Új hozzászólás Aktív témák

  • Vigoth

    csendes tag

    Sziasztok, segítséget kérnék!

    Mennyit szánsz az alaplapra?
    70-90E. Amiket eddig nézegettem 70-80 körül mozogtak.

    Milyen hardverek alá szeretnéd?
    A gépet elsősorban 3D-s modellezésre, CAD,CAM, végeselem szimulációkra és hobbi szintű VFX munkára szánom, másodlagosan pedig játékra.
    Eddig ezeket válogattam össze:
    CPU: INTEL Core i7-6800K 3.40GHz 2011-3
    CPU hűtő: COOLERMASTER Hyper 212X RR-212X-17PK-R1
    RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVRB
    VGA: MSI GTX 1070 GAMING X 8G GTX1070 8GB GDDR5 PCIE
    PSU: Thermaltake Berlin 630W (ez a régi gépemből marad hátra ideiglenesen)

    + 3-4 db nagyobb HDD és 2db SSD lesz a gépben.

    Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX

    Milyen a monitorod csatlakozása?
    D-sub / DVI-D‎

    Szeretnél tuningolni vagy nem?
    A kezdetekben nem, de pár év elteltével nincs kizárva.

    Használt, vagy új alaplap?
    Új

    Eddig 2 alaplapot választottam ki:
    Gigabyte x99-UD4 és Asrock x99 Extreme 6. mivel Asrcoknál csak 2.0-ás Turbo Boost támogatás van így inkább a Gigabyte lapot preferáltam.
    De itt belefutottam pár problémába. Elkezdtem teszteket, fórumokat olvasgatni és youtube-n videókat nézegetni. 2015-ös videókból kiderült, hogy a Gigabyte lapkánál proci OC esetén sokszor lehal a lapka. Ez még annyira nem lenne gond mert nem tervezek porci húzást. De nagyon elgondolkodtam hogy lehet mégsem ez a legjobb választás. Ami miatt teljesen meginogtam az az hogy nagyon sok helyen olvastam hogy az XMP körül gondok vannak. Sokszor boot loop alakul vagy el sem indul a gép. Még egyszer megjegyzem ezek 2015-ös információk. Azóta volt több Bios frissítés is, viszont nem találtam gyártó oldaln semmiféle changelog-ot bios frissítésekre és netet böngészve sem találtam semmi információt arra vonatkozóan hogy megoldódott-e az XMP probléma vagy sem.
    Jelenleg MSI felé keresgélek (MSI X99A GAMING 7 és MSI X99S SLI Krait Edition).

    Szeretnék az UD4-nél maradni, az is nagy segítség lenne ha valaki tudna segíteni abban, hogy azóta az XMP gond megoldódott, esetleg valami hivatalos link keretén belűl.

    A segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák