Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz PuMbA #778 üzenetére

    No, en meg tobb, mint 20 eve multinal dolgozom. Penz van barmire, (mondjuk par GB RAM nem osszeg, olyan, mintha a felesegedet arrol kene meggyozni, hogy ezentul mentolos fogpiszkalo legyen a sima helyett,) amirol meg tudod gyozni a manageredet. De ha egyszer leszerzodnek egy ceggel, (mondjuk Canon,) akkor onnan mar nagyon nehez elmozditani oket. Plane, ha a managerednek mar az o fonokeivel kene egyezkedni.Vagy annak a fonokeivel. Ha viszont a fonokod, meg az eszkoz beszerzoje 3-4. management szinten talalkozik, akkor a te szempontjaid gyakorlatilag a legkevesbe sem szamitanak. Meg akkor sem, ha a fonokod totalisan egyetert veled, es tamogat. De rossz esetben azt sem erdekli, hogy mi van. Orulhetsz, ha nem egy filmes gepet kapsz, (ami mondjuk k..va draga, meg fancy,) meg microSD kartyat. Ami tuti, hogy a penz el lesz koltve.

    (#779) Rapid136
    "Azt ne felejtsük el hogy a nagyobb cégek 10-20-30 éve ráálltak (alternativa hiján) a Canon-Nikon vonalra és nem egyik napról a másikra fognak váltani, lévén nem elég vázat cserélni de az objektivpark is megy vele."

    Logikusan igazad van, de ez nem biztos, hogy szempont. Az viszont biztosan szempont, hogy ha 2-3 fele van, akkor annyi supporttal kell szerzodni, meg eszben tartani, hogy a Canon support a Jozsi, a Sony support meg a Feri... tul sok ennyi info, inkabb maradjon a Canon. De aztan, ha egyszer megsertodik a management a Canonra, akkor mas lesz, es ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • kovsol

    titán

    válasz PuMbA #778 üzenetére

    Én már megtanultam egy multi cégnél sose az történik ami az átlag embernek logikus.
    Sokszor végül a drágább lesz, vagy a kevésbé jó, mert esetleg a process olyan, hogy arra kevesebb approve kell, vagy az a cég már benne van az adatbázisban. Vagy csak egy beszállítóval van szerződés és az csak egy felet árul stb.

    May the Force be with you!

  • Neck

    veterán

    válasz PuMbA #778 üzenetére

    Értem. Tehát nincs rálátásod.

    Megvilágítom a saját példámmal: egy világméretű nagy multinál dolgozom. Lenovo notebook van nálam. Nem az enyém, céges. Nem azért van nálam Lenovo, mert ebben hiszek, hanem mert ezt adták ide. Ha sírok, hogy nem jó, kapok egy másik Lenovo laptopot, azok közül, amelyek választhatóak egy listáról. A portásnak is az van, a CEOnak is. Ha egyszerre megjelenünk egy nagy meetingen, az felér egy Lenovo promoval. Na nem a portással, és nem is a CEO-val, hanem a kollégákkal :D

    Ez nem azt jelenti, hogy a Lenovo a legjobb notebook, mert a profik azt használják. Ez azt jelenti, hogy a cégünk kötött egy üzletet. Nyilván a kis márkák, gagyi support, stb kiestek, tehát valószínűleg jó cuccom van. De majdnem biztos, hogy ha a saját szempontjaim szerint választhatnék, találnék olyat, ami jobban megfelelő. De nem választhatok, ezt adta a kezembe a cég, és még jó darabig ezt fogja, mert hosszú távú a szerződés. Érdekel valakit, ha nekem nem jön be a lenovo, és én HP vagy Dell notebookot akarok? A legkevésbé sem.

    Na ugyanez van pl. a Canonnal meg a nagy cégekkel.

    @Csizmás: kellett a hsz-e, amire a fenti választ le tudtam írni :B ;)

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák