Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Melorin

    addikt

    válasz DM-Fan #40176 üzenetére

    De ha csak netezéshez, és egyéb ilyen alkalmazáshoz használják majd a szüleid, akkor miért kéne lecserélni 2 év múlva a gépet? Főleg ha még a jelenlegi P4 is csak határon van. 2 év múlva nem a legújabb játékkal akarják használni, úgyhogy mitől avulna el a gép?

  • fokukac

    nagyúr

    válasz DM-Fan #40176 üzenetére

    Hello! A múltbéli tapasztalatok alapján átérzem az ellenérzéseidet a Celeronnal kapcsolatosan; most csak azért válaszolok erre, hogy én is megerősítsem amit a kollégák mondtak, hogy ezek a dual-core celeronok már egyáltalán nem annyira buták...

    Az ár-érték arányuk verhetetlen (bruttó 10500 Ft !) és pár évvel ezelőtti csúcsgépek teljesítményét hozzák, fillérekért, és a teljesítményük egyáltalán nem marad el annyival, mint az áruk.

    Bíztatásképpen: én magamnak is ilyet vettem, 3 éve használom, tökéletes az én céljaimra (amiben benne van egy fullhd monitor + egy 1280-as régi monitor is), és gyakorlatilag hangtalan, és alig fogyaszt (~45 watt az egész konfig).

    Nemrég édesanyámnak is egy celeronos konfigot raktam össze, és az is hasít, mint állat, úgy, hogy az egész konfig került 65 ezer ft-ba, házzal-táppal együtt (vinyót én raktam bele, volt a fiókban tartalék).

    A két celeron között van 2,5 év, és 40% teljesítménynövekedés. Mondom, elképesztő, mekkora teljesítményt kapunk a pénzünkért manapság.
    PErsze lehet venni 30-40 ezer Ft-os procit is, csak minek? Csak többet fogyaszt, jobban melegszik, hangosabb a venti, és a szülők tényleg nem fogják kihasználni a youtube-ozással...

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák