett VGA kártyához milyen alaplap-processzor párosítás lenne a megfelelő? Számomra még fontos, hogy legyen SATA 3 csatlakozó az alaplapon! Ha jól olvastam, vannak olyan processzorok, amik megfelelő alaplappal el tudják látni egy gyengébb videókártya szolgálatát is. Nekem se erre a funkcióra, se alaplapra integrált videókártyára (ha még létezik) nincs szükségem, mert a grafikai megjelenítést teljes egészében a fent említett VGA-ra szeretnem hárítani.

    Persze most lehet nagy hülyeséget írtam, és lényegesen jobb megoldások léteznek a fent említett VGA kártya nélküli, CPU-ba épített GPU + megfelelő alaplap megoldással ugyanolyan vagy még jobb ár/teljesítmény elérésére (de én tényleg nem hiszem hogy egy olyan VGA kártya teljesítményt ki lehetne hozni egy CPU-ból). Szóval ha tévednék mindenképpen szóljatok, mert még a PC-hez semmi sincs megvásárolva, minden módosítható, még a 6850-es VGA kártya is!!!

    Amiben én gondolkodtam (persze lehet tévesen), az egy ilyen-
    CPU Intel G860 Dual Core 3000MHz 3MB L3 Cache 65W 1155 Box

    Ez esetben LGA1155-ös alaplap kellene, ami minden felesleges beépített VGA-tól mentes, és rendelkezik SATA 3 csatlakozókkal.

    vagy AMD-nél valami ilyesmi-
    CPU AMD sAM3 Phenom II X2 560 3300MHz BOX

    Különben nem vagyok sem INTEL sem AMD párti, szóval itt is szoba jöhet mindenféle megoldás! Mindkettő CPU példa (ha nem tévedek) 2 magos megoldás, de szóba jöhet több magos megoldás is (játéknál lenne csak igénybe véve, nem photoshopolok, nem Corelezek, nem konvertálgatok filmeket). Ami még fontos, hogy az alaplap és processzor együttes ára 55.000 FT lehet maximum (persze ha +1500-ért kapnék +20% teljesítményt akkor...). Ha mégis létezik a fent említett kártya kihagyására CPU-ba épített GPU-s megoldás, akkor természetesen a VGA-n spórolt kb. 40.000 FT-ot bele lehet fordítani a CPU és GPU megvásárlásába (ez esetben kb. 95.000 FT lenne alaplapra és CPU-ra, de akkor már egy 6850-es VGA tudását kellene teljesítenie a cuccnak)

    A gép elsősorban internetezésre kellene, de a legújabb játékokat is kipróbálnám magasabb beállítások mellett, 1920x1080 felbontásban. (Bioshock 3-at várom már :)

    Előre is köszönöm a hozzáértők körültekintő, független válaszát!

    Természetesen ezeket a kérdéseket egy pc boltban is feltehetném, de a válaszok inkább raktárkészlettől stb... függne, nem pedig a valós igényemtől (persze ez most nagyon megéri, persze ilyenből van nekem is 2 otthon mert ez annyira jó meg annyira olcsó :)

  • hattrickuser

    tag

    válasz gyenesmartin #32015 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Megnéztem az általad ajánlott 2 alaplaptípust.
    Asrock és MSI. Laikusként az alábbi következtetést vontam le, nem tudom ez mennyiben helytálló. Az Asrock alaplap lényegesen kevesebb (számomra viszont felesleges) bővítési lehetőséggel van ellátva. Csak 2 db. DDR3 foglalat (ami nem baj, mert 2x2 GB-ot rakok bele). Csak 1 db PCI-Express x16-os foglalat (ami szintén nem baj, mert sem most, sem a közeljövőben nem tervezek SLI vagy Crossfire videókártya összekötést (ha egyáltalán így hívják)). Csak 2 db SATA 3 csatlakozó (ami pont elég, mert 1 SATA 3 SSD-t, és egy SATA 3 HDD-t tervezek). Illetve még nagy különbség, hogy ezen az alaplapon van D-Sub, DVI-D és HDMI kimenet. Ezek a kimenetek akkor lépnek működésbe, ha nem veszek bele VGA kártyát, és olyan processzort rakok bele amibe van GPU is (lehet minden 1155-ös CPU-ba van, nem tudom)?

    Az MSI modell a felsoroltakon kívül miben "komolyabb"?

    Az általad említett első variáció (Asrock H61m U3S3, Intel I3 2100) árban mindenképpen belefér a keretbe, de játékra nem lenne jobb az Intel I3 2100 helyett a G860? (A böngészéshez mindegy melyik lenne, azon kívül a játék lenne csak a mérvadó)

  • hattrickuser

    tag

    válasz tranceplanet #32032 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Természetesen AMD is szóba jöhet. Gyakorlatilag arról van szó, hogy napi szinten böngészésre lenne használva a gép (youtube hd videó is), de átlagosan 3-4 havonta megjelenik egy játék amit 1920x1080-as felbontásban szeretnék kipörgetni. A VGA kártya 6850-es lenne. Ehhez kellene egy olyan proci-alaplap páros aminek nem okozna problémát ez a 3-4 havonta egyszeri játék.

    Szóval a kérdés röviden: Egy 6850-es VGA kártyához melyik proci lenne az ideális választás, ha csak a játékok lennének figyelembe véve? Eddig 3 esélyes merült fel:
    1 - i3-2100
    2 - G860
    3 - X4 960 BE

    A későbbi bővítés, processzorcsere egyáltalán nem mérvadó, mert idővel kompletten szoktam a PC-t cserélni.

    Számomra kicsit érdekes, hogy viszonylag sokan ajánlják az ASRock alaplapokat annak ellenére, hogy a gyártó "csak" 2 év garanciát vállal.

    [ Szerkesztve ]

  • hattrickuser

    tag

    válasz gyenesmartin #32041 üzenetére

    Ebben az esetben akkor a G860 processzor mint lehetőség a továbbiakban felejtős. Így már csak 2 esélyes van:

    1 - i3-2100
    2 - X4 960 BE

    Árban még az i3 2120-as beleférne (2000 FT-al drágább csak a 2100-nál, de valójában jobb is?).

  • hattrickuser

    tag

    Valakinek van esetleg tapasztalata Gigabyte GA-B250M-D3H [link] alaplappal kapcsolatban?
    Nem találtam az ajánlott típusok között, a negatív tapasztalat, vagy a tapasztalat hiánya miatt?
    Csatlakozók alapján számomra megfelelőnek tűnik egy G4600-as cpu és 2x4 GB 2400MHz memória alá.
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • hattrickuser

    tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Alaplap vásárlás előtt állok.
    B450 vagy B550 lesz. A dilemma oka, hogy Ryzen 5 3600 mellett alkalomszerűen 2400G cpu-t is szerenék benne használni. A 2400G-t a B550 nem támogatja. A B450 igen, csakhogy valahol/valamikor olvastam, hogy valamelyik agesa frissítést (Bios frissítés alkalmával) követően már nincs lehetőség ezt a cpu-t használni. Remélem rosszul emlékszem, és ez nem így van. Azaz, ha egy Bios (agesa) frissítést követően nem tudom használni majd a B450-es lapon a 2400G cpu-t, akkor már alapból B550-et veszek. Van bármi valóságalapja az említett emlékeimnek, vagy valamit rettentően félreértettem.
    Előre is köszönöm!

  • hattrickuser

    tag

    válasz Cifu #105469 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Ez rémlett nekem. Anno az ASRock B450M Pro 4-nél [link] maradhatott meg ez a töredékmorzsám. Egyike volt a kiszemelt lapoknak.
    A B450 vonalról inkább lemondanék (alap dedikált VGA-val ideiglenesen megoldom majd).

    B550 esetén kiszemelt lap: ASUS AMD PRIME B550M-A [link]
    Van valami általam nem ismert ok amiért másikat kellene választanom?

    Különös elvárásom nincs. Méret, szín mindegy, Ryzen 5 3600 lesz benne, 3070 VGA kártyával. 2x8 Kingston 3200 MHz memóriával.
    Mindkettő m.2 slot használva lenne. Illetve 3 db ledes ventilátorral lenne hűtve [link]

    Jobb ár/érték arányra nyitott vagyok, azaz ha lenne jobb beszerezhető típus hasonló áron azt lehet ajánlani.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák