Új hozzászólás Aktív témák

  • hattrickuser

    tag

    válasz gyenesmartin #32015 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Megnéztem az általad ajánlott 2 alaplaptípust.
    Asrock és MSI. Laikusként az alábbi következtetést vontam le, nem tudom ez mennyiben helytálló. Az Asrock alaplap lényegesen kevesebb (számomra viszont felesleges) bővítési lehetőséggel van ellátva. Csak 2 db. DDR3 foglalat (ami nem baj, mert 2x2 GB-ot rakok bele). Csak 1 db PCI-Express x16-os foglalat (ami szintén nem baj, mert sem most, sem a közeljövőben nem tervezek SLI vagy Crossfire videókártya összekötést (ha egyáltalán így hívják)). Csak 2 db SATA 3 csatlakozó (ami pont elég, mert 1 SATA 3 SSD-t, és egy SATA 3 HDD-t tervezek). Illetve még nagy különbség, hogy ezen az alaplapon van D-Sub, DVI-D és HDMI kimenet. Ezek a kimenetek akkor lépnek működésbe, ha nem veszek bele VGA kártyát, és olyan processzort rakok bele amibe van GPU is (lehet minden 1155-ös CPU-ba van, nem tudom)?

    Az MSI modell a felsoroltakon kívül miben "komolyabb"?

    Az általad említett első variáció (Asrock H61m U3S3, Intel I3 2100) árban mindenképpen belefér a keretbe, de játékra nem lenne jobb az Intel I3 2100 helyett a G860? (A böngészéshez mindegy melyik lenne, azon kívül a játék lenne csak a mérvadó)

Új hozzászólás Aktív témák