Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz Bucsek #39927 üzenetére

    "Szóval szépen felépítenék 1 új gépet, nem egyből mindent bumm megveszek, alaplappal kezdeném, aztán proci és ram."
    Ezt nem tudom hogy csinálnád mert az említett I5 már LGA1155-ös foglalatú lapot kíván DDR3-as RAM-al.Szóval ha most megveszed addig csak nézegetni tudod amíg nem veszed meg a CPU-t és a RAM-ot is.
    Annak meg nem sok értelme lenne.Mire összeraknád meglehet olcsóbban vagy jobbat tudnál venni.Szóval szerintem gyűjtsd össze a rá szánt pénzt és úgy válts platformot.
    Az E8400-ast egy 15K-s G620 hozza szóval a 4magos I5 az nem kis előrelépés lesz (tudom mert én is E8400-asról váltottam) főleg hogy már Ivy Bridge CPU-t választottál.

    A lap lehet B75/H77-es chipset-el a keretedtől függően. B75 kb. 15K-tól a H77-es kb. 20K-tól.
    Ezeknél a lapoknál nincs tunig és normális SLI/CF lehetőséget sem kapsz ha egyáltalán van.
    vehetsz alá tuning lapot is (szerintem nem sok értelme van) Z75 , Z77 kb. 22K-tól vannak.Ezekkel a lapokkal a kinézett CPU-t már kis mértékben tudnád húzni de nem számottevő ill. legtöbb esetben biztosítanak használható CF/SLI lehetőséget is.
    "SSD-re gondoltam még, de ez csak arra jó, hogy ne az orromat piszkáljam míg feláll a windows..."
    +1 És amúgy is egyedül az SSD előre megvételének lenne értelme mivel azt a mostani rendszereddel is tudnád használni.
    "hogy mi az ami számít az alaplapban. mitől jó egy alaplap? " Elsőnek a bővítési lehetőségek (amire szükséged van ill. lehet) , a CPU tápellátása (esetedben nem annyira fontos mivel a CPU-d szorzózáras) , garancia , a laphoz adott segédprogramok , és a lap kialakítása (hogy minden normálisan elférjen hozzáférhető legyen) , az újítások alkalmazása (pl. H61-es lapot nem nagyon ajánlunk mert a B75 már biztosít natív USB3-at is).
    Írj egy keretet amit a lapra szánnál.

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz Bucsek #39931 üzenetére

    "Mindig is azt hallottam, hogy alaplapnál nem szabad spórolni" Egy alaplapos topic-ban szebben nem is mondhattad volna. :)
    "De nem kell nekem integrált videókártya bele" Az IGPU már a CPU-ban van úgyhogy az van.
    "meg semmi." Erre mit írjak .... ha semmi nem kell a lapra az már egy vágódeszka :DDD
    "inkább olyan 30-35." Ennyire nem lesz szükség ASUS P8H77-V 25K körül.Jól felszerelt , erős digitális tápellátású (6+1+2 elrendezéssel tuninglapoknál jell.) lap 3év garanciával , DisplayPort kimenettel és Virtu MVP szoftvertámogatással sok bővítési lehetőséggel. Ennél komolyabb lap tuning "K"-s CPU-k alá indokolt a minőség a P8H77-V -nél is bőven megvan.
    "Sajnos ez a alaplap chipset nekem kínai" LGA1155
    "Tuningolni sosem szerettem, valahogy nemigazán értettem hozzá, ott voltam, hogy megvan, működjön stabilan és kész." Akkor tényleg a H77 a te chipset-ed.
    "SSD--re én is gondoltam, hogy minél hamarabb, csak hát ahhoz új oprendszer is kéne, jelenleg se erőm se időm felállítani újra a win-t" Arra nincs is szükség .... a Flash SSD topic-ban segítenek hogy lehet a meglévő rendszered átköltöztetni az SSD-re egyszerűen. :)
    "Driverek, segédprogramok alaplaphoz? hát biztos jó lenne, de igazából nem tudom mi haszna. Legyen támogatott azért. ne kelljen a hangkártyával is vesződni, mint annó a 98-nál"
    Win. 8 driverekkel el van látva az ajánlott lap de a Win7 alatt nem hiszem hogy gondod lenne.A segédprogramokkal ugyancsak nem lesz gondod (szerintem) az Asus adja a legkiforrottabb programokat.
    "Tápom ezekszerint megfelel és a vga?" Erre nem is mertem kitérni hiszen "DE csak alaplap, cpu és memória szinten." ....
    De a VGA terén nem lehet elég erőset venni :D ha elégnek érzed a teljesítményét akkor ok. A tápra nem írtál pontos típust (az Enermax-ok ha jól tudom megbízhatóak) a Melyik tápegységet vegyem? topic-ban megmondják hogy ajánlott e a cseréje.
    "Az alaplap kialakítására nem is gondoltam, mennyire változtak?" Úgy kb. semmit :D az elrendezésre gondoltam (rossz helyen van a SATA port stb. ).
    "nőttek v csökkentek mármint a méretek"
    Ezek ált. szabvány méretek nem nőttek .... de ha valami őskövület házad van nem árt a cseréje (USB3 port 12-14cm -es szellőzőhelyek alsó tápos elrendezés , kábelmenedzsment , stb.) Milyen házat vegyek?
    "most 64-es lenne (most is 4gb van, mégis csak 3,XY-t ismer fel)."
    Engedélyezd a memory remap -et a BIOS-ban. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • Bucsek

    tag

    válasz Bucsek #39933 üzenetére

    már csak a memória kellene, abból milyen? régen még menő volt a dual memória vagy mi a fene :D most hogy megy? ddr3 of course meg hány mhz-es? 1800? sajna itt is análfabéka vagyok. meg hogy milyen márka, mégse valami MIKE vagy ADIOS márka legyen.. :D

    [ Szerkesztve ]

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz Bucsek #39933 üzenetére

    "Gondolom ezzel az integrált cpuval nemigazán kell foglalkoznom" Ha az ajánlott lap mellett döntesz jár hozzá a Virtu MVP program amivel a dedikált VGA mellett hasznát tudod venni az IGPU-nak is.
    "Tehát LGA1155ös lapkakészletű procit kell néznem ugye?" Igen LGA 1155-ös foglalatút ha megteheted Ivy-t vásárolj pl. az általad kinézett I5 3550 (már 1600mhz-es memóriavezérlőt kapott , nagyobb teljesítmény kisebb fogyasztás ...)
    " fél kilóvatt csak elég" Nem arra értettem hogy a teljesítménye lesz kevés az még sok is , hanem a táp védelmeinek megléte , megbízhatósága ........
    "sata 3 és sata 2 közöttt mi a különbség? mert a vinyóm szerintem sima satás, vagy sata 2 vagy lövésem nincs... :D szóval oda vissza kompatible? csak sebességben különböző?" Kompatibilisek ..... azzal nem lesz gondod bár a SATA3-at az SSD használná ki.Ha beújítasz egyet megtudod miről beszéltem. :DDD
    "Házam valószinüleg jó lesz, a kábelrendezést mindig megoldom kötegelőkkel :D venti hely van, procinak kivezetés stb. max ha szar, akkor pár ezerért veszek valami occót" Csak megemlítettem. :)
    Meglett a hiányzó 1Gb RAM? :)
    (#39934) Bucsek
    1600Mhz-es kit bőven elég inkább a feszültségére figyelj (1,5V) A Milyen RAM-ot vegyek? topic-ban segítenek melyik márkát érdemes ... én jelenleg Kingston-t használok.
    (#39935) KaiotEch
    Hajrá! :C Várjuk a későbbi kritikát. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

Új hozzászólás Aktív témák